Skalickí Bandy hokejisti sa stali víťazmi Rink Bandy ligy 2018/19. V štyroch kolách nazbierali najviac bodov a získali prvenstvo pred Trenčianskými Teplicami a Senicou.

Rink Bandy Skalica

Práve Seničania zohrali rozhodujúcu úlohu do konečného poradia, keď svoje jediné víťazstvo dosiahli v poslednom 4. turnaji s Trenč. Teplicami, čím dopomohli Skalici k titulu Majstrov Slovenska, ktorý im zabezpečil účasť v Superpohári, v ktorom sa už druhú sezónu stretávajú majstri Slovenska a Česka.

Finálový zápas už 2. ročníka Superpohára sa hral v posledný júlový víkend na Zimnom štadióne v Blansku, súperom Skaličanov bol majster ČR Bohemians Bandy.

Rink Bandy Skalica- Bohemians Bandy 5:3 (2:3, 3:0)
Góly: Opavský 2, Krýdl, Sofka, Beneš – Vála 2, Svoboda.
Skalica: Ovečka – Krídl, Sofka, Korpáš, Beneš, Krýdl, Opavský, Tyršel, Rusnák, Blanárik, Bureš.

Vo finálovom zápase začali lepšie Záhoráci, ktorí po góloch Krýdla a Sofku vyhrávali už 2:0, no Bohemians v priebehu šiestich minút tromi gólmi v rade naklonil skóre na svoju stranu. Výsledkom 2:3 skončil aj prvý polčas. Po prestávke však Skaličania najskôr vyrovnali Benešom a v záverečnej desaťminútovke Opavský dvomi gólmi rozhodol o zisku superpohára pre Záhorákov.