Slovan vyhral v Dubovciach a Spartak v Radošovciach. V obidvoch zápasoch videli diváci červenú kartu pre brankára, Tima Pekara z Duboviec i Petra Hadkého zo Stráží.

Futbal: Hlboké - Štefanov
Futbal: Hlboké – Štefanov

Zápas kola sa hral v Rybkách, kde domáci presvedčivo zdolali Kopčany, líder z Hlbokého nezvládol s nováčikom prvý polčas, no zlepšenou hrou po prestávke si čelo tabuľky udržal.

Lakš. N. Ves – Pop. Močidľany 1:0 (0:0), 90. P. Haramia, r. Mráz, Tubl, Blaha.

V zápase mužstiev z opačných pólov tabuľky siahali hostia na bod až do samého záveru, no nakoniec im ostali oči pre plač. V ťažkom, bojovnom zápase na ťažkom teréne vynikli obaja brankári, ktorí zneškodnili viacero výborných príležitostí a obidvom pomohla aj konštrukcia bránky. V nadstavenom čase rozhodol o troch bodov Lakšárov Paťo Haramia, ktorý sa v skrumáži najlepšie zorientoval – 1:0.

Rohov – Sobotište 0:3 (0:2), 34., 44. R. Kubina, 83. P. Kadlečík, r. Vlk, Jablonický, Knap.

Sobotište svoju skvel ú formu potvrdilo aj u susedov v Rohove. Roman Kubina dvomi gólmi v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu získal hosťom nádejný náskok, ktorý chvíľu pred koncom ešte poistil tretím gólom Paťo Kadlečík – 0:3. Sobotište ešte neokúsilo horkosť prehry a zaradilo sa hneď za lídra z Hlbokého na 2. miesto tabuľky.

Dubovce – Šaštín 0:3 (0:0), 49. M. Šedivý, 83. J. Mošať, 87. E. Pollák (11).  ČK 1:0 (2. T. Pekar), r. Otočka, Hurbánek, Jablonický.

Hostia hrali už od 2. min. presilovku, keď ČK za ruku mimo šestnástky videl domáci brankár Timo Pekar. Početnú výhodu však hostia využili až po prestávke, keď najskôr ich dostal do vedenia Mišo Šedivý, na 0:2 zvýšil Juraj Mošať a z pokutového kopu na konečných 0:3 upravil Erik Pollák.

Hlboké – Štefanov 3:2 (0:0), 48. R. Mráz, 62. D. Slovík, 65. D. Štora – 83. A. Beňa, 90. L. Hrubša, r. Lapoš, Prelec, Patka.

Po slabučkom prvom polčase sa mužstvá „prebrali“ až po prestávke. Domáci, zrejme po dohovore v kabíne, riadne pridali a za 17 minút dali tri góly, ktoré sa ukázali ako rozhodujúce. Ani tie však hostí nepoložilo, bojovali a gólmi Adama Beňu a Luky Hrubšu znížili až na 3:2, druhý gól však už prišiel neskoro.

Radošovce – Sp. Stráže 1:4 (0:2), 35. L. Svoboda – 4., 9. R. Slovák, 85. M. Herda (11), 90. M. Búran, r. Ma. Šefčík, Blaha, Regásek.

Dva góly Roba Slováka v úvodnej desaťminútovke posadili hostí „na koňa“ a tí išli pevne za víťazstvom. Lenže v 17. min. videl ich brankár Hladký ČK za ruku mimo šestnástky a domáci presilovku využili na zníženie Luky Slobodom – 1:2. V ďalšom priebehu však už nič z nej nevyťažili, naopak, Matúš Herda z penalty dal tretí gól hostí a v nadstavenom čase uzavrel skóre na konečných 1:4 Maťo Búran. Napriek vysokej výhre mali hostia výhrady k výkonu rozhodcovskej trojice.

Oreské – Bor. Sv. Jur 2:2 (1:1), 39., 67. L. Pavlačka – 13. M. Mikulič, 54. D. Strapko, r. Tubl, Mráz.

V Oreskom sa hral zaujímavý zápas, v ktorom hostia dvakrát vyhrávali, no na góly Maťa Mikuliča a Davida Strapka zakaždým dokázal odpovedať Luky Pavlačka. Domáci boli aktívnejší, no nevyužili niekoľko sľubných príležitostí, najmä Beňo. Incident brankára hostí s domácimi fanúšikmi v 75. min. pokazil zápas. Po ňom sa už len hra kúskovala a tak si hostia odvážajú šťastný bod.

