Ďalší týždeň ubehol ako voda a my vám opäť prinášame ďalší úryvok z knihy LEN LÁSKA POZNÁ ODPOVEĎ, spolu s novou súťažnou otázkou.

„Prečo ma tak veľmi nenávidíš?“ spýtal sa a bez varovania prešiel na tykanie. Od ľaku nad jeho úprimnosťou jej takmer vypadla šálka z ruky.
„Ako si na to prišiel?“ spýtala sa prekvapene. Aj ona mu tykala. V takejto situácii to bolo akési prirodzenejšie.
„Nie som včerajší. Vidím, ako na mňa hľadíš. Akoby som ti nejako ublížil, alebo skôr akoby si mnou opovrhovala,“ odpovedal jej a z hlasu mu zaznievala akási ľútosť.
„Tak to nie je,“ snažila sa to zahovoriť. „Nič proti tebe nemám,“ klamala. Vzápätí sa zahanbila. On jej ponúkol pomoc, svoj vlastný domov, zaslúži si od nej aspoň trochu úprimnosti.
„Dobre, dobre,“ povedala podráždene. „Máš pravdu! Naozaj o tebe nemám najlepšiu mienku. A ty sám by si mal najlepšie vedieť prečo.“
Nechápavo na ňu pozeral. „Keby som to vedel, nepýtal by som sa ťa na to.“
„Vari si už zabudol na to, čo si spravil Daniele?!“
„Spravil Daniele?“ Vyzeral naozaj prekvapene. Jeho údiv bol úprimný.
„Áno, presne tak,“ prikývla nahnevane. „Ako si môžem vážiť chlapa, ktorý spraví svojej priateľke dieťa a potom ju odkopne a prinúti ísť na potrat?!“
Simon sa z celých pľúc rozosmial. Nechápavo naňho hľadela. Čo je na tom smiešne? Ten chlap je ešte väčší blázon, než si o ňom myslela.
„A kvôli tomu ma celé tie roky neznášaš?“ spýtal sa jej zadúšajúc sa od smiechu.
Prikývla.
„Kvôli ničomu inému?“
„Tebe sa to zdá málo?!“ Tak toto už bolo aj na ňu priveľa. Začala uvažovať o tom, že by naozaj mala radšej odísť. Nemôže predsa stráviť noc v spoločnosti tohto šialeného chlapa.

2. súťažná otázka:
Ako sa krstným menom volá hlavná hrdinka z druhého románu Kristíny Mišovičovej KEĎ RAZ POCHOPÍŠ?

1. súťažná otázka:
Pre tých, ktorí nestihli prvé kolo našej súťaže, opakujeme aj prvú súťažnú otázku:
Ako sa volá prvá kniha Kristíny Mišovičovej?

Nápovedu k obom otázkam nájdete na stránke: www.kristinamisovicova.webgarden.cz

Správne odpovede posielajte na email: misovicova.kristina@gmail.com

Posledný úryvok, spolu s treťou súťažnou otázkou, vám prinesieme už budúcu nedeľu, 5.12.2010. Tí z vás, ktorí správne odpovedia na všetky tri súťažné otázky uverejnené pri jednotlivých úryvkoch, budú zaradení do žrebovania o knihu LEN LÁSKA POZNÁ ODPOVEĎ, spolu s vlastnoručným podpisom a venovaním autorky.


.

Lapková patrola