Udalosťou 4. kola Majstrovstiev oblasti bola prehra majstrovských Rybiek v Borskom Mikuláši 1:0, ktorou sa skončila ich 21 zápasová neporaziteľnosť. Hoci sa Rybky cítili ukrivdené pre neuznaný vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase, s výsledkom už nič nespravia.

Prekvapil nováčik zo Štefanova výhrou v Dubovciach, ktoré pred týždňom vyhrali práve v Borskom Mikuláši a boli favoritom.  Prekvapilo aj Sobotište v Radošovciach. V Šaštíne sa oslavovalo, v Lakšároch nehralo. Zápas Lakšárska N. Ves – Bor. Sv. Jur odohrajú 29. augusta o 17 h.

Foto zo zápasu Kunov - Letničie 5:1 Sviatočný strelec domácich Miro Šefčík (č. 4) trikrát za polčas prekonal Filipa Rafaju v bráne hostí
Foto zo zápasu Kunov – Letničie 5:1. Sviatočný strelec domácich Miro Šefčík (č. 4) trikrát za polčas prekonal Filipa Rafaju v bráne hostí

Bor. Mikuláš – Rybky 1:0 (0:0), 64. R. Cintula, r. Tubl, Dzindzík, Thao.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas s minimom šancí. V 10. min. nebezpečná hlavička D. Patku tesne minula pravú tyč Michalicovej brány a v 25. min. si poradil Rýzek s Cintullovou strelou. Ostatné šance nezakončovali mužstvá presne. Po prestávke si domáci brankár poradil aj so strelou K. Ravasa a svoj reflex ukázal i v 60. min. po strele Černeka. V 64. min. zahrávali domáci roh, po ktorom sa hlavou presadil najlepší domáci hráč Robo Cintula – 1:0. Hostia sa snažili s výsledkom niečo urobiť, no vyrovnať im nebolo súdené. V nastavenom čase síce prekonal domáceho brankára Dominik Surový, rozhodca gól aj uznal, no dodatočne ho na pokyn čiarového odvolal pre údajný ofsajd. Hoci sa hostia cítia veľmi poškodení, ich séria 21 zápasov bez prehry je u konca.

Dubovce – Štefanov 0:2 (1:0), 7. L. Daniel, 56. A. Beňa, r. Tokoš, Regásek, Černek.

Dubovce chceli potvrdiť svoje senzačné víťazstvo spred týždňa na Búroch, no nováčik zo Štefanova ich v tomto zápase riadne zaskočil. Už v 7. min. ho dostal do vedenia Lukáš Daniel a hoci domáci vyvinuli veľké úsilie o zvrat v zápase, prekonať Michálka v bráne hostí sa im nepodarilo. Naopak, v 56. min. pridal poistný gól Štefanova na 0:2 Adam Beňa a hostia si tak vezú z Duboviec prekvapujúce tri body.

Hlboké – Pop. Močidľany 3:0, (2:0), 14. T. Vach, 22. R. Slaný, 58. R. Mráz, r. Šturdík, P. Mráz, Jablonický.

Penalta bola za faul na Mira Pavlíka “”

Úvod zápasu patril prekvapujúco hosťom, no Jakub Starý nevyužil dve sľubné príležitosti. Najskôr nevyužil zaváhanie domáceho brankára Jakub Starý, keď z blízka prekopol bránu. Ten istý hráč sa o chvíľu rútil sám na brankára, no domáca obrana sa stihla ešte odvrátiť na roh. V 14. min. hostia faulovali Pavlíka a Tomáš Vach z penalty dostal domácich do vedenia- 1:0. Gól domácich upokojil a v 22.min. zvýšil Roman Slaný na 2:0. Aj v ďalšom priebehu si domáci vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, hostí držal „nad vodou“ výborný Tomáš Kocák v bráne. Ani on však nestačil v 58.min. na strelu Rasťa Mráza, ktorou v po hodine hry uzavrel na konečných 3:0. Hlboké ešte v novej sezóne neinkasovalo a udržalo si vedúce postavenie.

Oreské – Kopčany 4:2 (2:1), 26., 61., 87. L. Pavlačka, 29. A. Beňo – 19. M. Baláž, 69. J. Blažek, r. Lapoš, Škrinár, Patka.

