V Oreskom sa po dlhšej doma predstavil v drese domácich aj trojnásobný majster sveta v hokejbale Milan Rampáček. Potom, čo sa rozhodol ukončiť hokejbalovú kariéru, vrátil sa do futbalového dresu Oreského a v zápase s Borským Mikulášom vybehol na posledných 25 minút. Všetkých presvedčil, že z futbalového umenia nič nezabudol.

Foto zo zápasu Rohov - Rybky 1:2
Foto zo zápasu Rohov – Rybky 1:2

Oreské – Bor. Mikuláš 3:0 (2:0), 8. D. Miča, 35. M. Petranský, 57. L. Pavlačka, r. Ma. Šefčík, Šturdík, Hušek.

Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom. Vypracovali si veľké množstvo šancí, z ktorých tri aj využili, no množstvo ďalších zostalo nevyužitých. Ich vedúci gól dal už v 8. min. Dárius Miča a v 35. min. zvýšil Mišo Petranský na 2:0. V 57. min. uzavrel skóre zápasu Pavlačka – 3:0. V druhom polčase vystriedal Pala Mikúša trojnásobný majster sveta v hokejbale Milan Rampáček, ktorý ani po rokoch nezabudol nič z futbalového umenia a bavil divákov technickými kúskami.

Štefanov – Pop. Močidľany 1:1 (1:0), 6. D. Karas – 70. B. Novák, r. Vlk, Tokoš, M. Dutka.

Nováčik súťaže sa dostal do pomerne rýchleho vedenia, keď už v 6. min. prekonal Krušinu David Karas – 1:0. V ďalšom priebehu sa hral futbal pomerne slušnej úrovne, o niečo viac z hry mali hostia, no vyrovnať sa im podarilo až v 70. min., keď po rýchlom úniku a perfektnej nahrávke Pekara zrovnal skóre Braňo Novák – 1:1. Na obidvoch stranách boli ešte aj ďalšie šance, no skóre sa už nezmenilo. Zaslúžená remíza.

Hlboké – Bor. Sv. Jur 7:0 (5:0), 10., 39., 82. (11) T. Vach, 22., 36., 58. T. Slovík, 45. R. Slaný, r. Otočka, Šturdík, Patka.

Jednoznačné víťazstvo domácich, o ktoré sa svojimi hetrikmi najviac zaslúžili Tomášovia – Vach a Slovík. Už do polčasu nasúkali svojmu súperovi 5 gólov a ten rezignoval.

Lakš. N. Ves – Kopčany 2:0 (0:0), 66., 74. T. Velický, r. Ma. Šefčík, Prelec, Dzindzík.

V Lakšároch sa na hody predstavil kvalitný súper. Od začiatku sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, prvú vážnejšiu šancu nevyužil Peťo Hílek, ktorý trafil iba bočnú sieť, proti Vaculkovi neuspel ani Haramia. Hostia hrozili brejkmi, ale domáca obrana fungovala spoľahlivo. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie a vypracovali si ďalšie šance, no Haramiovi asi nebolo súdene dať gól. Podarilo sa to až Tomášovi Velickému – 1:0. Ten istý hráč pridal o osem minút aj druhy gól. Až potom sa dostali k slovu aj hostia, svoju jedinú šancu však nevyužili a tak sa zápas skončil zaslúženým víťazstvom domácich, ktorí tak potvrdili dobru formu z úvodného kola v Rybkách.

Rohov – Rybky 1:2 (1:1), 23. M. Kadlíček – 34., 48. K. Ravas, r. Lapoš, Hušek, Škrinár.

