Kompletné 5. kolo + jedna dohrávka Lakšárov s Jurím skompletizovali tabuľku. Až 12 gólov videli diváci v zápase Borský Sv. Jur- Rohov s „hokejovým“ výsledkom 8:4.

Zo zápasu Rybky - Dubovce 2:0. S loptou strelec obidvoch gólov Peter Černek, brániť sa mu snaží Ondrej Rybnikár.
Zo zápasu Rybky – Dubovce 2:0. S loptou strelec obidvoch gólov Peter Černek, brániť sa mu snaží Ondrej Rybnikár.

Pod víťazstvo Kopčian s Búranmi sa hetrikom podpísal 17-ročný Zabadal. Poslednú nulu z kolónky výhier zmazala Cerová, keď po zásluhe zdolala Oreské.

Sp. Stráže – Hlboké 2:4 (1:1), 43. T. Polák (11), 88. N. Hubek – 41., 77. M. Pavlík, 70. T. Slovík, 79. D. Slovík, r. Srnec, Lapoš, Škrinár.

Hostia boli od začiatku aktívnejší, mali aj nejaké šance, no nepremenili ich. Hra sa postupne vyrovnala, no na góly sa čakalo až do záveru polčasu. Najskôr krásnou strelou dostal Miro Pavlík hostí do vedenia, no už o dve minúty bolo vyrovnané, keď z nariadenej penalty prekonal Fišana Tomáš Polák – 1:1. Hlboké po 403 minútach inkasovalo prvý gól v súťaži. Po prestávke boli nebezpečnejší domáci, mali aj dostatok šancí, no hostí podržal ligou skúsený Fišan. Hostia hrali na brejky a v priebehu deviatich minút po troch takýchto akciách bolo 1:4, čo bol doslova šok pre domáce mužstvo i divákov. Hostia sa s týmto stavom uspokojili a v samom závere ešte inkasovali, keď striedajúci Noro Hubek upravil na konečných 2:4 !

Rybky – Dubovce 2:0 (2:0), 42., 45. P. Černek, r. Ma. Šefčík, Dzindzík.

Výkony oboch mužstiev boli poznačené štvrtkovými pohárovými stretnutiami  a vysokou teplotou, diváci tentoraz videli iba priemerný futbal. Domáci začali z ostra a už v 3. min. trafil Mareček brvno Pekarovej brány. Nasledovala hra medzi šestnástkami bez gólových šancí na obidvoch stranách. V 42. min. však K. Ravas vybojoval stratenú loptu a z jeho prihrávky otvoril skóre Peťo Černek – 1:0. V 43. min. mohol pridať druhý gól F. Ravas, jeho pokus zastavila tyčka brány hostí. V poslednej minúte prvého polčasu po prihrávke Fodora zvýšil opäť Černek na 2:0. V druhom polčase šancu hostí zakončil Helt do ľavej tyče Rýzkovej brány. Aj domáci mali šance, no F. Ravas pravačkou netrafil bránu, M. Mach z troch krokov prekopol a Kuchta s K. Ravasom tiež neboli úspešní.

Kopčany – Bor. Mikuláš 5:1 (3:0), 13., 47., 49. O. Zabadal, 19. M. Vašíček, 33. D. Hýroš – 61. T. Vanek, Šturdík, Černek, Patka.

Jednoznačné víťazstvo domácich, ktoré mohlo byť ešte aj vyššie. Od prvej minúty sa Kopčany do súpera „zahrýzli“ a vytvárali si množstvo šancí, z ktorých aj tri premenili. Skóre otvoril Ondrej Zabadal. Po tečovanej strele Vašíčka z trestného kopu bolo už 2:0 a Hýroš svoj únik premenil už na 3:0. Na strane domácich prišlo k miernemu uspokojeniu, no hostia to nedokázali využiť, v šanci trafili len tyčku. Po zmene strán dal 17 – ročný Ondro Zabadal v priebehu štyroch minúty ďalšie dva góly, ktorými uzavrel svoj hetrik a vlastne už bolo po zápase. Hosťom sa podarilo dať aspoň čestný Vaňkom, ten však bol výstavný.

Pop. Močidľany – Radošovce 1:5 (1:3), 33. T. Kopálek – 9., 45. E. Vávra, 25. R. Drgon, 52., 86. J. Kovalovský, r. Otočka, Hurbánek, Jablonický.

