Nafta Gbely, nováčik 4.ligy nedokázal ustrážiť domáceho strelca Martina Lišku, ktorý prekonal brankára Vaneka trikrát.

Ilustračné foto 123rf.com

4.liga SZ, 1. kolo
Dol. Vestenice – Gbely 4:2 (2:1)
Góly: 6. T. Olej, 28., 50., 57. (11) M. Líška – 21. J. Dvořák, 81. T. Kratochvíl.
Pred divákmi rozhodovali Šeben – Ďurčovič, Csepregi. ŽK 0:2 (60. V. Mráz, 83. L. Ravas).
Gbely: Vanek – Dvořák, Červeňák, Kratochvíl, Smetana, Bohun (64. Lukáč), Mráz, L. Ravas, Cvečka, Zajíček (71. Zajíček), Nemec, tréner Adam Ambra.

Nafta Gbely, nováčik 4.ligy nedokázal ustrážiť domáceho strelca Martina Lišku, ktorý prekonal brankára Vaneka trikrát. V 6. min. dostal domácich do vedenia Tomáš Olej. Za hostí vyrovnal v 21.min. Jaro Dvořák, no potom začala strelecká exhibícia Martina Líšku. Z hry prekonal Vaneka v 28. i 50. minúte, už na 4:1 zvyšoval z pokutového kopu. Domáci ubrali z plynu, čo hostia využili na skorigpvanie nepriaznivého stavu Tomášom Kratochvílom – 4:2.

Ďalšie výsledky: Partizánske – Kvašov 3:1, Tr. Stankovce – Vrbové 0:2, Trebatice – Prievidza 1:0, Domaniža – Lehota 2:2, J. Bohunice – Boleráz 1:1, Bánovce – Hlohovec 4:2.

5.liga Západ, 1. kolo

Mokrý Háj – Holíč 1:5 (1:2)
Góly: 11. J. Pobuda – 6., 13., 57. R. Konečný, 88., 90. M. Uher.
Pred 220 divákmi r. Ševčík, Kovačík, B. Dutka. ŽK 3:1 (16. R. valúch, 25. M. Brezina, 37. M. Kubisa – 26. M. Uher)

Mokrý Háj: Juračka – Bohunický, M. Valúch, Šefčík (20. Prokeš), Brezina, R. Valúch (60. Šmida), Pobuda, Daňhel (86. Mucha), Kubisa, Tokoš (60. Peška), Biskupič, tréner Štefan Kolštrom.

Holíč: Sloboda – Petrovič, Vaclavik (80. Hlaváč), Konečný, Nečas, Krempa, Mišík, M. Uher, Rajčák (66. Martinusík), Kubinec, Masaryk (90. Ružička), tréner Pavol Junek.

Na rýchly gól Konečného odpovedali domáci rovnako rýchlo gólom Jara Pobudu po štandartnej situácii. Lenže Roman Konečný už o dve minúty dostal hostí opäť do vedenia a chvíľu po prestávke uzavrel svoj hetril gólom na 1:3. Hostia sa upokojili, zamerali sa viac ubránenie svojho dvojgólového vedenia. Naopak, domáci chceli s výsledkom niečo urobiť, no v záverečnom vabangu museli otvoriť svoju obranu, čo využil Martin Uher na strelenie ďalších dvoch gólov. Výška prehry je pre domácich krutá, víťazstvo hostí však zaslúžené.

Horná Krupá – Brodské 0:3 (0:0)
Góly: 48., 86. A. Kompuš, 84. F. Daniel.
Pred 160 divákmi r. D. Kukan, V. Kukan, Vörös. ŽK 2:2 (79. Sabo, 84. Šarabok – 42. Trubiroha, 59. T. Bartal).

Brodské: Janči – Ciprys, Hnát, Štepník, Vrábel, M. Bartal, T. Bartal, Gonda (80. Antálek), T. Daniel, Kompuš (88. P. Jakubec), Trubiroha (66. F. Daniel), tréner Vladimír Váňa.

Prekvapujúce, no absolútne zaslúžené víťazstvo Brodského na ihrisku tretieho mužstva minuloročnej tabuľky. Svoje tri góly si nechali až po prestávke. Už v 48. min. dostal hostí do vedenia Andrej Kompuš. Druhý gól pridal v 84. min. striedajúci Fredy Daniel a na konečných 0:3 upravil v 86. min. svojim druhým gólom Kompuš. Víťazstvo i tri body sú pre Brodské absolútne zaslúžené.

Voderady – Radimov 0:2 (0:2)
Góly: 42. A. Foriška, 44. P. Božek.
Pred 100 divákmi r. Kováč, Ábel, Mészáros. ŽK 0:1 (79. Drápal)

Radimov: Krakovský – J. Urbánek (71. Vanek), Hrubša (86. Rosa), Šefčovič (71. Dermek), Černek, Drápal, Kessl, Balážik (59. Šebesta), A. Foriška, Valsa, Božek (59. Ferenčík), tréner tréner Tomáš Miša.

Radimov v uplynulej sezóne „prehral“ svoj postup v poslednom kole práve na ihrisku vo Voderadoch. Tentoraz nenechal nič na náhodu a pomerne bezpečne vyhral. O svojom víťazstve rozhodol dvomi gólmi v samom závere prvého polčasu, keď najskôr v 42. min. ho dostal do vedenia navrátilec zo Š. Humeniec Aleš Foriška a o dve minúty pridal druhý gól Paťo Božek – 0:2. Po prestávke si hostia už svoje vedenie ustrážili a novú sezónu začali zaslúženými tromi bodmi.

Ďalšie výsledky: Špačince – Piešťany 3:2, Horné Orešany – Zvončín 2:5, voľno – Mor. Sv. Ján.