Hostia chceli v tomto derby získať body, ktoré stratili za remízu doma s LNV a to sa im nakoniec podarilo. Navyše bez väčšej námahy, keď vývoj stretnutia mali po celý čas pod kontrolou. V 4. min. pálil Černek nad bránu a s koncovkami I. Ravasa si poradil Rýzek. V 23. min. unikol Ivan Ravas a jeho sólo zakončil do prázdnej brány Kadlečík – 1:0. V 29. min. mohli vyrovnať hostia, no loptu zastavila ľavá tyčka. V 35. min. trestný kop Černeka sa odrazil od brvna ku K. Ravasovi a ten vyrovnal na 1:1. O chvíľu ďalší trestný kop Červinku zastavilo brvno. Už v 49. min. unikol po pravej strane Fodor a jeho center poslal volejom do siete K. Ravas – 1:2. Aj v druhom polčase trafili hostia konštrukciu bránky trikrát (Mareček, Černek, Bartošek), navyše ďalšie šance zlikvidoval domáci brankár Greguš Kuchtovi i Černekovi. Zaslúžené víťazstvo hostí.

Dubovce Stráže 1:4 (0:2), 61. M. Huťťa – 45. V. Smolinský, 45. T. Polák, 59. R. Slovák, 87. M. Herda, r. B. Dutka, Srnec, Blaha.

Hostia vyhrali zaslúžene, keď na konci prvého polčasu zasadili domácim tvrdý úder v podobe dvoch gólov v jedinej minúte po pekných akciách, ktoré zakončovali do prázdnej brány. Po hodine hry zvýšil Robo Slovák už na 0:3 a hoci Milan Huťťa o chvílu korigoval na 1:3, hostia v pohode doviedli zápas do víťazného konca. Skóre z ich pohľadu ešte v závere prikrášlil z trestného kopu Matúš Herda na konečných 1:4.

Slovan Šaštín Sobotište 2:5 (0:3), 78. M. Tokár, 90. M. Zajíček – 2., 41., 54., D. Nečas,

1. K. Hála, 80. M. Včelka, r. Tubl, Vlk, Knap.

Domáci pokračujú v slabých výkonoch zo závere uplynulej sezóny. Hostia zo Sobotišťa už do prestávky získali pohodlný trojgólový náskok, ktorý v druhom polčase ešte navýšil Nečas svojim tretím gólom. Slovan korigoval až v záverečných minútach na prijateľný trojgólový rozdiel.

Radošovce – Cerová 5:2 (2:1), 14., 66., 83. J. Kovalovský, 43. E. Vávra, 75. R. Drgon – 8. M. Gurín, 88. T. Miča, r. Prelec, Otočka, Hurbánek.

V zápase priemernej úrovne prehrávali domáci od 8. min. po góle Miša Gurína. Ešte do prestávky sa im však podarilo skóre otočiť gólmi Juraja Kovalovského a Eda Vávru. Strelecky disponovaný Kovalovský pridal po prestávke ešte dva góly, jeden dal kanonier Rado Drgon a hosťom dovolili v samom závere už len znížiť Mičom.

Sedem gólov Erika Guotha „zostrelilo“ Š. Humence

One man show – tak by sa dal zhodnotiť zápas v Šajdíkoch. Tým mužom bol hosťujúci Erik Guoth, najlepší strelec súťaže uplynulého ročníka, ktorý doslova sám zmasakroval domácich futbalistov.

Erik Guoth, autor 7 gólov v zápase Š. Humence - Rovensko 3:8
Erik Guoth, autor 7 gólov v zápase Š. Humence – Rovensko 3:8

Š. Humence – Rovensko 3:8 (1:7), 38. (11), 50. R. Bilka, 80. P. Macek – 13., 29., 34., 37., 43., 45. (11), 53. E. Guoth, 21. F. Vizváry, ČK 1:0 (29. P. Václavek), r. Blaha, Tubl.

Už do prestávky prekonal Fidermáka šesťkrát, jeden pridal Filip Vizváry, navyše domáci od 29. min. dohrávali bez vylúčeného Václavka. Z domácich sa presadil iba z penalty Robo Bilka, keď znižoval na 1:5. Po prestávke strelecké preteky ustali, no Guoth pridal ešte jeden gól na svoje konto. Dať sedem gólov, ešte k tomu na ihrisku súpera, je obdivuhodný výkon.

Tatran Jablonica – Baník Čáry 2:1 (1:1), 16. M. Galba, 83. J. Štefanka – 10. F. Kuník, r. Čech, Thao.

