Po vysokom víťazstve v Hlohovci cestovali Naftári k lídrovi do Vrbového takisto s úmyslom bodovať. Nakoniec sa im to podarilo, hoci sa tentoraz museli „uskromniť“ s jediným bodom.

4. liga Západ, 4. kolo

Vrbové – Gbely 2:2 (0:1)

Góly: 58. T. Gažík, 77. M. Srnec – 22. D. Nemec, 81. O. Bohun.

Pred 200 divákmi rozhodovali Pavlačková – Judiny, Černej.

ŽK 3:2 (Brezina, Gažík, Kaman – Smetana, Bzdúšek).

Gbely: Ravas – Smetana, Kratochvíl, Lukáč, Bzdúšek, Bohun, Mráz, Cvečka, L. Ravas, Zajíček (77. Kučera), Nemec, tréner Adam Ambra.

Domáci sa pustili nebojácne do svojho súpera, no ten ich v 22. min. zaskočil vedúcim gólom, ktorý dal Dominik Nemec – 0:1. Snaha o vyrovnanie k úspechu neviedla, naopak, museli sa obávať rýchlych protiútokov Záhorákov. Strelecké trápenie prelomili až po prestávke, keď v 58. min. vyrovnal Gažík na 1:1. Gól ich povzbudil a v 77. min. pridali ďalší, keď Ravasa prekonal Srnec – 2:1. Asi sa pridlho tešili z gólu, lebo už o štyri minúty vyrovnal Ondro Bohun na 2:2. Obidve mužstvá sa snažili o rozhodujúci zásah, no ani jednému mužstvu sa to už nepodarilo a tak sa body spravodlivo delili.

Ďalšie výsledky: Lehota – Dol. Vestenice 3:0, Prievidza – Častkovce 1:2, Boleráz – Hlohovec 6:1, Prečín – Bánovce 3:6, Tr. Stankovce – Domaniža 2:0, Kvašov – J. Bohunice 0:1, Trebatice – Partizánske 1:4.

5. liga Západ, 4. kolo

V Záhoráckom derby Brodské tesne zdolalo Mokrý Háj a zo súboja nováčikov si Radimov priviezol všetky body z Piešťan. Holíč u lídra vo Zvončíne vyhrával, no potom trikrát inkasoval. Obrana Jáňanov je deravá ako „ričica,“ o čom svedčí už 20 inkasovaných gólov. Dostať však 11 doma, to je už ostuda.

Zvončín– Holíč 3:1 (1:1)

Góly: 20. M. Klenkovič, 48. M. Planeta, 55. T. Jankovič – 11. M. Uher.

Pred 150 divákmi r. Vido, Majcher, Gago. ŽK 2:1 (Bron, Vandák – Mišík).

Holíč: Sloboda – Vaclavik, Konečný, Nečas, Krempa, Mišík, M. Uher, Martinusík (72. Ružička), Kubinec, Rajčák (71. Petrovič), Masaryk, tréner Pavol Junek.

Holíčania vycestovali k lídrovi tabuľky so snahou ho prekvapiť a obrať o nejaký ten bod. Svoje ambície začali napĺňať už v 11. min., kedy ich dostal do vedenia Maťo Uher – 0:1. Hralo sa dosť tvrdo a už v prvej štvrťhodine udelil rozhodca tri žlté karty. Domácim sa podarilo pomerne rýchlo vyrovnať, v 20. min. prekonal Slobodu domáci Klenkovič – 1:1. O osude zápasu sa rozhodlo hneď po prestávke, kedy domáci dali rýchle dva góly. Najskôr ich dostal do vedenia v 48. min. Planeta a o ďalších sedem minút zvýšil na rozdiel dvoch gólov Jankovič – 3:1. Hostia sa už na kontaktný gól nezmohli, Zvončín si v pohode svoje vedúce postavenie ustrážil.

Piešťany– Radimov 1:3 (1:2)

Góly: 24. F. Korec – 18., 35. A. Foriška, 69. M. Valsa.

Pred 100 divákmi r. Kukan, Rečka, Valko. ŽK 0:1 (44. Drápal), ČK 1:0 (82. Modrovič).

Radimov: Biskupič – J. Urbánek, Rosa, Hrubša, Šefčovič, M. Černek, Drápal (72. Šebesta), Balážik, Valsa (78. Vanek), A. Foriška (86. Dermek), Božek (89. Ferenčík), tréner Tomáš Miša.

Aj v Piešťanoch predvádzal Radimov voju ľúbivú útočnú hru a v 18.min. mu to prinieslo ovocie v podobe vedúceho gólu, ktorý dal Aleš Foriška. Domácim sa síce podarilo v 24. min. vyrovnať Korecom, no po polhodine hry dostal hostí do vedenia opäť Foriška – 1:2. Tak sa skončil aj prvý polčas. Aj po prestávke boli hostia futbalovejší a v 69.min. pridal poistku v podobe trtieho gólu Martin Valsa – 1:3. Keď v 82. min. domáci Modrovič videl ČK za faul na unikajúceho hráča, hostia už svoje nádejné vedenie z rúk nepustili.

Brodské – Mokrý Háj 2:1 (1:0)

Góly: 44. G. Trubiroha, 83. A. Kompuš – 82. M. Brezina.

Pred 140 divákmi r. Matulová, Fodor, Haring. ŽK 0:0.

Brodské: Janči – Ciprys, Hnát, Štepník, Antálek (71. F. Daniel), M. Bartal, T. Bartal, Gonda (90. Baláž), P. Jakubec (66. Šarközy), T. Daniel, Kompuš (88. F. Jakubec), Trubiroha, tréner Vladimír Váňa.

Mokrý Háj: Kotvas – Bohunický, Šefčík, Šmida, Kolštrom, Brezina, M. Valúch, Daňhel, Tokoš (46. Mucha), Čermák, Kubisa, tréner Štefan Kolštrom.

V Záhoráckom derby sa hral pomerne svižný futbal. Šancí si mužstvá veľa nevytvorili, obrany hrali pozorne. Až v 44.min. sa presadil Gabo Trubiroha a domáci išli do šatní s najtesnejším náskokom. Aj po prestávke sa čakalo na gól do záveru zápasu. Hosťom sa podarilo vyrovnať Martinom Brezinom, no v eufórii z vyrovnávajúceho gólu akoby zabudli na obranu a hneď po rozohraní  (podobne ako v Radimove) inkasovali rozhodujúci gól. Jeho autorom bol v 83. min. Andrej Kompuš – 2:1.

Mor. Sv. Ján Horná Krupá0:11 (0:7)

Góly: 6., 56. P. Šarabok, 12., 21. (11), 75., 90. B. Mikláš, 17. M. Šiška, 24. P. Strečanský, 25., 44. J. Žák, 28. R. Fodor.

Pred 100 divákmi r. Zorvan, Gál, Kováč. ŽK 2:0 (57. D. Chvátal, 66. M. Vávra).

Mor. Sv. Ján: E. Benkovič – R. Mach, M. Benkovič (46. M. Vávra), Chvál, D. Chvátal, R. Chvátal, Juraj Sirka, Jakub Sirka (46. Štefek), Stanek, O. Nemec (46. Dominik Bolf), M. Bolf, tréner Jozef Kovaľ.

To sa snáď nedá ani komentovať. Od 6. do 28. min. dali hostia sedem gólov, čo útok to gól. Nakoniec sa Jáňania neubránili ani nepopulárnemu dvojcifernému výprasku.

Ďalšie výsledky: Špačince – Horné Orešany 7:1, voľno – Voderady.