Futbalové súťaže riadené Oblastným futbalovým zväzom Senica majú za sebou úvodné kolo dvoch najvyšších súťaží.

Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v Močidľanoch, kde domáci futbalisti rozdielom triedy (aspoň podľa výšky skóre) zdolali Spartak Stráže. Jediné víťazstvo hostí zaznamenalo Hlboké v Cerovej, ktorá nastúpila riadne oslabená.

Zo zápasu Unín – Sekule 2:2. Na foto domáci Ferdinand Buček a nováčikovia v drese Sekúl Patrik Stanek a Andrej Kafka

MO 1. kolo

Kopčany – Radošovce 4:1 (3:1), 6., 53. J. Zubalík, 28. M. Vašíček, 33. D. Hýroš – 8. L. Sloboda, r. Vlk, Škrinár, Lapoš.

Domáci vstúpili do zápasu dobre a už v 6. min. sa ujali vedenia Zubalíkom. Radošovce síce rýchle vyrovnali Slobodom, no potom už triafali len domáci. Po trestnom kope a tečovanej strele Vašíčka sa domáci opäť ujali vedenia a na 3:1 zvýšil po samostatnom uniku Hýroš. Domáci sa ukľudnili a v druhom polčase pridali ešte jeden gól Zubalíkom na 4:1. Hostia sa snažili skorigovať skóre, ale ani pokus Drgona z vnútra šestnástky sa neujal po dobrom zákroku Vaculku. Radošovce v jarnej časti na ihriskách súperov ani raz neprehrali a zrejme chceli v tomto trende pokračovať aj v novej sezóne. Body z Kopčian sa však ľahko voziť nebudú.

Rybky – Lakš. N. Ves 2:2 (1:2), 11., 84. K. Ravas – 14. A. Vrablic, 23. P. Hílek, r. Rusinko, Hurbánek, Šturdík.

Obidve mužstvá predviedli divákom útočný futbal, ktorý sa musel páčiť. Už v 3. min. domáci Surový pálil do brvna a o chvíľu K. Ravas tesne vedľa. Na druhej strane Rýzka neprekonali T. Velický, ani Orlík. V 11. min. zabojoval o loptu F. Ravas, nahral K. Ravasovi a bolo 1:0. Už o 3 min. vyrovnal po úniku Vrablic – 1:1. V 23. min. hostia dokonca otočili skóre po góle P. Hílka – 1:2. Vyrovnať mohol Cigáň, na druhej strane Rýzek vychytal Haramiu i Orlíka. Do prestávke mali ešte šance aj domáci K. Ravas i Bartošek, no ostalo 1:2. Aj po prestávke sa hral oku lahodiaci futbal, vyrovnania sa domáci dočkali v 84. min., keď prihrávku Surového premenil K. Ravas. V samom závere mohli udrieť hostia, no šancu Cigánka odvrátil Rýzek na roh.

Pop. Močidľany – Stráže 3:0 (3:0), 5., 8. T. Kopálek, 13. D. Krchňavý, r. M. Dutka, Černek, P. Tokoš.

Domáci nastúpili proti favoritovi nebojácne a v 13. min. už vyhrávali 3:0, keď sa po pekných akciach v priebehu troch minút dvakrát presadil Tomáš Kopálek a v 13. min. pridal tretí gól David Krchňavý – 3:0. Postupne si vypracovali šance aj hráči Spartaka, no v bráne domácich stál neprekonateľný hrajúci tréner Tomáš Kocák. A keď ho aj hostia prekonali, tak mu po strele Fuknu pomohla žrď. Víťazstvo domácich bolo naprosto zaslúžené.

Cerová – Hlboké 0:2 (0:0), 69., 75. R. Slaný, r. Tubl, Šturdík, Blaha.

O prekvapenie sa úvodnom kole postarali futbalisti Hlbokého, ktorí vyhrali na ihrisku Cerovej 0:2. Góly si nechali až po prestávke a dal ich netradičný streec René Slaný. Skóre otvoril v 69. minúte a o šesť minút pridal aj poistný gól na 0:2. Domáci sklamali svojich fanúšikov, výhra hostí je zaslúžená.

