Prinášame výsledky a komentáre druhého kola k zápasom Zápodoslovenského futbalového zväzu – 4. liga SZ a 5- liga Západ.

Ilustračné foto 123rf.com

4.liga SZ, 2. kolo
Gbely – Bánovce 2:2 (2:0)
Góly: 13. 20. D. Nemec – 55. A. Masarovič, 60. H. Kyselica.
Pred 180 divákmi rozhodovali Vaňo – Maraz, Baňár.
ŽK 1:3 (24. Smetana – 75. Halás, 83. Kyselica, 85. Kochan).

Gbely: Vanek (74. Bača) – Dvořák, Červeňák, Kratochvíl, Smetana, Bzdúšek, Bohun, Mráz, L. Ravas, Cvečka, Nemec, tréner Adam Ambra.

Nováčik 4. ligy začal prvý domáci zápas ako z veľkej knihy a po 20 minútach viedol už 2:0 po góloch svojho kanoniera Dominika Nemca, ktorý mal ešte aj ďalšie šance na skórovanie, no tie nevyužil. Gólostroj sa však domácim po prestávke zadrel, šance si vytvárali ťažšie, navyše aj hostia zvýšili svoje úsilie na zvrat v zápase. Trpezlivou hrou sa napokon dopracovali až k vyrovnaniu, keď najskôr v 55. min. znížil Andrej Masarovič (bývalý hráč Senice) na 2:1 a o päť minút Kyselica dokonca vyrovnal na 2:2. Domáci sa začali obávať o výsledok a neraz ich podržali obaja brankári, Vanek a po vystriedaní aj Bača. Škoda dvoch stratených bodov, no deľba bodov je spravodlivá.

Ďalšie výsledky: Boleráz – Dol. Vestenice 3:2, Prečín – J. Bohunice 0:1, Lehota – Častkovce 2:2, Kvašov – Domaniža 2:1, Tr. Stankovce – Trebatice 4:1, Prievidza – Partizánske 2:1, Vrbové – Hlohovec 4:2.

Radimov – Mokrý Háj 4:3 (2:0)
Góly: 19., 20., 90. M. Černek, 58. P. Božek – 72., 87. M. Biskupič, 78. R. Valúch (11).
Pred 250 divákmi r. Kollár, Páleník, Caňo.
ŽK 0:2 (69. Prokeš, 86. M. Biskupič).
Radimov: K. Biskupič – J. Urbánek, Rosa (30. Šebesta), Hrubša (72. Dermek), Šefčovič, M. Černek, Drápal, Balážik, A. Foriška (55. Ferenčík), Valsa (55. Kessl), Božek, tréner tréner Tomáš Miša.
Mokrý Háj: Kotvas – Bohunický, M. Valúch, Šmida (73. Šipold), Prokeš, Brezina, R. Valúch, Pobuda, Daňhel (75. Tokoš), Kubisa, M. Biskupič, tréner Štefan Kolštrom.

V Radimove sa rodilo riadne prekvapenie. Potom čo domáci po hodine hry získali pohodlný trojgólový náskok, akoby prestali hrať a v 87. min. po góle Mareka Biskupiča bolo zrazu 3:3. Hostia však nádej na zisk bodu nepretavili do reality a nakoniec sa pani šťastena predsa len usmiala na hráčov Radimova, keď v nadstavenom čase po rohovom kope Martin Černek uzavrel svoje hetrik a rozhodol o šťastných troch bodoch pre favorita – 4:3.

Piešťany – Holíč 4:1 (1:0)
Góly: 42., 53. F. Korec, 55. J. Glos, 58. J. Braniša – 68. M. Uher.
Pred 420 divákmi r. Šlosár, Sák, Gendiar.
ŽK 0:2 (61. Konečný, 86. T. Kubinec).
Holíč: Sloboda – Petrovič (84. Ružička), Vaclavik (58. Hlaváč), Konečný (65. Rajčák), Nečas, Krempa, Mišík, M. Uher, Martinusík, Kubinec (89. Huťťa), Masaryk, tréner Pavol Junek.

