Tradičné motoristické podujatie prináša aj tento rok exkluzívne novinky. Počasvíkendu od 20.9. do 22.9. na pôde Bory Mall na západe Bratislavy predstaví viacako 300 vozidiel, eko-motorky, solárny katamarán či lietadlá. V sobotu 21.9.odštartuje aj Power tunning party.

 

Horúce motoristické novinky

Na Motosalóne 2019 bude zastúpených viac ako 30 značiek automobilov a vyše 80motocyklov. Predstavia sa chuťovky z Mercedes-Benz Bratislava, novinky aj od KIA, AUDI,VOLKSWAGEN, PEUGEOT, BMW, najhorúcejšia novinka z dielne moto kráľa Harley-Davidson Bratislava – HARLEY-DAVIDSON LIVEWIRE a návštevníci zažijú aj exkluzívnupremiéru na Slovensku: Elektrický STREETFIGHTER Zero SR/F.

 

Slovenské lietadlo patriace medzi svetovú špičku

Dopraviť sa z Bratislavy do Košíc za 1 hod 23 min za cenu 28,40 dokáže len lietadloATTACK VIPER SD4. Exkluzívne dvojmiestne športové lietadlo skonštruovali slovenskívýrobcovia a svojim spracovaním patrí medzi TOP 5 lietadiel tohto typu vo svete. VIPERSD4 má vstavaný padák pre celé lietadlo, autopilota a na palube má aj radar zobrazujúciostatné lietadlá vo vzdušnom priestore. Pristavené bude na Motosalóne v Bory Mall.

 

Loď na slnečný pohon

Na podujatí bude zaparkovaný aj SOLÁRNY KATAMARÁN. Tento svetový unikát je jedinýna Slovensku. Green Boats Slovakia s ním aktuálne prevádzkuje vyhliadkové plavby poLiptovskej Mare. V harmónii s prírodou sa s ním môžu výletníci plaviť na objednávku ajkdekoľvek inde. Ekologický solárny katamarán SOLLINER je poháňaný slnečnou energioua má nekonečný dojazd za dňa, v noci funguje na batériu až 18 hodín.

 

Prvé elektrické motorky

Priestor dostanú aj E-MOTORKY SuperSOCO, prvé plne elektrické motorky, ktoré sú naSlovensku registrované ako motorové vozidlá v kategórii malých motoriek. Za ichprítomnosť na slovenskom trhu vďačíme jedinému registrovanému dovozcovi, firme ANTIKTelecom. Vo svojej ponuke má elektrické motorky a skútre, ktoré sú vybavené Full HDkamerou so stabilizátorom obrazu a nočným videním alebo modely pre náročnejšíchpodporujúce superrýchle nabíjanie.

 

Slovenský dizajn na Motosalóne 2019

Na motoristickom salóne v Bory Mall budú vystavené aj modely, ktoré sú výsledkomtvorivej práce dizajnéra, konštruktéra a pedagóga Štefana Kleina a jeho študentov AteliéruTransport dizajn na VŠVU v Bratislave. Ateliér transport dizajnu spolupracujes najvýznamnejšími automobilovými značkami ako VW, Ford, Audi, Škoda, Renault, BMVa Johnson Controls. Konfrontácia s výrobným prostredím provokuje k odlišným prístupomuvažovania, s ktorou sa pri stavbe modelov potýka aj profesorov asistent Mgr. PeterBaumann.

 

Power Tunning party

V sobotu 21. septembra sa na parkovisku Bory Mall uskutoční aj stretnutie fanúšikovvýnimočných automobilov. Vítané sú upravené, luxusné, vzácne, superšportové ajamerické autá – ako nové, tak aj staršie. Fanúšikovia, ktorí prídu ukázať svoj 4-kolesovýsen, majú možnosť zabojovať o trofeje seriálu Show & Shine Slovakia aj redakcie Power  magazínu. Môžu sa zapojiť dokonca do moderovaného predstavenia áut, súťaže car limbo  alebo si nechať odmerať decibely audio sústav či výfukov.

Okrem automobilových noviniek a zaujímavých motoristických vychytávok si budete môcťvychutnať vytunované tátoše a skvelý program. Nechajte sa zviesť!


.
Toto je čítané

Kedy je pružná lepiaca malta nenahraditeľná?

Pri lepení obkladov či dlažby sa určite oplatí nepodceniť výber vhodného lepidla.…

BM: Ustekana sobota