Bor. Mikuláš – Cerová 1:0 (1:0), 25. Olutosin Olumide Abogan, r. Knap, Vlk.

Vo vyrovnanom prvom polčase mali viac šancí hostia, no keď Herceg ani Nosko ich nepremenili, ukázal im v 25. min. Olutosin Olumide Abogan po štandartke ako sa to robí – 1:0. Po góle prevzali iniciatívu domáci, no ďalší gól už nepridali. Po prestávke boli opäť aktívnejší hostia, no Mikulčík trafil iba tyčku a šance Noska a Vrablica ostali nevyužité. Tri body tak ostali na Búroch.

Rybky – Kopčany 3:0 (2:0), 18. P. Černek (11), 23. G. Bartošek, 71. J. Chvála, r. Rusinko, Hušek, Dzindzík.

V hodovom zápase ako prvý pohrozili hostia Ivanom v 5. min., no Rýzek si s jeho strelou poradil. V 12. min. strelil F. Ravas v šanci iba do brankára. Skóre otvoril po faule na Chválu  v 19. min. z pokutového kopu Peťo Černek. V 23. min. Fodor krásne uvoľnil Gaba Bartoška a bolo 2:0. Ani v 40. min. F. Ravas v šanci neuspel a hneď po prestávke ani Černek. Na 3:0 po ideálnej prihrávke Bartoška zvýšil Jakub Chvála. V ďalšom priebehu brankár hostí Vaculka svoje mužstvo podržal. Výsledok je pre hostí viac ako prijateľný.

MO II. trieda 6. kolo

Vysoké úroky si vybrali v Rovensku futbalisti Kútov. V jarnej časti vyhralo v Rovensko v Kútoch 6:1. Kto očakával že aj doma si s týmto súperom hravo poradia, ostal poriadne prekvapený. Tentoraz vyhrali Kúty v Rovensku a vybrali si aj vysoké úroky po víťazstve 9:0. Akosi si na tých 9 zvykli. Aj pred týždňom vyprevadili domov s 9 gólmi Š. Humence. Čo môže očakávať Baník Čáry o týždeň v susedskom derby v Kútoch ?

Baník Čáry – TJ Unín 4:2 (2:1), 10., 33., 86., 90. F. Kuník – 14. P. Šiška, 60. D. Bartal, r. Škrinár, Thao, Čech.

Bol to zápas štvorgólového Fabiána Kuníka, ktorý sa najväčšou mierou zaslúžil o víťazstvo domácich. Na začiatku mali domáci viacero šancí na skoršie rozhodnutie tohto zápasu, no Kuník, Biháry, Šefčík ani Kollár ich nevyužili. Nebezpeční však boli aj hostia a okrem dvoch vyrovnávajúcich gólov mali aj niekoľko ďalších dobrých šancí. O víťazstve domácich sa tak rozhodlo až v záverečnej päťminútovke, kedy Kuník dvakrát prekonal súperovho brankára.

Jablonica – Smolinské 7:0 (3:0), 10., 63., 83. P. Januška, 12., 89. B. Kolenyak, 33. M. Galba, 75. P. Mihalcsak, r. Dzindzík, Polakovič.

Jednoznačné víťazstvo favorita, ktorý v prvej polhodine nastrieľal súperovi tri góly a prakticky rozhodol s svojom víťazstve. Ďalej sa už len dohrávalo, no padali aj ďalšie góly.

Š. Humence – Koválov 4:1 (2:1), 7., 80., 82. R. Horváth 16. R. Bilka – 17. M. Blanárik, r. Hurbánek, Lipovský.

Až v šiestom kole sa Humence dočkali prvého víťazstva. Najväčšiu zásluhu na ňom má autor hetriku Radek Horváth. Koválov dal v prvom polčase kontaktný gól Blanárikom, no po prestávke už hru ovládli domáci.

Rovensko – Kúty 0:9 (0:4), 13., 41., 54., 79. D. Smolinský, 26. M. Puškáč, 34., 48. (11). M. Vrábel, 75. T. Komorný, 83. A. Šimek, r. Srnec, Jablonický, Bednár.

Do zápasu vstúpili hráči Kútov aktívne a v 13. minúte otváral skóre hlavičkou Dominik Smolinský. V 26. min. po rýchlom brejku zvýšil Milan Puškáč na 0:2. Tretí gól pridal Mário Vrábel a na polčasových 0:4 uzavrel exportným gólom z trestného kopu Dominik Smolinský. Ten nakoniec zaznamenal v zápase 4 góly a výrazne prispel k vysokému víťazstvu hostí.

