Oreské bolo v jarnej časti jediným mužstvom, ktoré dokázalo majstra z Rybiek obrať o bod za remízu 2:2, dokonca na jeho ihrisku. Tentoraz si však odtiaľ odváža riadny výprask.

Zo zápasu Rybky - Oreské 7:3
Zo zápasu Rybky – Oreské 7:3

Andrej Fišan v bránke Hlbokého neinkasoval ani v treťom zápase v rade a dopomohol svojmu mužstvu k udržaniu si prvého miesta. Na opačnom konci tabuľky sa usádza Cerová, ktorá prehrala aj druhé domáce stretnutie a dokonca nestrelila doma ani jediný gól.

Rybky – Oreské 7:3 (3:2), 11., 43. (11), 47., 70. P. Černek, 14. K. Ravas, 55., 8. J. Kuchta – 17. L. Pavlačka, 41. D. Miča, 83. S. Regásek, r. Kendi, Vlk, Knap.

Susedské derby „cez kopec“ prinieslo za krásneho počasia a slušnej diváckej kulisy pekný futbal s potrebným korením. Domáci začali tlakom, šance K. Ravasa a J. Kuchtu vychytal Štefka. V 11. min. ho už P. Černek prekonal a domáci viedli – 1:0. O 3 minúty bolo už 2:0, keď akciu Bartoška zakončil K. Ravas. O ďalšie 3 minúty po rohu znížil Pavlačka a v 41. min. po ďalšom rohu vyrovnal Miča – 2:2. Ani to však nebolo do prestávky všetko. V 43. min. fauloval brankár Štefka Bartoška a Černek z penalty dal na 3:2. Po prestávke snahu hostí o zvrat pribrzdil už v 47. min. krásnou prihrávkou K. Ravas, po ktorej Černek zvýšil na 4:2 a v 54. min. akciu Bartoška zakončil Kuchta – 5:2. To už boli hostia zrelí na „uterák“ a domáci si vytvárali jednu šancu za druhou. Na 6:2 svojim štvrtým gólom zvýšil Černek a v 75. min. akciu K. Ravasa s Bartoškom zakončil nádherným gólom Jakub Kuchta – 7:2. V 84. min. skorigoval Stano Regásek na konečných 7:3.

Kopčany – Rohov 4:0 (1:0), 45. M. Ivan, 69. O. Zabadal, 79. M. Negrean, 85. D. Hýroš, r. Srnec, M. Dutka, Blaha.

Od začiatku sa hral opatrný futbal. Najmä hostia sa nikam neponáhľali a vyčakávali na chyby v obrane domácich. Tie však neprichádzali, ale smerom dopredu neboli Kopčany nebezpečné. Až v samom závere prvého polčasu po trestnom kope brankár hostí Greguš neudržal loptu a Martin Ivan otvoril skóre zápasu – 1:0. Do druhého polčasu vstúpili domáci aktívnejšie a vytvorili si aj niekoľko sľubných príležitostí. V 69. min. pridal Ondro Zabadal druhý gól a o chvíľu po presnom zásahu Miša Negreana viedli domáci už 3:0. Až za tohto stavu sa do šancí dostali aj hostia, no Erika Ivana v domácej bráne neprekonali. Skóre uzavrel v 85. min. Dominik Hýroš na konečných 4:0. Rohov však bol húževnatým súperom a domácim nič „zadarmo“ nedaroval.

Sobotište – Hlboké 0:0, r. Černek, B. Dutka, Jablonický.

V súboji doteraz nezdolaných mužstiev sa diváci gólu nedočkali a tak si mužstvá aj naďalej udržali svoju neporaziteľnosť. Aktívnejší boli hostia, no šance D. Slovíka, Mraza a Vacha ostali nevyužité. Domáci to skúšali na brejky, no ani im sa nezadarilo. Po prestávke boli opäť aktívnejší hostia, no brankár Petráš zmaril tutovlu T. Slovíkovi a tak sa body napokon delili.