Bol to zaujímavý zápas, aké majú radi diváci. Obidve mužstvá si do prestávky vypracovali po päť dobrých šancí, no efektívnejší boli hostia, ktorí tri z nich dokázali premeniť. Keď v 52. min. zvýšili hostia Kovalovským už na 1:4, zápas sa už len dohrával. Ten istý hráč pridal aj piaty gól hosťujúceho mužstva. Víťazstvo hostí je zaslúžené, výška prehry je pre domácich kruta, zapasu by svedčal iný výsledok.

Štefanov – Slovan Šaštín 4:3 (3:0), 4., 17. A. Beňa, 44. vlastný (M. Šedivý), 58. M. Rampáček – 73. E. Pollák, 74. P. Dostál, 90. R. Šághy, r. Tubl, Mráz, Škrinár.

Nováčik sa do svojho skúsenejšieho súpera riadne „obul“ a po štvrťhodinke už viedol 2:0 po dvoch góloch Adama Beňu. Bezradnosť hostí dokumentoval gólom do šatne Šedivý, keď prekonal vlastného brankára na 3:0. Ešte horšie bolo po hodine hry, keď Marcel Rampáček zvýšil už na 4:0. Domáci boli v eufórii, no v priebehu jedinej minúty dvakrát inkasovali a museli sa začať obávať o výsledok, lebo hostia boli zrazu nebezpeční. Potvrdil to v 90. min. Šághy, ktorý dal kontaktný gól na 4:3, no veľký obrat v skóre sa nakoniec nekonal.

Cerová – Oreské 1:0 (0:0), 57. M. Pípa (11), r. Otočka, Jablonický, Hurbánek.

Posledná Cerová túžila po prvých bodoch v tomto ročníku, no súper bol z kategórie veľmi silných. Domáci však bojovali a odmenou im bol zisk troch bodov za víťazstvo, ktoré zabezpečil kapitán Maťo Pípa v 57. min. keď premenil pokutový kop za jasnú ruku – 1:0. Domáci mali dovtedy aj viacero dobrých príležitostí, no Gurín, Pípa, Roman a Búran ich nepremenili. Hoci sa v záverečnej polhodine hostia snažili, vypracovali si iba jednu šancu, ktorú však nepremenili. Domáci ostali na chvoste tabuľky, no zisk troch bodov ich musí tešiť.

Bor. Sv. Jur – Rohov 8:4 (5:3), 11., 27., 53., 84. D. Badáň, 19., 39. (11) P. Kršek, 23., 60. D. Strapko – 6., 43. (11) I. Ravas, 45., 51. M. Ostrý, r. Mráz, Škrinár, Lapoš.

Osem gólov za polčas sa hocikedy len tak nevidí. Hosťujúci Ivan Ravas prekvapil domácu obranu už v 6. min. gólom na 0:1, no potom nasledoval polhodinový uragán domácich, v ktorom dali až 5 gólov. Po ich prílišnom uspokojení sa však dostali opäť k slovu hostia a dvomi gólmi v posledných minútach upravili na polčasový „divoký“ výsledok 5:3. Hneď po prestávke dokonca Ostrý dal aj kontaktný gól na 5:4, no to už bolo zo strany hostí všetko. Domáci ďalšími tromi gólmi do siete Greguša ukončili túto 12-gólovú prestrelku.

Sobotište – Lakš. N. Ves 2:2 (1:1), 20. R. Kubina 81. K. Hála – 45., 85. T. Velický, r. Kendi, Petrovič, Hušek.

Sobotište nepotvrdilo svoje štvorgólové víťazstvo v Radošovciach a s Lakšármi stratilo doma dva body. Pritom dvakrát v zápase vyhrávalo. Najskôr ich dostal do vedenia v 20. min. Roman Kubina, po prestávke v 81. min. Karol Hála. S hosťami však hrali závery obidvoch polčasov. V 45. min. vyrovnal Tomáš Velický na 1:1 a v 85. min. po štandardke aj na konečných 2:2.