Výborný zápas zásluhou oboch mužstiev, stále sa bolo na čo pozerať. Vedenia sa ujali hostia v 19. min. po krásnej strele Miša Baláža z vyše 25 m – 0:1. V 26. min. trestný kop Pavlačku zastavil múr hostí, no opakovaná strela už skončila v sieti – 1:1. O tri minúty využil chybu v strede obrany Adam Beňo a domáci viedli – 2:1. Po prestávke hostia vyvinuli snahu o vyrovnanie, no 61. min. akciu Rampáčka zakončil Pavlačka gólom na 3:1. Hostia to však nevzdávali a Jakub Blažel dal v 69.min. kontaktný gól na 3:2. Hostia stále „kúsali,“ vyrovnať mohol Denis Ovečka, no netrafil. V samom závere sa snažil o vyrovnanie aj hosťujúci brankár Erik Ivan, po výlete do šestnástky domácich sa však po rohu nestačil vrátiť a Lukáš Pavkačka strelou z polovice ihriska do prázdnej brány uzavrel svoj hetrik a stanovil na konečných 4:2.

Radošovce – Sobotište 0:4 (0:2), 14. R. Kubina, 22., 62. D. Nečas, 79. E. Závodský, r. M. Dutka, Tubl, Thao.

Lepšie začali, ktorí sa presadzovali najmä po krídeľných akciach, po jednej z nich po ose Tomeček – Závodský otvoril skóre Roman Kubina –  0:1. Z takmer identickej akcie spomínanej dvojice zvýšil v 22. min. Denis Nečas už na 0:2. Hostia mali ešte niekoľko sľubných príležitostí, domáci hrozili iba zo štandartných situácií. Po prestávke sa hostia zamerali na udržanie svojho vedenia a do útokov sa už nehrnuli. Spoliehali sa aj na svojho brankára Petráša, ktorý ich niekoľkokrát aj podržal. V 62. min. po rýchlom brejku zvýšil nečas na 0:3. Domáci kapitulovali a hosťom sa otváral priestor na brejky. Šance nevyužili Vizvary ani Kadlečík, no v 79. min. na konečných 0:4 uzavrel svojim premierovým gólom v drese Sobotišťa výborne hrajúci Erik Závodský.

Rohov – Cerová 2:0 (0:0), 68. (11), 84. I. Ravas, r. Kendi, Šturdík, Dzindzík.

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom boli jasne lepší hostia, ich šance nevyužili M. Vrablic, A. Roman ani D. Pucheľ. Domáci mali jednu šancu, z nej však po úníku z dvoch krokov prekopol Kadlíček odkrytú bránu Václavka. Po prestávke domáci spresnili hru a boli aktívnejší. V 68. min. po zbytočnom faule B. Vacha na I. Ravasa sám faulovaný premenil pokutový kop na 1:0. „Klinec do rakvy“ hostí dal v 84. min. opäť Ivan Ravas, ktorý krásnou strelou spoza 16 – ky uzavrel na konečných 2:0. Prehra je pre hostí krutá, no kto nedá góly, nemôže vyhrať.

V Šaštíne slávili futbalové jubileum

Slovan Šaštín si počas uplynulého víkendu pripomínal 95. výročie založenia futbalu. V rámci osláv odohrali svoje zápasy všetky vekové kategórie Slovana Šaštín. Vyvrcholením osláv bolo majstrovské miestne derby medzi Slovanom Šaštín a Spartakom Stráže.

Slovan Šaštín – Spartak Stráže 1:2 (0:1)

Góly: 6. J. Malík – 37. D. Fukna, 69. B. Daniel, r. Vlk, Knap, Kendi.

Domáci chceli v derby vyhrať a tak osláviť výročie. Už v 6. min. sa im podarilo dať aj vedúci gól, ktorého autorom bol Jakub Malík – 1:0. Hostia však nechceli prísť o titul „majster Šaštína-Stráži“ (vyhrali posledné 4 derby zápasy) a už v 11. min. mohol vyrovnať Jakub Herda, no z pokutového kopu Patrika Vacha neprekonal. Tempo hry však už udávali hostia a vyrovnať sa im podarilo v 37. min. gólom Dominika Fuknu 1:1. Po prestávke domáci bojovali, niekoľko sľubných akcií však nedotiahli do úspešného konca, naopak, v 69. min. dali príliš veľa priestoru Braňovi Danielovi, ktorý sa z vyše 30 metrov odhodlal k strele a trafil presne k ľavej žrdi – 1:2. Deľbu bodov mohol zabezpečiť v 83. min. striedajúci Pavol Dostal, neprekonal však Hladkého a tak si body odviezli hostia.

Výsledky ďalších družstiev Slovana

Starí páni Slovan Šaštín – Spartak Stráže 5:2 (1:1), A. Cintula 2, I. Daniel, V. Mach, D. Strapko – Ľ. Pavelka 2.

