Po minulotýždňovom domácom zaváhaní s Bánovcami cestovali Naftári do Hlohovca s cieľom pripísať si prvú výhru v novom ročníku.

Ilustračné foto 123rf.com

Po vynikajúcom výkone najmä v prvom polčase a najmä vďaka štyrom gólom svojho kanoniera a kapitána Dominika Nemca sa im to aj podarilo.

Hlohovec – Gbely 1:6 (0:4)

Góly: 80. P. Veľký – 4., 31., 34., 68. D. Nemec, 45. O. Bohun, 84. V. Mráz.

Pred 100 divákmi rozhodovali Jakubis – Švolík, Bárta.

ŽK 0:1 (36. Mráz). ČK 1:0 (50. Farkaš).

Gbely: Ravas – Červeňák, Frühauf (59. Nemečkay), Kratochvíl, Smetana, Bzdúšek, Bohun, Mráz, L. Ravas, Zajíček (46. Lukáč), Nemec, tréner Adam Ambra.

Na ihrisku posledného mužstva tabuľky vybavil všetko v prospech hostí ich kapitán Dominik Nemec. V priebehu polhodinky v prvom polčase nasúkal do domácej siete čistý hetrik a tesne pred odchodom do šatní pridal Ondro Bohun gól na 0:4. Aj po prestávke sa hralo v réžii hostí. Nemec pridaj aj svoj štvrtý gól, ktorým zvýšil už na 0:5. Hostia poľavili v obozretnosti a v 80. min. dovolili domácim znížiť na 1:5, no posledné slovo mal Vlado Mráz, ktorý v 84. min. uzavrel strelecký účet stretnutia na 1:6.

Ďalšie výsledky: Partizánske – Tr. Stankovce 3:2, Častkovce – Kvašov 5:0, Dol. Vestenice – Prečín 5:1, Bánovce – Boleráz 0:1, Trebatice – Vrbové 1:6, Domaniža – Prievidza 4:1, J. Bohunice – Lehota 3:1.

5. liga Západ, 3. kolo
Až 560 futbaluchtivých fanúšikov prišlo do Holíča na susedské Záhorácke derby medzi domácou Iskrou a Radimovom. V jarnej časti vyhral Radimov v Holíči 1:3 a domáci sa strojili na odvetu, chceli svojmu súperovi prehru oplatiť, no nepodarilo sa im to.

Holíč – Radimov 2:3 (1:2)

Góly: 43. P. Masaryk, 80. R. Konečný – 8. T. Šefčovič, 9., 67. M. Valsa.

Pred 560 divákmi r. Mokrý, Miksa, Švolík. ŽK 4:2 (Vaclavik, Petrovič, Klempa, Sloboda – Božek, Urbánek).

Holíč: Sloboda – Petrovič (69. Rajčák), Vaclavik, Konečný, Nečas, Krempa, Mišík, M. Uher, Martinusík, Kubinec , Masaryk, tréner Pavol Junek.

Radimov: Krakovský – J. Urbánek, Rosa, Hrubša, Šefčovič, M. Černek, Drápal, Šebesta (90. Vanek), Balážik, Kessl, Valsa (74. Božek), tréner tréner Tomáš Miša.

Holíčania nezachytili úvod zápasu a hostia pomerne rýchlo získali dvojgólový náskok, keď v 8. min. z prvej „návštevy“ pred bránou domácich ich po trestnom kope dostal do vedenia Teodor Šefčovič a o minútu nestabilná a rozhodená obrana domácich kapitulovala opäť, na 0:2 zvýšil Martin Valsa. V 34.min. mohlo byť ešte horšie, no Paťo Kessl v gólovej pozícii hlavičkou tesne minul Slobodovu bránu. V 43.min. predviedla peknú akciu dvojica najskúsenejších domácich hráčov a po prihrávke Romana Konečného prekonal Krakovského „Radimovčan“ Pavol Masaryk v drese Holíča – 1:2. Po prestávke sa zdalo, že aktivita a snaha domácich prinesie vyrovnanie, no v 67. min. obrana domácich nestačila na rýchleho Valsu a ten svojim druhým gólom dostal hostí opäť do dvojgólového trháku – 1:3. Ako sa napokon ukázalo, bol to rozhodujúci gól. Kontaktný zásah Romana Konečného v 80. min. po presnej hlavičke na 2:3 oživil nádej domácich na zisk aspoň jedného bodu, no v nasledujúcej minúte nedokázal pretlačiť loptu do súperovej siete. Radimov sa ubránil a odváža si domov tri body.

