Poznáte vo vašom okolí niekoho, kto svojimi činmi urobil niečo výnimočné, kto svojím impulzom, zanietením, nápadmi obohatil oblasť športu, školstva, zdravotníctva, kultúry, či ďalšie oblasti a prispel tak k rozvoju Bratislavského kraja? Nominujte ho na Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja.

Zaradiť sa tak môže už medzi vyše stovku úspešných a inšpirujúcich laureátov v kategóriách Výročná cena Samuela Zocha, Čestné občianstvo BSK a Pamätný list predsedu BSK.

„Nominovať osobnosti ako aj organizácie na získanie Ocenení Bratislavského samosprávneho kraja je možné do 31. augusta. Návrhy dávajú obyvatelia Bratislavského kraja, občianske združenie či iná organizácia so sídlom v Bratislavskom kraji. Súčasťou musí byť aj súhlas nominovaného, jeho stručný životopis alebo informácie o aktivitách a úspechoch v prípade nominovanej organizácie,“ upresnil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Prihlasovací formulár a bližšie informácie nájdete na webe BSK.

Výročná cena Samuela Zocha, ktorá je najvyšším ocenením Bratislavského samosprávneho kraja, je udeľovaná fyzickým alebo právnickým osobám, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o spoločenský a ekonomický rozvoj Bratislavského samosprávneho kraja a života jeho občanov, obohatili ľudské poznanie, dosiahli vynikajúce výsledky v niektorej z ľudskej činnosti, svojou prácou a postojmi prispeli k jeho reprezentácii doma i v zahraničí. Vo výnimočných prípadoch môže byť cena udelená aj zahraničným občanom. Čestné občianstvo udeľuje Bratislavský samosprávny kraj osobám, ktoré sa okrem iného zaslúžili o rozvíjanie priateľstva medzi národmi a regiónmi. Od minulého roku pribudla nová kategória a to Historická osobnosť regiónu. Ide o osobnosti, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj nášho regiónu, zvýšenie kvality života jeho občanov alebo ho úspešne reprezentujú. Ako prvému ju župa in memoriam udelila slovenskému hudobnému skladateľovi, pedagógovi a hudobnému teoretikovi Eugenovi Suchoňovi.


.
Toto je čítané

Kraj bude revitalizovať cesty medzi Lábom a Plaveckým Štvrtkom

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podpísal zmluvu so zhotoviteľom revitalizácie cesty medzi obcami…

BM Salon EV