Foto zo zápasu Jablonica - Čáry 2:1
Foto zo zápasu Jablonica – Čáry 2:1

Úvod zápasu lepšie vyšiel Čáranom. V 10. min. trestný kop F. Kuníka sa od múra odrazil na roh, ten zahral Denis Kollár presne na hlavu Fabiána Kuníka a hostia viedli – 0:1. Domáci však rýchlo vyrovnali. V 16. min. sa v strede ihriska zmocnil lopty bývalý mládežnícky reprezentant Mário Galba a z dobrých 25 m prekonal prudkou strelou Ozábala na 1:1. Od tohto momentu hru ovládli domáci a ešte do prestávky si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí. Šance Masaryka, Jenčíka, Štefanku, no najmä hlavička Galbu po centri Pátka volali po góle. Aj po prestávke sa hralo pod taktovkou domácich. S niekoľkými strelami domácich útočníkov si Ozábal poradil, v 54. min. mu pomohla aj ľavá tyč po strele Galbu. Čáry mali obrovskú možnosť ísť opäť do vedenia. Po bratskej spolupráci a prihrávke Fabiána sa do šance rútil Damián Kuník, no nezakončil presne. Domáci to začali skúšať vysokými loptami. Hlavičky Galbu a Gažu išli vysoko nad, s trestným kopom Pátka si Ozábal na dvakrát poradil, no v 83. minúte už Jakub Štefanka hlavou prehodil vybiehajúceho Ozábala na 2:1. V nadstavenom čase sa hostia domáhali pokutového kopu za ruku, no nepískalo sa. Následne sa zápas ukončil, no po protestoch hráčov hostí sa ešte dve minúty dohrávali. Ani v nich sa už skóre nemenilo.

Kunov – Koválov 6:1 (3:1), 18., 20., 65., 67. J. Burian, 41. J. Belohlávek, 88. M. Macek – 32. S. Frťal (11), r. Thao, Polakovič.

Hostia dali gol po velmi prisnej penalte na 2:1. Domaci sa zatali a po vyrazenej strele na roh si postavil Belohlavek a zavesil z rohu priamo na zadnu tyč.3:1. V druhom polcase utiekol znovu Burian za 5min. dal dva gole a za dalsich 5 min bol brankar mimo brany,  strielal    na branu ale hostujuci obeanca zazracne vyrazil spod brvna, skoda ze rukou, ktoru si nevsimli iba rozhodcovia, J. Burian mohol dat piaty gol. Hostia boli bezzuby a po faule na Belohlavka dal Macek vari z 30m trafil vinkel. Treba pochvalit domaceho Barteka, ale hlavne hostujuceho brankara, ktori vytiahol min 5 cistych golov.

Hradište – Unín 4:0 (1:0), 20. J. Kršteník, 54. F. Michalička (11), 59., 73. M. Sadloň, r. Čech, Bednár.

Hradište si bez problémov poradilo zo svojim súperom, ktorý bol prakticky neškodný. Do prestávky sa mužstvá iba oťukávali, po jedinej šanci domácich sa presadil iba Kršteník, ktorý strelou z hranice šestnástky zabezpečil domácim jednogólové vedenie. Po prestávke zvýšili obrátky a jednoznačne rozhodli o osude zápasu. Najskôr premenil penaltu Filip Michalička na 2:0 a skóre na rozdiel triedy uzatváral dvomi gólmi Maťo Sadloň – 4:0.

Petrova Ves – Letničie 3:2 (2:2), 7. Ľ. Šedivý, 45. M. Ovečka, 47. M. Mihálik – 3. J. Šarközy, 21. J. Škápik, r. Kendi, Petrovič, Dzindzík.

Nováčik sa u favorita prekvapujúco ujal vedenia už v 3. min. Šarközym, no rovnako rýchlo odpovedali domáci Šedivým – 1:1. Letničie išlo ešte raz do vedenia, to sa v 21. min. presadil Škápik. Keď sa zdalo, že polčas hostia vyhrajú, gólom „do šatne“ vyrovnal Milan Ovečka na 2:2. V druhom polčase pre zmenu udreli ako prví domáci futbalisti. Už v 47. min. ich dostal do vedenia Mihálik a tento stav vydržal až do záverečného hvizdu.