Dorast Slovan Šaštín – Mokrý Háj 2:3 (1:1), R. Kubina, D. Šimek.

Žiaci Slovan Šaštín – Bor. Sv. Jur 11:2 (7:0), Rovaš 3, M. Daniel a Michalica 2, J. Šedivý, Suchánek, Kečkéš, P. Martinec.

Prípravka Slovan Šaštín – Lakš. N. Ves 17:0 (11:0), D. Kocák 6, M. Fialka, Š. Skokánek, J. Stojka, M. Stojka a T. Stanický 2, J. Stanický.

Kúty pukli v Jablonici, v čele už Petrova Ves

Jablonica vyškolila Kúty nielen v bojovnosti, ale aj vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhrala. Hostia dosiahli dve víťazstvá, Čáry v Rovensku a Unín na Humencoch, ostatné zápasy vyhrali pomerne vysoko domáce mužstvá.

Rovensko – Čáry 2:4 (2:2), 33., 44. E. Guoth – 13. (11), 15. D. Kollár, 74., 90. F. Kuník, r. Šturdík, Blaha, Dzindzík.

Čáry v jarnej časti vyhrali v Rovensku 1:6 a aj teraz sa cítili favoritmi. Potvrdili to už v 13. min., kedy po faule na Královiča premenil penaltu Denis Kollár a ten istý hráč o dve minúty pridal aj druhý gól z hry- 0:2. V 21. min. odmietol ponuku na čistý hetrik, keď nepremenil ďalšiu penaltu po faule na Kuníka. Trest prišiel v závere polčasu, keď po kontaktnom góle Erika Guotha ten istý hráč v 44. min. z trestného kopu aj vyrovnal – 2:2. Aj po prestávke boli hostia futbalovejší, no ani domáci nezaostávali a tak diváci videli dobrý zápas. Hostí podržal Ozábal v bráne a Fabián Kuník, ktorý dvomi gólmi rozhodol o ich víťazstve 2:4. Hetrik mu zobrala zástavka rozhodcu pre neexistujúci ofsajd.

Hradište – Koválov 4:0 (1:0), 12., 68., 76. M. Sadloň, 90. B. Tobiaš, r. Daniš, Čech.

Obe mužstvá nastúpili v oklieštených zostavách, s čím sa lepšie vysporiadali domáci hráči. V 12.min. sa po peknom centri presadil v hlavičkovom súboji Maťo Sadloň a otvoril skóre zápasu – 1:0. V druhom polčase domáci ovládli hru a v záverečnej 20-minútovke pridali ďalšie tri góly. Hetrik uzavrel Sadloň a rozhodol o osude zápasu. V nadstavenom čase pridal štvrtý gól Boris Tobiaš – 4:0.

Kunov – Letničie 5:1 (3:0), 3., 33., 42. M. Šefčík, 57. J. Belohlávek, 74. M. Macek – 80. J. Škápik, r. Prelec, Jablonický.

Netradičný strelec Miro Šefčík čistým hetrikom do prestávky prakticky rozhodol o víťazstve domácich. Po prestávke sa presadili aj Belohlávek s Mackom a Kunov viedol 5:0. Až v 80. min. dal Škápik čestný gól hostí, ktorí však boli pre domácich takmer neškodným súperom.

Petr. Ves – Smrdáky 4:0 (0:0), 51. (11), 58., 79. M. Ovečka, 81. M. Mihálik, r. Lapoš, Regásek, Lipovský.

Snaživí hostia odolávali celý prvý polčas a viackrát aj pohrozili nebezpečnými protiútokmi, domáci však svojou nátlakovou hrou dominovali. Svoju prevahu na góly pretavili až po prestávke, súpera načal z penalty Milan Ovečka, ktorý dal aj ďalšie dva góly a po jeho čistom hetriku bolo už 3:0. Na konečných 4:0 uzavrel Maťo Mihálik.

Sekule – Smolinské 6:1 (2:0), 15. P. Stanek, 21. Adam Trajlínek, 57., 62. M. Chvátal, 63. M. Vávra, 74. E. Húšťava – 72. D. Kašák, r. Knap, Vlk, Kendi.

Sekule predvádzali peknú hru s častou, no najmä presnou streľbou. Po hodine hry vyhrávali už 5:0, až potom sa Kašákovi podarilo dať čestný gól Smolinského. O dve minúty však Erik Húšťava uzatváral skóre na konečných 6:1.

Jablonica – Kúty 4:1 (3:0), 4. (11), 38., 62. (11) M. Galba, 21. P. Januška – 89. D. Smolinský, r. Škrinár, Bednár, Hušek.