Pop. Močidľany – Slovan Šaštín 1:2 (0:1), 50. T. Kopálek – 17. R. Šághy, 84. M. Zajíček, r. Rusinko, Lapoš, Škrinár.

Nove dresy, v ktorých domáci nastúpili na toto stretnutie im šťastie nepriniesli. Hoci boli cely zápas aktívnejším a lepším mužstvom, nakoniec nezískali ani jediný bod. Hoci sa celý zápas hralo na jednu bránu, hostia umnou obrannou hrou a rýchlymi protiútokmi dokázali nakoniec strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Do vedenia ich dostal v 17. min. Roman Šághy a svoje vedenie si držali až do 50. min., kedy vyrovnal Tomáš Kopálek. Domáci sa snažili aj o víťazný gól a mali k nemu niekoľko sľubných príležitostí. Keď ich nevyužili, prišiel v 84. min. protiútok hostí a z neho dal Maťo Zajíček víťazný gól – 1:2. Prehra je pre domácich krutá.

Sp. Stráže – Štefanov 3:1 (0:1), 46. M. Herda, 49. R. Slovák, 51. T. Polák – 12. A. Beňa, ČK 1:0 (90. E. Pagáč), r. Šturdík, Patka, Hurbánek.

Nováčik zo Štefanova prišiel do Stráží nebojácne a už v 12.min. sa ujal vedenia gólom Adama Beňu – 0:1. Domáci tlačili, no gól nie a nie dať. Veľkú šancu mal v 40. min. mohli domáci vyrovnať, no Erik Pagáč nepremenil pokutový kop. Čo sa Spartaku nepodarilo za celý polčas, dokázal hneď na začiatku druhého polčasu, kedy v priebehu necelých piatich minút prekonali Michálka v bráne hostí Matúš Herda, Robo Slovák i Tomáš Polák. Víťazstvo domácich je zaslúžené. Posledné minúty však dohrávali bez vylúčeného Pagáča.

Cerová – Lakš. N. Ves 0:3 (0:0), 67., 81. T. Velický, 79. M. Szabó, r. Vlk, Knap, Thao.

V zápase slabšej úrovne si v prvom polčase vypracovali mužstvá gólové príležitost, no dvakrát domáci Ochránek a raz hosťujúci Velický ich nepremenili. Po prestávke nastúpili hostia ako vymenení, kontrolovali hru a mali aj šance. Najskôr sa zastreľoval Tomáš Velický, aby v 67. min. otvoril skóre zápasu – 0:1. Snahu domácich o vyrovnanie pribrzdili dva góly v priebehu dvoch minút, ktoré dali Marek Szabó a opäť T. Velický. Domáci neboli nebezpeční, hostia vyhrali zaslúžene.

Bor. Sv. Jur – Radošovce 3:1 (1:1), 44. A. Maxian, 51. R. Šimkovič, 89. M. Mikulič – 39. R. Drgon, ČK 0:2 (66. R. Drgon, 66. L. Sloboda), r. Hušek, Petrovič, Kendi.

Hostia si prišli do Jura pre body a v 39. min. sa aj ujali vedenia Radom Drgonom – 0:1. Zopár ďalších príležitostí Radošovce nevyužili a tak tesne pred prestávkou prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu, ktorý dal Alex Maxian – 1:1. Domáci povzbudený gólom začali druhý polčas aktívne a už v 51. min. ich dostal do vedenia Robo Šimkovič. V 66. min. sa po zákroku na Drgona hostia dožadovali penalty, no rozhodca bol iného názoru a ukázal mu ŽK za filmovanie. O minútu sa mu „zažltilo“ aj druhýkrát za faul a následne videl ČK on a aj Lukáš Sloboda za urážku a hostia mali problém. V oslabení o dvoch hráčov sa gólové manko ťažko doháňa. V 77. min. mohol pridať gólovú poistku domácich Denis Badáň, no nepremenil pokutový kop. Podarilo sa to až v 89. min. Maťovi Mikuličovi, ktorý upravil na konečných 3:1.

Bor. Mikuláš – Dubovce 0:1 (0:1), 20. K. Krutý, r. Lapoš, Blaha, Škrinár.