Dohrávka

Lakš. N. Ves – Bor. Sv. Jur 4:2 (4:1), 10., 13. T. Velický, 25. O. Cigánek,

1. P. Haramia – 35. D. Badáň, 56. P. Kršek (11), r. Vlk, Škrinár, Lapoš.

Lakšárania do svojho súpera od začiatku búšili a po polhodinke už viedli 4:0. Zrejme prišlo až k prílišnému uspokojenie, alebo sa začali šetriť na víkendový súboj v Sobotišti, lebo odvtedy už obranu súpera neprekonali. Naopak, hostia ešte do prestávky znížili Badáňom na 4:1 a po hodine hry Kršekom z penalty na konečných 4:2. Mužstvo venovalo tri body mladoženáčovi, brankárovi Robovi Močkovi a predsedovi FK Tiborovi Velickému k jeho 60. narodeninám !!!

MO II. trieda 5. kolo

Až päť víťazstiev dosiahli hostia v 5. kole II. triedy. Z domácich vyhrali iba Kúty so Šajdíkmi a po prehranom prvom polčase nakoniec aj Smrdáky s Kunovom.

Čáry – Petrova Ves 0:1 (0:1), 38. M. Mihálik, r. Vlk, Polakovič, Knap.

V súboji tretieho mužstva tabuľky s lídrom sa od začiatku hral opatrný futbal medzi šestnástkami. Šance boli na obidvoch stranách, no viac ich mali hostia a zaslúžene sa ujali v 38. min. vedenia gólom Maťa Mihálika, ktorý sám pred Ozábalom nezaváhal – 0:1. Po prestávke domáci pridali, pred F. Kuníkom na dvakrát zachraňoval brankár Lánik. Kuník mal aj ďalšie šance, najskôr trafil Láníkové nohy a z ďalšej tesne minul bránu. Z blížiacim sa záverom pôsobili domáci bezradne a tak si Petrovka po najtesnejšom víťazstve svoju líderskú pozíciu udržala. Čáry prehrali doma po 343 dňoch, naposledy 23.9.2018 s Rovenskom 2:4.

Unín – Rovensko 2:4 (1:0), 37. M. Uher (11), 85. E. Hoferka – 46., 53., 90. E. Guoth, 83. T. Junas, ČK 1:0 (65. P. Rehák), r. Kendi, Petrovič.

Domáci boli v prvom polčase lepší a zaslúžene viedli po góle Miša Uhera 1:0. Tesne pred prestávkou mohli hostia vyrovnať, no Erik Guoth nepremenil pokutový kop. Po zmene strán sa hostia výrazne zlepšili a behom desiatich minút otočili výsledok vo svoj prospech zásluhou dvoch gólov práve Guotha. Domáci dohrávali od 60. min. bez vylúčeného Reháka a hostia už svoje vedenie v pohode kontrolovali.

Koválov – Jablonica 1:3 (0:0), 70. S.tano Frťal (11) – 63. B. Kolenyak (11), 80. P. Pitorák, 87. L. Mihalcsak (11), r. Blaha, Polakovič.

Po bezgólovom polčase videli diváci po prestávke až tri pokutové kopy. Najskôr sa z tejto štandartky ujali vedenia hostia gólom Kolenyaka. V 70. min. z bieleho bodu nezaváhal domáci Frťal a bolo 1:1. Hráči Jablonice boli futbalovejší, mali aj viac šancí a jednu z nich premenil v 80. min. Pitorák – 1:2. Poistný gól hostí pridal v 87. min. Mihalcsak z ďalšej penalty – 1:3.

Smolinské – Hradište 1:2 (0:1), 84. D. Kašák (11) – 10. M. Hlavatý, 65. M. Sadloň, r. Thao, Čech.

Domáci mali množstvo šancí a svojom víťazstve mohli rozhodnúť už v prvom polčase. Pohnevali sa však s koncovkou, za čo ich hostia trestali. Najskôr ich dostal v 10.min. do vedenia Miro Hlavatý a po krásnom góle Maťa Sadloňa v 65.min. bolo už 0:2. Neutíchajúcu snahu domácich korunoval v 84. min. Dano kašák, keď premenil pokutový kop, no na zisk čo len jedného bodu to bolo málo.

Letničie – Sekule 2:5 (0:3), 61., 80. D. Gál – 15., 24. M. Chvátal, 21. M. Ježek, 53. E. Húšťava, 83. J. Vlk, r. Regásek, Lapoš.