Sekule – Kúty 0:1 (0:1), 20. M. Puškáč, r. Škrinár, Lapoš.

V prvom polčas sa hral bojovný, medzišestnástkový futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. Hostia dokázali využiť hneď svoju prvú šancu, keď sa v 20. min. presadil Milan Puškač – 0:1. Po prestávke domáci tlačili, mali aj množstvo šancí, no v bráne hostí stál skvelý Emil Vávra. V jarnej časti ťahali Sekule sériu 8 domácich víťazstiev, novú sezónu však začínajú prehrou.

Smrdáky – Smolinské 1:0 (1:0), 30. M. Škoda, r. Hurbánek, Jablonický.

V priemernom zápase rozhodol o víťazstve domácich po polhodine hry navrátilec z Jablonice Mišo Škoda – 1:0. Niekoľko sľubných príležitostí už ani jedno mužstvo nevyužilo a tak sa mohli domáci tešiť z prvých bodov v novej sezóne.

MO III. trieda 1. kolo

Chvojnica ako víťaz ostatného ročníka III. triedy prišla do Bukovca ako favorit, no odchádzala s poriadnym výpraskom !

Bukovec – Chvojnica 6:0 (3:0), 19., 27. (11), 34. M. Majdlen, 73. L. Šlahor, 85. M. Sládek, 88. M. Bošák, r. Matejovičová, Kahúň.

Čistý hetrik Maťa Majdlena v prvom polčase rozhodol o jasnom víťazstve domácich. Po prestávke sa už len dohrávalo, v záverečnej štvrťhodine pridali domáci ďalšie tri góly. Krutá prehra pre víťaza predchádzajúceho ročníka.

Osuské – Vrádište 1:4 (1:3), 11. A. Malík – 29., 35., B. Holúsek, 33., 60. R. Puček, r. Matúš, Knap.

Krutý výsledok pre domáce mužstvo, ktoré malo po celý zápas viac z hry, no hostia takmer každú „návštevu“ pred bránou domácich potrestali gólom. V 11.min. sa domáci ujali vedenia ukážkovým gólom Andreja Malíka z trestného kopu, no po polhodine hry hostia v priebehu šiestich minút trikrát skórovali. Dvakrát sa presadil navrátilec z Iskry Holíč Braňo Holúsek, jeden gól pridal Robo Puček. Ten hneď po prestávke pridal aj štvrtý gól hostí a definitívne zobral domácim nádej na priaznivý výsledok.

Trnovec – Dojč 6:0 (2:0), 23. M. Bančák (11), 43., 90. S. Košút, 52. (11), 57., 67. R. Uher, ČK 0:1 (23. A. Tóth), r. Škrinár, Bednár.

Bezgólový stav vydržal do polovičky úvodného polčasu. V 23. min. však videl hosťujúci Tóth ČK a Bančák dostal z penalty domácich do vedenia. V závere polčasu zvýšil Košút na 2:0. Po prestávke začal v 52. min. svoje strelecké predstavenie Radek Uher, ktorý za 15 minút dal čistý hetrik – 5:0. V poslednej minúte uzavrel strelecký účet zápasu Samo Košút.

Podbranč – Košariská 2:5 (1:3), 18. A. Kocourek, 65. R. Toman (11) – 28., 32. M. Hasala, 31. M. Hegeduš, 47. D. Holič, 88. P. Petráš, r. Regásek, Lapoš.

V súboji dvoch posledných mužstiev uplynulého ročníka potvrdil Podbranč svoje posledné miesto. Domáci sa síce ujali vedenia Kocourkom, no v priebehu štyroch minút hostia tromi gólmi otočili na polčasových 1:3. Hneď po prestávke Holič zvýšil na 1:4 a hoci Toman z penalty vykresal pre domácich iskierku nádeje, túto v závere Petráš „sfúkol“ piatym gólom.