V druhom kole Prezidentského pohára privítal FC Rybky doma OŠK Láb. Ani odchovanec Rybiek Braňo Toman v bráne hostí nedokázal zabrániť vysokej výhre domáceho mužstva.

Zo zápasu Rybky - Láb. Po najkrajšej akcii zápasu dáva hlavou gól na 4:0 Kristian Ravas.
Zo zápasu Rybky – Láb. Po najkrajšej akcii zápasu dáva hlavou gól na 4:0 Kristian Ravas.

FC Rybky – OŠK Láb 4:0 (4:0)

Góly: 3., 37. F. Ravas, 33. J. Kuchta, 41. K. Ravas.

Pred 300 divákmi rozhodovali Vaňo – Poruban, Majcher. ŽK 0:0.

Rybky: Rýzek – Fodor ( 60. Fábik), Červinka, Mach (78. Tabiš), Patka, Vacula, Mareček, Černek (86.Gergel), K. Ravas, F. Ravas (78. Bojnanský), Kuchta, tréner R. Valjent.

Láb: Toman – Ščasný (59. Strolka), Ďurica (70. Varga), Miklušičak, Matyáš, Woltemar (46. Gabaš), Kain, Galajda, Horváth (46. Novotný), Ferenčič, Kostka (46. Neradovič), tréner I. Gábriš.

Rybky vbehli do zápasu ako neriadená strela a už v 3. min. po prihrávke K. Ravasa otvoril skóre Fredy Ravas – 1:0. V prvej polhodine však Láb za domácimi v ničom nezaostával, nebezpeční boli najmä Horváth, Miklušičák a Ferenčič. V 7. min. po prihrávke Horvátha sa v čistej šanci ocitol Kostka, no nikým nestrážený z päťky vysoko prekopol. Viac šancí mali predsa len Rybky, no ani Vacula a F. Ravas nemierili presne. Po štvrťhodine hry mohol zvýšiť náskok domácich Kuchta, no vyznamenal sa Toman. Ani druha možnosť hostí na vyrovnanie gólom neskončila, Rýzek si poradil aj so strelou Horvátha. V záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu domáci krásnymi kombinačnými akciami doslova rozobrali obranu hostí „do posledného šroubka“ a pridali ďalšie tri góly. V 33. min. zakombinovali na jeden dotyk K. Ravas s P. Černekom a Jakub Kuchta sám pred Tomanom už nemal problém – 2:0. O štyri minúty po prihrávke Černeka F. Ravas pravou nohou zvýšil na 3:0. V 41.min. predviedli domáci najkrajšiu akciu zápasu, F. Ravas vysunul Černeka a jeho strieľaný center poslal hlavou za Tomana Kiko Ravas – 4:0.

Kto očakával strelecký koncert aj po prestávke, ostal sklamaný. Predsa len Rybky čaká po necelých 48 hodinách majstrovský zápas s Dubovcami a bolo treba šetriť silami. Navyše hostia poslali do hry tri čerstvé sily a tak sa zápas už len dohrával. Zvýšiť vedenie domácich mohli F. Ravas i striedajúci Tabiš. V posledných sekundách zápasu mal dve veľké príležitosti na čestný úspech hosťujúci Novotný, no Rýzek aj s pomocou brvna mu radosť z gólu nedoprial.

Štvrťfinálovým súperom Rybiek v Prezidentskom pohári by mali Piešťany.