Hradište – Letničie 3:1 (1:1), 12., 89. B. Fukna, 70. F. Michalička (11) – 19. D. Gál (11),

1. Matúš, Lapoš.

V priemernom zápase sa domáci ujali vedenia už v 12. min., keď center cez päťku dopravil do prázdnej brány B. Fukna. V 19. min. domáci brankár fauloval v pokutovom území a nariadený pokutový kop premenil David Gál – 1:1. Po zmene strán už skórovali iba domáci a zaslúžene vyhrali. Najskôr po ruke hostí premenil v 70. min. pokutový kop aj domáci Filip Michalička na 2:1 a definitívu pre domácich zariadil peknou strelou opäť B. Fukna – 3:1.

Petrova Ves – Kunov 4:1 (2:1), 13., 76. M. Mihálik, 39. P. Šebesta, 80. M. Šúrek – 42. J. Burian, r. Bednár, Polakovič.

Hostia držali v napätí domáceho favorita celý prvý polčas, najmä po kontaktnom góle J. Buriana na 2:1. Petrovka však prekvapenie nepripustila, Mihálik svojim druhým gólom po prestávke pridal poistku a skóre uzavrel v 80. min. Miro Šúrek na konečných 4:1.

Sekule – Smrdáky 5:1 (4:1), 12., 34., 42., 60. M. Chvátal, 16. E. Húsťava – 39. M. Škoda, r. Čech, Daniš.

Strelecký koncert Martina Chvátala rozhodol toto stretnutie. Už v prvom polčase zaznamenal hetrik, štvrtý domáci úspech pridal Erik Húšťava, za hostí na 3:1 znižoval Mišo Škoda. V druhom polčase dal Chvátal aj svoj štvrtý gól a uzavrel ním skóre na konečných 5:1.

Trnovec zdolal Prietrž a bez straty bodu je v čele tabuľky

Bukovec – Chropov 1:1 (1:1), 25. B. Sabo – 39. R. Kudláč, r. Podmajerský, Sloboda.

Bukovec doteraz nestratil ani bod a chcel v tom pokračovať aj v zápase s Chropovom. V 25.min. sa aj ujal vedenia gólom Saba, no chvíľu pred prestávkou vyrovnal Kudláč na 1:1 a tento stav sa už do konca zápasu nezmenil.

Osuské – Podbranč 2:1 (1:1), 10. J. Olšovský, 57. Ľ. Pavelka – 19. Ľ. Vachula, r. Vlk, Knap.

Po dvoch rýchlych góloch, po jednom na obidvoch stranách, išli mužstvá do kabín za nerozhodného stavu. Domáci boli aktívnejší a tvrdšie išli za tromi bodmi. Rozhodli v 57.min. gólom Ľuba Pavelku – 2:1.

Trnovec – Prietrž 4:2 (2:1), 6. (11), 12. R. Uher, 63. P. Tokoš, 79. J. Zubalík – 34. D. Levák, 70. J. Mindek, r. M. Dutka, Ma. Šefčík.

Rado Uher dvomi gólmi v úvodnej štvrťhodine poslal domácich do vedenia, no ešte do prestávky Levák znížil. Aj na tretí gól domáceho Tokoša ešte Mindek ospovedal, no Zubalík definitívne rozhodol – 4:2.

Dojč – Košariská 0:1 (0:0), 84. M. Hazucha, r. Regásek, Lapoš.

Zaujímavé stretnutie v Dojči rozhodol hosťujúci Hazucha až v samom závere, keď v 84. min. dokázal prekonať S. Macha v domácej bráne.

Vrádište – Chvojnica 3:1 (0:0), 78. J. Rehák, 82. P. Mareš, 87. R. Jurčík (11) – 85. P. Lacuška, ČK 1:1 (61. Giertl – 87. A. Jobb). r. Lipovský, Škrinár.

Všetko podstatné si mužstvá nechali na poslednú polhodinu. V 61.min. bol vylúčený domáci Giertl, no hostia presilovku nevyužili, naopak, v posledných desiatich minútach trikrát inkasovali. Po góloch Reháka a Mareša dokázal ešte vykresať iskierku nádeje Lacuška, no v 87.min. videl ČK aj hosťujúci Jobb a z následnej penalty uzavrel Jurčík na konečných 3:1.