Vysoká teplota vzduchu bola zjavne príčinou, že sa v Piešťanoch nehral futbal až v tak vysokom tempe. Od úvodu sa mužstvá len spoznávali a boli to hostia, ktorí mali prvé väčšie príležitosti.

V 7. min. Masaryk rozvlnil len bočnú sieť a v 10. min. vyprášil rukavice Bránskeho v bráne domácich. Hral sa obojstranne vyrovnaný zápas s miernou prevahou hostí. Prvú strelu domáci vyslali na Slobodu v 25. min., no ten bol v bránke pozorný. Pomaly sa blížil záver polčasu, Uher sa na polovici ihriska pokúsil o prihrávku pätičkou, bola však nepresná a domáci po rýchlom protiútoku strelili otvárací gól stretnutia Korcom – 1:0. Hostia reklamovali ofsajd, no ten sa nepískal. Po zmene strán hra dostala diametrálne odlišný náboj. Domáci začali viac napádať, čo naopak nevedeli hostia svojou nekonsolidovanou hrou eliminovať. Od 50. min. bol hra jasne v réžii domáceho tímu a gólmi Koreca, Glosa a Braniša v priebehu piatich minút rozhodli dovtedy vyrovnaný zápas. Hostia boli v týchto momentoch zrelí na uterák. Trvalý tlak však ustal, prerušili ho i striedania na oboch stranách a v 68. min. sa dokonca podarilo hosťom utešenou strelou Uhera znížiť na 4:1. Bolo to z ich strany ale všetko. Domáci mohli pridať zvýšiť Miškechom, no ten sám pred Slobodom prestrelil jeho bránu. O hrozivom skóre, ktoré pravdu povediac neodráža obraz hry tak napokon rozhodlo slabých päť minút holíčskej Iskry.

Brodské – Horné Orešany 5:0 (2:0)
Góly: 14. T. Daniel, 34. A. Kompuš, 54. G. Trubiroha, 76. vlastný (Hollý), 87. P. Jakubec.
Pred 220 divákmi r. Čaja, Majcher, Vido.
ŽK 1:2 (58. Štepník – 11. Szabo, 58. Mekky).
Brodské: Janči – Ciprys, Hnát, Štepník, Vrábel, M. Bartal, T. Bartal, Gonda (77. P. Jakubec), T. Daniel, Kompuš (72. F. Daniel), Trubiroha (81. F. Jakubec), tréner Vladimír Váňa.

Hoci Brodské sa v jarnej časti trápilo, zdá sa im ich forma navracia. Do prestávky získali pohodlný dvojgólový náskok zásluhou T. daniela a Konpuša. Vedenie im dodalo krídla a po prestávke pridali ďalšie tri góly. Trafili sa Gabo Trubiroha i striedajúci Peťo Jakubec, jeden si dal husťujúci hráč Hollý vlastný, keď dezorientovaný prekonal vlastného brankára.

ŠpačinceMor. Sv. Ján 6:1 (2:0)
Góly: 15., 75. R. Maška, 41. F. Bango, 48. M. Komadel (11), 53. M. Hlúch, 86. J. Ondriš – 54. E. Šimonovič.
Pred 100 divákmi r. Opatovský, Brna, Meluch.
ŽK 0:3 (35. Stanek, 52. D. Chvátal, 72. Šimonovič)
Mor. Sv. Ján: E. Benkovič – R. Mach (82. Vidovič), M. Benkovič, Chvál, D. Chvátal, Šimonovič, Stanek (67. O. Nemec), M. Bolf, Denis Bolf, Juaj Sirka, Jakub Sirka, tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania nepripravili žiadne prekvapenie a v Špačinciach inkasovali poltucet gólov. Domáci boli vo všetkých herných činnostiach lepším mužstvom, hosťom dovolili streliť iba jediný gól, keď v 54. minúte znižoval Erik Šimonovič priebežne na 4:1.

Ďalšie výsledky: Zvončín – Voderady 11:0, voľno – Horná Krupá.