Mokrý Háj – Zvončín 3:6 (2:5)

Góly: 23. (11), 56. M. Biskupič, 35. O. Prokeš – 15., 44. J. Rumpel, 29. 43., 45. T. Jankovič, 67. M. Klenkovič.

Pred 100 divákmi r. Rojko, Janček, Hromádka. ŽK 0:0.

Mokrý Háj: Juračka (46. Kotvas) – Bohunický, Šefčík, Šmida (46. ŠIpold), Prokeš, Brezina (46. M. Valúch), R. Valúch (75. Peška), Tokoš, Čermák, Kubisa, M. Biskupič (57. Daňhel), tréner Štefan Kolštrom.

Do Mokrého Hája prišiel líder tabuľky a svoje postavenie aj potvrdil. Priam katastrofálnou obrannou činnosťou k tomu však najviac prispeli domáci hráči. Od stavu 2:2 v posledných troch minútach prvého polčasu trikrát inkasovali a hostia tak získali rozhodujúci náskok. Vybavila ich dvojica hráčov Rumpel – Jankovič, ktorá dala všetkých päť gólov. Kým pred týždňom v Radimove dokázali Mokrohájania zmazať trojgólový náskok domácich, tentoraz sa im to nepodarilo. Nepomohlo ani „hromadné“ prestriedanie. V 56. min. sa domáci ešte zásluhou gólu Mareka Biskupiča dotiahli na rozdiel dvoch gólov, no šiesty Klenkoviča na 3:6 definitívne rozhodol.

Brodské – Voderady 2:1 (2:0)

Góly: 7. A. Kompuš, 42. M. Štepník – 76. M. Dubovský.

Pred 290 divákmi r. Foltín, Revai, Čaja. ŽK 1:0 (39. Štepník).

Brodské: Janči – Ciprys, Hnát, Štepník, Vrábel, M. Bartal, T. Bartal, Gonda (58. F. Daniel), T. Daniel, Kompuš (90. F. Jakubec), Trubiroha (86. Šarközy), tréner Vladimír Váňa.

Brodské ešte neinkasovalo gól, Voderany naopak, ešte ani raz neskórovali. Mal to byť zápas mačky s myšou. Bolo tak iba do prestávky, keď pomerne rýchle dali vedúci gól Andrejom Kompušom – 1:0. Chvíľu pred polčasovou prestávkou pridal Miro Štepník ďalší gól na 2:0 a zdalo sa byť všetko pôjde podľa plánu. Hostia však po prestávke „kúsali“ a v 76. min. znížil Dubovský na 2:1. Domáci sa prestalo dariť a v záverečnej štvrťhodine sa museli obávať o výsledok, no našťastie pre nich si najtesnejšie vedenie ustrážili a pripísali si ďalšie tri body.

Mor. Sv. Ján Piešťany 0:3 (0:0)

Góly: 50., 60. A. Kusý, 63. J. Glos.

Pred 100 divákmi r. Fúrik, Lamžo, Proč. ŽK 1:0 (17. O. Nemec)

Mor. Sv. Ján: E. Benkovič – R. Mach, M. Benkovič, D. Chvátal, R. Chvátal, Šimonovič, Stanek, O. Nemec, M. Bolf, Denis Bolf (61. Vidovič), Jakub Sirka (50. Štefek), tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania držali krok so súperom celý prvý polčas, no potom v priebehu trinástich minút trikrát inkasovali o pomerne vysoko prehrali.

Ďalšie výsledky: Horná Krupá – Špačince 2:2, voľno – Horné Orešany.