Pohár ObFZ Senica Sportika Cup sa niesol v znamení postupov favoritov, jedného odloženého zápasu i jednej kontumácie, keď Rohov svoj zápas Hlbokému popredu vzdal.

FK Kúty – Spartak Stráže 2:4 (2:2), 18. T. Valúšek, 30. A. Polák – 27., 84. R. Slovák, 36., 73. D. Fukna, r. Rusinko, Tubl, Knap.

Domáci v zápase dvakrát vyhrávali po góloch Valúška a Poláka. Hostia však boli v koncovke mimoriadne produktívni a Slovák s Fuknom zakaždým dokázali vyrovnať. Obaja strelci Spartaka sa presadili aj po prestávke a keďže domácim sa v koncovke už prestalo dariť, z postupu do ďalšieho kola sa tešili Stražania.

Jablonica – Sobotište 3:4 (1:2), 17. P. Januška, 49. P. Mihalcsak, 88. J. Predmeský – 20. D. Nečas, 20. D. Švárny, 58. M. Včelka, 72. R. Kubina, r. Ma. Šefčík, Šturdík, Dzindzík.

Po štvrťhodine hry sa domáci ujali vedenia Januškom, no už o tri minúty v priebehu pár sekúnd dvakrát inkasovali a do kabín odchádzali s jednogólovým mankom. Chvíľu po prestávke P. Mihalcsak síce vyrovnal, no efektívny hostia získali postupne dvojgólové vedenie po góloch Včelku a Kubinu. Domáci už len korigovali v 88. min. Predmeským, na vyrovnanie im už čas nezostal.

Oreské – Pop. Močidľany 7:4 (3:2), 9., 12., 58., 81. Pavlačka, 39. D. Miča, 70. S. Starych, 82. A. Beňo (11) – 10., 80. J. Starý, 37. T. Kopálek, 60. V. Kudláč (11), r. Černek, Jablonický, B. Dutka.

V zápase bohatom na góly boli hostia stále nebezpeční. Na dva góly kanoniera Pavlačku stačili zakaždým odpovedať Starý i Kopálek. Pred koncom polčasu dal na 3:2 Miča. Domáci po prestávke si udržiavali jedno až dvojgólový náskok a v poslednej desaťminútovke uzavreli na konečných 7:4 svojim štvrtým gólom Pavlačka a z penalty Beňo.

Trnovec – Radošovce 3:6 (0:5), 53. D. Vinkler, 74. J. Brezina (11), 85. S. Košút – 10., 19. J. Ivánek, 11. S. Ťulák, 14. J. Kovalovský, 24., 65. R. Drgon, ČK 0:1 (81. Drgon), r. Mráz, Otočka, Hurbánek.

Za štvrťhodinku, od 10. do 24. minúty,  nasúkali Radošovce päť gólov a prakticky rozhodli o svojom postupe do 3. kola. Po prestávke Radošovce ubrali z plynu, domáci boli nebezpečnejší a tromi gólmi nakoniec odvrátili vysokú potupnú prehru.

Slovan Šaštín – Bor. Mikuláš 1:1 (0:1), 85. D. Stanický – 43. R. Cintula, pok. kopy 3:2, r. Srnec, Blaha, Hušek.

Diváci v zaujímavom zápase čakali na góly zakaždým do záveru polčasu. V prvom sa presadil v 43.min. Robo Cintula a hostia viedli – 0:1. Keď sa zdalo, že si už svoje vedenie Búrania udržia, v 85. min. vyrovnal Dominik Stanický a o postupujúcom tak musel rozhodnúť rozstrel zo značky pokutového kopu. V ňom boli úspešnejší domáci, keď až traja hráči hostí zaváhali.

Smolinské – Dubovce 0:0, pok. kopy 6:7, r. Kendi, Petrovič, Polakovič.

V Smolinskom sa diváci gólu nedočkali, keď obrany dominovali na obidvoch stranách anavyše aj brankári Štefanka a Pekar podali výborné výkony. V penaltovom rozstrele sa kopalo až 9 sérií, domáci v poslednej trafili brvno a tak sa z postúpu do 3. kola tešili hostia.

Hlboké – Rohov 3:0 kont., hostia zápas popredu vzdali.

Cerová – Rybky hrajú 15.9. o 16. hod. Rybky v rovnakom termíne mali povinnosť v prezidentskom pohári.