Hostia hrali s chuťou a v 15. min. po rohu otvoril skóre Maťo Chvátal – 0:1. Domácimi to otriaslo a v priebehu deviatich minút inkasovali ešte dvakrát. Najskôr v 21. min. strelou z 25 m prekonal Rafaju Maťo Ježek a o tri minúty pridal z trestného kopu svoj druhý gól Chvátal – 0:3. Dve šance domáceho Gála ostali nevyužité. Aj po prestávke udreli ako prví hostia, v 53. min. po rohu Adama Trajlinka zvýšil Erik Húšťava presnou hlavičkou už na 0:4. Hostia sa až príliš uspokojili a David Gál dvomi gólmi znížil na 2:4. Mal šancu aj na kontaktný gól, no vyznamenal sa Krajčír. Ukľudňujúci gól hostí dal v 83. min. Jaro Vlk 2:5.

Smrdáky – Kunov 5:3 (0:1), 49. M. Škoda, 55., 67., 80. T. Danihel, 63. J. Pagáč – 23., 84. R. Burian, 90. P. Neuročný, r. Šturdík, Tubl, Regásek.

Kunov vyhrával po prvom polčase gólom R. Buriana 0:1 a robil si zálusk na zisk bodov. Lenže po prestávke prišiel na ihrisko Tomáš Danihel a všetko bolo ináč. Vyrovnal Mišo Škoda a Danihel hetrikom privodili riadny obrat. Navyše Danihel zahodil aj pokutový kop. Až v samom závere Kunov dvomi gólmi znížil na prijateľnú prehru 5:3.

Kúty – Š. Humence 9:1 (6:0), 1., 82., 88. M. Puškáč, 20., 30., 31., 69. M. Vrábel, 35., 36. D. Daniel – 87. R. Búzek, r. Knap, Vlk.

Doslova gólový uragán predviedli futbalisti Kútov už v prvom polčase, v ktorom nastrieľali súperovi poltucet gólov. Po prestávke z tempa trošku ubrali, no i tak zvýšili svoje vedenie na 8:0. Nestarnúci Robo Búzek dal síce čestný gól hostí na 8:1, no Milan Puškáč vzápätí uzavrel na konečných 9:1.

MO III. trieda 4. kolo

Vrádište – Chropov 5:3 (2:0), 13., 56. J. Rehák, 26. R. Puček, 48. D. Hlaváček, 85. P. Mareš – 73., 88. (11) P. Špaček, 89. T. Petri, r. Hušek.

Domáci prekvapili súpera a po hodine hry už mali rozhodujúci náskok 4:0. Hostia sa trikrát presadili až v záverečnej štvrťhodine. Po góle P. Špačka na 4:1 pridal v 85. min. Mareš piaty gól domácich, ich uspokojenie v posledných dvoch minútach hostia dvakrát potrestali a uhradil prijateľný výsledok.

Podbranč – Bukovec 0:5 (0:3), 8. M. Majdlen, 25., 38., 61. (11)  B. Sabo, 55. L. Šlahor, r. Daniš., 8.M.aťo Majdlen, 25., 38., 61. (11) B.raňo Sabo, 55. L.uky Šlahor, r. Daniš.

Hostia u posledného mužstva tabuľky získali už do prestávky trojgólový náskok a pohodlne dotiahli zápas do víťazného konca.

Chvojnica – Dojč 2:1 (0:1), 51. M. Mareček, 56. V. Skala – 35. D. Malík, ČK 0:1 (84. Ganzlmár), r. Podmajerský.

V stretnutí tabuľkových susedov sa vedenia ujali hostia gólom Malíka. Po prestávke domáci otočili v priebehu piatich minút gólmi Marečka a Skalu. Od 84. min. dohrávali hostia oslabení o vylúčeného Ganzlmára.

Košariská – Trnovec 1:2 (0:1), 57. A. Dúbrava (11) – 33., 78. B. Brunovský, r. Sloboda.

Dvojgólový strelec Braňo Brunovský zariadil víťazstvo hostí. Domáci Dúbrava na prvý gól odpovedal premeneným pokutovým kopom, po druhom góle Brunovského už domáci šancu nemali.

Prietrž – Osuské 3:1 (1:1), 24. O. Ilčík, 74. J. Mindek, 77. M. Svatík – 13. Ľ. Pavelka, r. Dzindzík, Lipovský.

Hostia vyhrávali od 13. min. gólom Ľuba Pavelku. Na polčasových 1:1 vyrovnal Ondrej Ilčík. O víťazstve domácich rozhodli striedajúci hráči. Už tradične dal hneď po svojom príchode gól hrajúci tréner Ján Mindek a o tri minúty poistil víťazstvo domácich Maťo Svatík- 3:1.