Bor. MikulášRohov 1:1 (1:1), 29. R. Cintula – 14. I. Ravas, r. Otočka, Hušek, Hurbánek.

Rohov prekvapil na ihrisku Borského Mikuláša. Už v 14. min. ho dostal do vedenia Ivan Ravas – 0:1. Po polhodine hry vyrovnal domáci Robo Cintula na 1:1, no do konca už ani jedno mužstvo brankára súpera neprekonalo a tak sa body spravodlivo delili.

Bor. Sv. Jur Slovan Šaštín 1:1 (1:0), 28. D. Strapko – 88. P. Dostál, ČK 0:1 (71. K. Barkóci), r. Lapoš, Regásek, Škrinár.

Domáci boli favoritom a aj sa ujali vedenia gólom Šaštínčana Davida Strapka – 1:0. Všetko nasvedčovalo tomu, že získajú tri body, zvlášť po vylúčení Kevina Barkóciho v 71. minúte. Hostia to však nezabalili a aj v oslebení dokázali v 88.min. vyrovnať Dostálom na konečných 1:1.

Sobotište – Štefanov 2:0 (1:0), 3. D. Nečas, 59. M. Včelka, r. Ma. Šefčík, Jablonický, Prelec.

Nováčik prišiel do Sobotišťa odhodlane, no už v 3. min. ho schladil gólom Denis Nečas – 1:0. Domáci mali stálu prevahu a druhý gól pridali v 59. min. Marekom Včelkom. Napriek prehre hostia môžu byť prínosom pre najvyššiu oblastnú súťaž.

Oreské – Dubovce 1:0 (0:0), 86. R. Šefčík, r. Vlk, Dzindzík, Petrovič.

Domáci dlho dobíjali bránu súpera. Mali veľkú prevahu, no strelecky sa presadil až štyri minúty pred koncom strelou spoza šestnástky Rado Šefčík, ktorý svojim gólom zabezpečil domácim tri body.

MO II. trieda 1. kolo

Unín – Sekule 2:2 (2:0), 20. M. Uher, 40. T. Kozány – 68. Andrej Trajlínek (11), 90. E. Húšťava, r. Blaha, Daniš.

Lepšie začali hostia a mali aj prvú šancu, gólovú hlavičku Húšťavu brankár Huszár zneškodnil. Ďalších šancí na obidvoch stranách bolo minimum, až v 20. min. Mišo Uher z trestného kopu na dvakrát prekonal Krajčíra – 1:0. Druhý gól pridal efektným lobom Kozány, hostia reklamovali ofsajd, no gól platil.

Po prestávke patrila hra hosťom. V 68. min. znížil z pokutového kopu Andrej Trajlínek a o zaslúženú deľbu bodov sa už v nadstavenom čase postaral Erik Húšťava, keď rutinérsky oklamal obrancu a prekonal domáceho brankára na 2:2.

Čáry – Hradište 3:2 (2:0), 3., 75. F. Kuník, 27. F. Biháry – 66. B. Tobiaš, 84. R. Barcaj, r. Matúš, Hušek.

Čáry začali náporom a už v 3. min. Fabian Kuník po skvelej prihrávke prudkou strelou prekonal M. Baránka – 1:0. Domáci pokračovali v nápore a predviedla sa aj posila z Plav. Štvrtka Ferko Biháry. Najskôr šancu nevyužil, no v 27. min. po akcii Šefčíka s F. Kuníkom pridal druhy gól domácich na 2:0. Hostia nebránil a svojou hrou tiež prispeli k dobrému futbalu. Keď v 65. min.nevyužil obrovskú šancu, hostia z protiútoku trestali Borisom Tobiašom – 2:1. Domáci tlačili a ďalšie šance nevyužili L. Daniel a F. Božek. Ten však v 75. min. zabojoval a po jeho prihrávke výšil F. Kuník na 3:1. V 84. min. po zlej rozohrávke Ozábala znížil Barcaj na 3:2, no domáci už drámu nepripustili.