V zápase dvoch mužstiev, ktoré ešte nepoznali radosť z víťazstva, sa nakoniec tešili hosťujúce Dubovce. Rozhodol o tom gól Kristiana Krutého z 20. minúty. Snaha domácich o vyrovnanie bola márna, ani jedna zo šancí sa neujala a tak im nakoniec ostali oči pre plač.

Bez bodu už len Š. Humence

Po troch odohratých kolách sa na spodku tabuľky usadili Šajdíkové Humence. Ako jediné mužstvo nezískali ešte ani bod, no zarážajúci je najmä počet inkasovaných gólov. V priemere takmer 5 na zápas. Na samom vrchole sa vyhrievajú futbalisti Kútov bez straty bodu i bez inkasovaného gólu.

Čáry – Š. Humence 4:0 (2:0), 17., 87. (11) D. Kollár, 40. F. Božek, 70. F. Kuník, ČK 0:1 (90. P. Portel), r. Škrinár, Lapoš.

V prvom polčase sa hral slušný futbal len do stavu 2:0. Skóre otvorili domáci už v 17. min. po prieniku F. Kuníka, ktorého prihrávku poslal do siete Denis Kollár – 1:0. Dve šance nevyužil Biháry, vyrovnať mohol Matula, trafil však iba tyč. V 40. min. sa dostal za obranu Božek a elegantnou pätičkou zvýšil na 2:0. Znížiť mohol bývalý hráč Čárov Chorvát, vyznamenal sa Ozabal, rovnako aj po strele Fedorčáka. V druhom polčase úroveň hry poklesla, hostia len bránili. V 70. min. Kollár prihral F. Kuníkovi a ten krásnym lobom zvýšil na 3:0. Tutovku spálil Denis Havel. V 87. min. uzavrel skóre z pokutového kopu Kollár – 4:0. Už po skončení zápasu videl ČK hosťujúci Portel.

Kúty – Hradište 2:0 (1:0), 51., 74. M. Puškáč, r. Kendi, Petrovič.

Zápas nebol veľmi atraktívny pre oko diváka. Prvý polčas bol bez šancí na obidvoch stranách. Po prestávke však domáci pridali a podarilo sa im streliť dva góly Milanom Puškáčom. Hostia potom otvorili hru, ale vážnejšiu šancu sa im vypracovať nepodarilo. Domáci si vedenie v pohode ubránili a z brejkov mohli pridať aj ďalšie góly. Ich brankár Vávra už tri zápasy drží čisté konto a Kúty sú aj vďaka nemu v čele tabuľky.

Kunov – Smolinské 2:1 (1:1), 45. M. Macek, 60. J. Burian – 11. D. Riška, r. Matúš, Dzindzík, Čech.

Hostia pôsobili v Kunove sympaticky a v 11.min. sa aj ujali vedenia gólom Davida Rišku. Domácim sa v koncovle nedarilo, až gólom do šatne vyrovnal Maroš Macek na 1:1. Po prestávke boli domáci aktívnejší a po hodine hry rozhodol o ich víťazstve Jožko Burian – 2:1.

Rovensko – Petr. Ves 2:2 (1:1), 3. S. Šiška, 55. E. Guoth – 34. M. Ovečka (11), 79. R. Juríček, ČK 1:0 (32. A. Mach), r. Knap, Vlk.

Rovensko sa rýchlo ujalo vedenia gólom Simona Šišku, no v 32.min. vyrazil Mach loptu z brankovej čiary rukou, videl ČK a z penalty vyrovnal Ovečka na 1:1. Aj oslabení domáci bojovali a v 55. min. išli opäť do vedenia po štandartke Erika Guotha – 2:1. Hostia však početnú prevahu predsa len využili, v 79. min. vyrovnal Rado Juríček na konečných 2:2. Rovensko stratou bodov prišlo o vedúce postavenie.

Unín – Jablonica 2:2 (1:1), 14., 28. M. Uher – 38. M. Galba, 76. B. Kolenyak, r. Hurbánek, Šturdík.

