Prvý júlový víkend sa niesol v znamení 4. ročníku fieldového turnaja Chiefs Cup, ktorý sa uskutočnil v Skalici na štadióne MFK Skalica. V turnaji  sa tento rok predstavili 4 mužstvá, domáci Chiefs zo Skalice, Punishers Zvolen, Sabers z Trnavy a Wild Boars zo Šumavy.

Turnaj posilnili aktívnou účasťou taktiež hráči z Bratislava Bats, Bratislava Tricksters , Ostrava Pitbulls a Knights Červené Pečky. Chiefs Cup prišiel osobne podporiť aj prezident Slovenského lakrosového zväzu pán Igor Moravčík.

V prvý hrací deň odohrali jednotlivé mužstvá 3 zápasy, čo bolo v extrémne horúcom počasí náročné.

Turnaj zahájili v prvom zápase Skalica so Zvolenom, ktorý skončil v prospech domácich 4:0. V druhom súboji si Šumava vystrieľala víťazstvo v pomere 11:1 proti Trnave.  Prvá prestávka bola obohatená o súťaž brankárov, kde najlepšie obstál gólman Šumavy Andrej Olšanský.

Ďalšie zápasy sa niesli v znamení výhry Šumavy 4:0 nad Skalicou, a Zvolenom 8:0 nad Trnavou.  Druhá prestávka bola spestrená o súťaž v presnosti streľby na bránku a skills. Najpresnejším strelcom sa stal Jiří Vít a svoje skills ukázal Lukáš Nový.

Posledné sobotňajšie zápasy priniesli víťazstvo Skalici 7:1 proti Trnave a Zvolen zdolal šumavských Wild Boars tesne 2:1.

Druhý hrací deň nedeľa bola zahájená prvým semifinále, v ktorom sa stretol prvý a štvrtý tím zo základnej skupiny, Šumava a Trnava. Do finále postúpilo po výhre 8:0 mužstvo Šumavy. V druhom semifinále sa proti sebe postavili hráči druhého a tretieho tímu zo základnej skupiny , Skalica a Zvolen. Po napínavom zápase skóre ukazovalo v prospech Chiefs, 6:4, ktorí tak doplnili finálovú dvojicu.

Zápas o 3. miesto priniesol úspech pre hráčov Punishers Zvolen, ktorí zdolali Trnavu 8:0.

Turnaj vyvrcholil finálovým československým duelom Skalice a Šumavy. Za víťazný koniec ťahali hráči Skalice v pomere 4:2, ktorí sa tak stali víťazom 4. ročníku Chiefs Cupu.

Na záver boli odovzdané individuálne ocenenia a ocenenia pre umiestnené tímy. Individuálne ceny boli udeľované v kategóriách :

  • Najlepší brankár turnaja: Andrej Olšanský (Šumava)
  • Najlepší strelec turnaja: Ivan Černák (Skalica)
  • Najužitočnejší hráč turnaja: Jiří Vít (Šumava)
  • Spirit of Lacrosse: Lukáš Kremser (Ostrava Pitbulls hrajúcu za Trnavu)

Ďakujeme všetkým účastníkom a organizátorom za skvelý lakrosový víkend a tešíme sa na ďalší ročník!

Fotoreport z turnaja si môžete pozrieť na Facebooku. Videá zápasov sú na Youtube Chiefs Lacrosse.

 

 


.
Toto je čítané

Futbal: Skaličania sa so sezónou lúčia remízou v Banskej Bystrici

Futbalisti MFK Skalica remizovali v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti Niké ligy…

20 rokov