Volejbalové družstvo mladších žiakov ZŠ A. Radlinského z Kútov pod vedením Mgr. Milana Krídla sa v dňoch 14. – 15. jún zúčastnilo Majstrovstiev SR v MINICOOL VOLEYBALE v Poprade.

Na tomto turnaji štartovalo 8 škôl – víťazov jednotlivých oblastí. Žiaci ZŠ Kúty vyhrali oblasť Bratislava a Trnava.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Skupina A:  ZŠ  1. Mája Svidník, ZŠ Slobody Poltár, ZŠ Gorazdova Púchov, ZŠ s MŠ Boleráz; Skupina B: ZŠ Lovinobaňa, ZŠ Mierova Strážske, ZŠ A. Radlinského Kúty, ZŠ Parchovany.

Volejbalisti z Kútov v skupina porazili Lovinobaňu 2:1, Strážske 2:1 a Parchovany 2:0.

Vo štvrťfinále vyhrali nad Poltárom 2:0, v semifinále sa stretli s Púchovom a vo finále so Svidníkom. Obidva zápasy vyhrali  2:0.

Volejbalisti počas celého turnaja nenašli premožiteľa a stali sa  Majstrom SR v MINICOOL VOLEYBALE pre rok 2018/2019.

ZŠ Kúty reprezentovali: Adam Ralbovský, Samuel Antálek, Lukáš Kováč, Richard Franz, Michal Mráz.