Š. Humence – Petrova Ves 1:2 (0:1), 56. R. Búzek – 23. M. Macánek, 69. M. Šúrek, r. Čech, Bednár.

Domáci po dlhšej dobe nastúpili iba s vlastnými odchovancami, no i tak boli viac ako vyrovnaným súperom súperovi, ktorý do posledného kola bojoval o postup. Petrovka bola favoritom v tomto stretnutí a aj sa ujala vedenia v 23. min. Maťom Macánkom. Šance domácich na zrovnanie skóre nevyužili Chorvát ani Krč, podarilo sa to až po prestávke navrátilcovi z Dojča Robovi Búzekovi – 1:1. Domáci prevzali iniciatívu, no ďalšie šance nevyužili. Naopak, v 69. min. Miro Šúrek dal víťazný gól hostí – 1:2. Domáci zatlačili, no vyrovnať sa im nepodarilo. Najväčšiu šancu spálil Robo Bilka, ktorý zblízka hlavičkoval rovno do rúk Lánika.

Rovensko – Jablonica 3:2 (2:1), 18. (11), 41., 84. E. Guoth – 37. M. Galba, 58. P. Pitorák, r. Tubl, Jablonický.

Zaujímavý zápas videli diváci v Rovensku. Domáci trikrát vyhrávali zásluhou produktivity a hetriku Erika Guotha. Hostia boli o niečo futbalovejší, okrem dvoch gólov trafili trikrát konštrukciu domácej bránky, zahodili niekoľko sľubných šancí. Rozhodujúci gól dostali v čase, keď sa snažili rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Na dlhý oslobodzujúci odkop Junasa si nabehol Guoth a nikým nesledovaný zakončil svoje sólo víťazným gólom na 3:2. Prehra je pre hostí krutá.

Smolinské – Letničie 1:1 (1:1), 43. R. Daniel (11) – 23. M. Knap (11), r. Dzindzík, Polakovič.

Po celý zápas dobíjalo Smolinské bránku súpera a jeho hráči zahadzovali jednu šancu za druhou. Hostí „držal nad vodou“ vynikajúci brankár Filip Rafaja. Obidva góly padli s pokutových kopov, najskôr za hostí ho premenil Mišo Knap, ktorého fauloval brankár Sušila. Po faule na S. maderiča z bieleho bodu vyrovnal René Daniel. Ten dal aj druhý gól domácich, ten však nepochopiteľne nebol uznaný pre ofsajd, ktorý videl len čiarový rozhodca.

Kúty – Kunov 3:0 (2:0), 5. M. Puškáč, 15. D. Smolinský, 53. T. Valúšek, r. Polakovič, Daniš, Bednár.

Pred hodovou navštevou takmer 500 divákov mali domáci celozápasovú prevahu. Dokázali si vytvoriť množstvo príležitostí a už 5. min. otvorili skóre, keď po prihrávke Smolinského doťukol do prázdnej brány Milan Puškáč – 1:0. Po štvrťhodine hry bolo už 2:0, keď center Daniela nekompromisne premenil Dominik Smolinsky. Ďalšie šance domácich v prvom polčase ostali nevyužité. V prestávke ocenili domáci funkcionári najlepšieho strelca dorasteneckej súťaže uplynulého ročníka Martina Poláka, ktorý nastrieľal 47 gólov. Aj do druhého polčasu vstúpili domáci exportne a krásnu kombináciu celej útočnej formácie zakončil Tomáš Valúšek – 3:0. Zvyšok zápasu si už domáci postrážili. Hostia hrozili z brejkov, no vážnejšiu šancu si nevypracovali.

Koválov – Smrdáky 2:0 (0:0), 88. L. Slezák, 90. M. Blanárik, r. Knap, Čech.

V susedsko derby čakali diváci na gól až do samého záveru. Keď sa už zdalo, že si súperi body podelia po bezgólovej remíze, dal v 88. min. rozhodujúci gól Lukáš Slezák. Hostia ešte skúsili niečo s výsledkom urobiť, no pri ich vabangu pridal poistný gól v nadstavenom čase Marek Blanárik – 2:0.