V Popudínskych Močidľanoch sa hrá jeden z najstarších futbalových turnajov na Slovensku.

Víťazom 59. ročníka Memoriálu tragicky zahynutých športovcov sa stali domáci futbalisti po napínavom priebehu finálového zápasu s Trnovcom, keď hostia po prestávke dokonca vyhrávali.

Semifinále
Pop. Močidľany – Mokrý Háj 1:1 (1:0), p. k. 4:3, D. Krchňavý – R. Valúch.
V prvom zápase odohralo domáce mužstvo proti favoritovi z Mokrého Hája výborný zápas. Ujali sa aj vedenia, keď center P. Urbánka poslal hlavou do siete David Krchňavý – 1:0. Ďalšie šance už domáci nevyužili. Po prestávke mal viac z hry Mokrý Háj a zaslúžene vyrovnal R. Valúchom na 1:1. Rozhodnúť museli penalty. Päť nestačilo, rozhodlo sa až v ôsmej sérii. Hostia mali tri „mečbaly“, no všetky zlikvidoval Tomáš Kocák.

Trnovec – Unín 6:1 (2:0), Tokoš, Čech a Brunovský 2 – D. Bartal.
Prekvapujúci výsledok čo sa jeho výšky týka. Zdá sa, že Trnovec je na novú sezónu veľmi dobre pripravený.

O 3. miesto: Mokrý Háj – Unín 3:0 (1:0), Marek Kubisa, R. Valuch, Blaha.
Prejavila sa kvalita favorita, hrajúceho o dve súťaže vyššie.

Finále: Pop. Močidľany – Trnovec 3:1 (0:0), Filip Pekar 2, J. Kopálek – Tarbuk.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas a diváci sa gólu nedočkali. Až po prestávke prekvapujúco sa hostia ujali vedenia gólom srbského legionára Tarbuka. No onedlho vyrovnal z trestného kopu J. Kopálek a netradičný strelec Filip Pekar dvomi gólmi rozhodol o tom, že víťazný pohár ostane doma.