Po dvoch štandartkách Miša Uhera vyhrávali domáci po polhodine hry 2:0. Mário Galba ešte do prestávky znížil na 2:1. Po prestávke sa už hralo v réžii hostí, ktorí v 76.min. zaslúžene vyrovnali Kolenyakom na 2:2.

Koválov – Sekule 3:2 (0:1), 52., 83. M. Veselý, 84. J. Mlčúch – 20. D. Voslář, 50. Andrej Trajlínek, r. Bednár, Jablonický.

V polovici úvodného polčasu sa hostia ujali vedenia Voslářom a keď v 50.min. zvýšil Andrej Trajlínek na 0:2, zdalo sa že Sekule majú našliapnuté k trom bodom. Už o dve minúty však Miro Veselý znížil a v 83. min. aj vyrovnal na 2:2. Domáci boli v eufórii a už o minútu rozhodol o ich víťazstve Ján Mlčúch – 3:2.

Letničie – Smrdáky 0:4 (0:2), 4. D. Sekáč, 13. M. Škoda, 74. T. Danihel, 80. A. Zeman, r. Blaha, Hušek.

V zápase mužstiev zo stredu tabuľky získali hostia vedenie už v 4. min. po góle Sekáča. Po necelej štvrťhodine hry zvýšil Mišo Škoda aj druhý gól hostí. Snaha domácich o zvrat ku gólu neviedla, naopak, v záverečnej štvrťhodine pridali hostia ďalšie dva góly a vysoko vyhrali.

MO III. trieda 2. kolo

Prietrži „vytrhol tŕň z päty“ hrajúci tréner Ján Mindek. Keď sa v súboji s Podbrančom jeho zverenci nevedeli gólovo dostatočne presadiť, prišiel na ihrisko a názorne im ukázal, ako sa to robí.

Prietrž – Podbranč 5:1 (1:0), 38. P. Mešťánek, 58., 79., 86. J. Mindek, 69. D. Levák – 61. M. Porubský, r. Matúš, Ma. Šefčík.

Domáci sa trošku trápili s posledným mužstvom tabuľky. Hoci mali stálu prevahu a aj viedli gólom Mešťánka, hostia stále živili nádej. Po hodine hry však prišiel na ihrisko hrajúci tréner Ján Mindek a prvým dotykom s loptou zvýšil na 2:0. O chvíľu Porubský znížil, no Mindek pridal šte dva góly a jeden aj Levák a tak domáci vyhrali vysoko 5:1.

Vrádište -Trnovec 2:3 (0:2), 64. P. Rybár, 78. M. Prokeš – 14. J. Brezina, 32. D. Šenigla, 51. D. Vinkler, r. Šturdík, Hurbánek.

Hostia viedli prekvapujúco chvíľu po prestávke už 0:3 a zdalo sa, že bez problémov zápas zvládnu. Lenže domáci znížili a štvrťhodinu pred koncom dal Prokeš aj kontaktný gól. Vyrovnať sa im však už nepodarilo.

Chropov – Dojč 0:3 (0:2), 16., 37. P. Kuček, 89. J. Ganzlmár, r. Thao.

O prekvapenie v Chropove sa najväčšou mierou postaral Paťo Kuček, ktorý v prvol polčase dostal hostí do dvojgólového vedenia – 0:2. Domáci po prestávke vyvíjali márnu snahu o vyrovnanie, gól sa im streliť nepodarilo. Naopak, v 89. min. pridal poistný tretí gól hostí Juraj Ganzlmár.

Chvojnica – Osuské 4:3 (1:2), 2., 59., 84. P. Lacuška, 71. M. Pleša – 32., 56. D. Králik, 35. S. Olah, r. Jaro Sloboda.

Domáci dali rýchly prvý gól, no hostia gólmi Králika a S. Olaha otočili na 1:2. Po prestávke zvýšil Králik už na 1:3. Ani to však Osuskému na zisk bodov nestačilo. Ďalší dokonalý obrat v zápase sa postaral dvomi gólmi Lacuška, jeden ešte pridal Pleša.