Hokejbalová reprezentácia Slovenska na majstrovstvách sveta v Košiciach úspešne vykročila za obhajobou majstrovského titulu.

Výrazný rukopis v reprezentačnom výbere má aj trojica hráčov z majstrovského Hokejmarketu Skalica, Stanislav Salajka, Jaroslav Martinusík a Milan Rampáček. Dvaja posledne menovaní boli pred dvomi rokmi aj členmi mužstva majstrov sveta.

V prvom zápase majstrovstiev zvíťazilo Slovensko s Fínskom 2:1, keď víťazný gól dával Milan Rampáček po akcii Martinusíka a Svitanu. V druhom zápase zdolali Slováci USA 3:2 po predĺžení, keď v zápase prehrávali už 0:2. Po vyrovnaní v riadnej hracej dobe predviedli v predĺžení skvelú akciu práve Skaličania Martinusík s Rampáčkom, ktorú zakončil víťaznou trefou Patrik Svitana a zaistil Slovákom extra bod v tomto ťažkom súboji. Po jednoznačnom víťazstve s veľkou Britániou 8:1 ani tesné prehra 1:2 s Českom (gól Martinusík) nezabránila postupu Slovenska do štvrťfinále play off.