Líder z Kútov nastúpil do zápasu bez nasadenia, akoby čakal, že sa domáci porazia sami. Jablonica hrala s chuťou a veľkou bojovnosťou, svojho súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a už do polčasu si vypracovala pohodlný trojgólový náskok. Druhý polčas už bol vyrovnanejší, na každej strane padlo po jednom góle. Najskôr Galba uzavrel svoj hetrik druhou premenenou penaltou a v samom závere znižoval Smolinský na konečných 4:1. Jablonica ukázala hosťom, ako sa bojuje o čelo tabuľky.

Š. Humence – Unín 3:5 (1:2), 5. T. Chorvát, 61. a 89. R. Bilka (oba z 11) – 14. F. Buček, 40. P. Šiška, 64., 82. P. Rehák, 90. D. Bartal, r. Tubl, Mráz, Polakovič.

Domáci nepodali adekvátny výkon, za čo ich hostia potrestali, najmä v druhom polčase. Po rýchlom góle Chorváta domáci viedli, no to bolo naposledy v tomto zápase. Vyrovnal Buček a ešte do prestávky dostal hostí do vedenia Šiška. Bilka z penalty vyrovnal, no hostia dvomi gólmi Reháka utiekli až na 2:4. Bilka z druhej penalty dal síce kontaktný gól, no obrat sa nekonal. Skóre na 3:5 pečatil v poslednej minúte Bartal.

MO III. trieda 3. kolo

Chvojnica, víťaz predchádzajúceho ročníka je k nepoznaniu. V troch kolách inkasovala zo všetkých mužstiev najviac gólov, v priemere viac ako 5 gólov na zápas a teraz vyfasovala v Trnovci „sedmičku.“ To zase Košariská, ktoré za celý ročník vyhrali iba dve víťazstvá, teraz ich už majú po dvoch odohratých zápasoch. Svet sa naruby obracia !!!

Dojč – Vrádište 1:3 (0:1), 60. P. Kuček (11) – 24. B. Holúsek, 52., 82. J. Rehák, ČK 0:1 (89. T. Žák), r.

Polakovič, Lipovský.

Hostia pôsobili futbalovejším dojmom a v 24. min. ich dostal do vedenia Braňo Holúsek. Snaha domácich ku gólu neviedla a tak v 52. min. pridal druhý gól Vrádišťa Juraj Rehák – 0:2. Domáci sa dočkali po hodine hry, kedy nariadenú penaltu premenil Paťo Kuček – 1:2. Snahu domácich o vyrovnanie zastavil tretím gólom Rehák. V 85. min. prišiel na ihrisko hosťujúci Tomáš Žák, no už za štyri minúty po nariadení druhého pokutového kopu pre domácich, urazil rozhodcu a videl ČK. Domáci Martin Hyža však pokutový kop na kontaktný gól nevyužil.

Bukovec – Prietrž 2:1 (2:0), 22. B. Sabo, 44. D. Petrák – 88. O. Ilčík, r. Cibulka.

Susedské derby vyhral domáci Bukovec zásluhou dobrého výkony v prvom polčase, kedy ich dostal do vedenia Sabo a tesne pred prestávkou zvýšil Dušan Petrák na 2:0. Po prestávke už boli nebezpeční aj hostia, no znížiť sa im podarilo až v samom závere Ilčíkom, no na vyrovnanie im už neostal čas.

Osuské – Košariská 0:1 (0:1), 14. M. Hasala, r. Čech, Daniš.

Pod prekvapujúcu výhru hostí sa podpísal už v 14. min. Marek Hasala, ktorý strelil víťazný gól Košarísk. Snaha domácich ku gólu neviedla, najväčšiu šancu na vyrovnanie nevyužil Samko Olah, ktorý v 71. min. nepremenil pokutový kop.

Trnovec – Chvojnica 7:0 (4:0), 21. P. Tokoš, 22., 56. M. Tarbuk, 39. D. Vinkler, 45. M. Čech, 81. D. Štítny, 89. S. Košút, r. Matúš, Thao.

Jednoznačné víťazstvo Trnovca s minuloročným víťazom III. triedy, ktorý výrazne zaostáva za svojimi výkonmi spred roka. Už do prestávky Trnovec štyrmi gólmi prakticky zlomil odpor súpera, rovnaký počet mohol pridať aj po prestávke, no Vinkler nepremenil pokutový kop.

Podbranč – Chropov 0:2 (0:1), 17., 62. O. Orth, r. Bednár, Blaha.

Chropov potvrdil úlohu favorita a zásluhou dvoch gólov Ondra Ortha si zaslúžene odviezol všetky body.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…