Pred týždňom videl ČK brankár Spartaka Peťo Hladký, disciplínárka mu naparila trest 2 zápasy. Tentoraz v zápase s Lakšármi videl ČK ďalší brankár Spartaka Peťo Rehák. Do brány sa postavil hráč Maroš Konečný, bývajúci v Lakšároch a proti svojim „spoluobčanom“ si udržal čisté konto, keď Velickému chytil aj pokutový kop.

Foto zo zápasu Sobotište - Oreské: Brankár Petráš zachraňuje pred Pavlačkom (vľavo) a Královičom.
Foto zo zápasu Sobotište – Oreské: Brankár Petráš zachraňuje pred Pavlačkom (vľavo) a Královičom.

Kopčany – Dubovce 3:1 (2:1), 14., 38. D. Hýroš, 79. M. Ivan – 43. M. Gregúrek (11), r. Knap, Vlk.

Od začiatku boli domáci lepším mužstvom a svojho súpera pred svojho brankára nepúšťali. Vytvárali si množstvo šancí, no mali problémy s koncovkou. VAž v 14.min. ich dostal do vedenia Domino Hýroš, ktorý v 38. min. zvýšil na 2:0. Hostia pohrozili zo štandartky, no Vaculka bol pozorný. V závere polčasu dostali hostia šancu v podobe pokutového kopu a Mišo Gregúrek využil – 2:1. Po zmene sa hostia snažili, no šance nemali. Naopak, jednu z viacerých šancí domácich využil v 79. min. Maťo Ivan a efektným lobom upravil stav na konečných 3:1.

Sobotište – Oreské 2:0 (1:0), 8. M. Tomeček, 88. Ľ. Hanzlíček, r. Lapoš, Patka, Škrinár.

Po rýchlom góle Mira Tomečka vyhrávali domáci s papierovým favoritom 1:0. Domáci mohli pridať aj ďalšie góly, no Štefku neprekonali Kubina ani Hála. V závere polčasu podržal domácich brankár Petráš, neprekonali ho Beňo. Starych a v nadstavenom čase ani Královič, keď všetci na štadióne už videli loptu v jeho sieti. Po prestávke začali aktívnejšie hostia, no keď sa nepresadil striedajúci Regásek, ani ďalší strelci hostí, prišla chvíľa Ľuba Hanzlíčka, ktorý dal v 88.min. poistný gól domácich – 2:0.

Sp. Stráže – Lakš. N. Ves 3:0 (2:0), 6. T. Polák, 16. R. Slovák, 59. M. Herda (11), ČK 1:0 (21. P. Rehák), r. Vlk, Knap, Kendi.

Domáci boli od začiatku aktívnejší a už v 6.min. ich dostal do vedenia hlavičkou Tomáš Polák – 1:0.  Druhý gól pridal po štvrťhodine hry Robo Slovák. Problém pre domácich nastal v 21.min., kedy videl ČK brankár Rehák a do brány sa postavil Marián Konečný, občan z Lakšárov. Ten postupne vychytal Tomáša Velického a neskôr mu chytil aj pokutový kop. Domáci aj v desiatich mali viac šanci, Herda trafil dvakrát žrď, na druhej strane Winkler brvna. Domáci istili víťazstvo v 59. min. z penalty Matúšom Herdom – 3:0.

Pop. Močidľany – Rohov 2:4 (1:2), 39. T. Kopálek (11), 62. M. Foriška – 12. B. Job, 18. (11), 90. I. Ravas, 61. J. Halaš, r. Tokoš, Jablonický, Blaha.

Pop. Močidľanom sa akosi prestalo dariť. V zápase tabuľkových susedov boli hostia efektívnejší a v priebehu šiestich minút získali dvojgólové vedenie po góloch Joba a Ravasa. Kopálek síce z penalty znížil na 1:2, no v druhom polčase poslal hostí do dvojgólového vedenia Halaš. Už o minútu dal kontaktný gólo Foriška, no Ivan Ravas svojim druhým gólom v 90. min. definitívne rozhodol – 2:4.

Štefanov – Radošovce 2:0 (1:0), 42. M. Valla, 90. R. Mokrohajský, r. Kendi, Lipovský, Hurbánek.

Nováčik zo Štefanova si pripísal do tabuľky ďalšie dôležité body, keď sa strelecky presadil v záveroch obidvoch polčasov. V prvom ho dostal do vedenia v 42. min. Marián Valla a v druhom polčase už v nadstavenom čase zvýšil na konečných 2:0 Robo Mokrohajský.

Slovan Šaštín – Hlboké 1:4 (1:3), 39. E. Brunner (11) – 32. R. Slaný, 38. M. Pavlík, 44. T. Slovík, 74. T. Vach (11), r. Mráz, Dzindzík, Hušek.

V zápase priemernej úrovne boli hostia futbalovejší, domáci snaživejší. Efektívnejší boli hostia, ktorí sa po polhodine hry ujali vedenia René Slaným a o chvíľu po peknej kombinácii zvýšil Miro Pavlík na 0:2. O minútu však po nedovolenom zákroku prekonal Fišana z penalty Erik Brunner – 1:2. Hostia však predsa len išli do kabín s dvogólovým vedením, keď v 44. min. dal Tomáš Slovík na polčasových 1:3. Po prestávke už dominovali hostia, no z viacerých šancí upravil na konečných 1:4 Tomáš Vach z pokutového kopu. O zaslúženom víťazstve favorita nebolo najmenších pochýb.

Cerová – Rybky 0:2 (0:1), 14. K. Ravas, 77. P. Černek (11), r. Lapoš, Škrinár, Hušekk

Hostia sa ujali vedenia v 14. Min. pomerne lacným gólom (z pohľadu domácich) K. Ravasa. V poli sa domáci majstrovi vo všetkom vyrovnali a mali aj šance, no Pucheľ sám pred brankárom prekopol bránu a Gurín v čistej šanci napálil loptu len do brankára Rýzaka. Aj po prestávke sa bolo na čo pozerať, no hostia rozhodli v 77. min. z pokutového kopu, ktorý svojou šikovnosťou vyrobil Bartošek. V dobrom zápase body brali napokon hostia.

Bor. Sv. Jur – Bor. Mikuláš 1:0 (1:0), 45. P. Kršek (11), r. Kendi, Vlk, Knap.

V obojstranne bojovnom stretnutí si obidve mužstvá vytvorili dostatok streleckých príležitostí, no o výsledku rozhodol pokutový kop, ktorý v poslednej minúte prvého polčasu po faule na Denisa Badáňa bezpečne premenil Peter Kršek – 1:0.

MO II. trieda 7. kolo

V Kunove penalty neboli výhodou. Hlavný rozhodca v zápase Kunov – Sekule nariadil dva pokutové kopy, no ani hosťujúci Erik Húšťava, ani domáci Maroš Macek ich nepremenili.

Dokonalý obrat sme zaznamenali v Koválove, kde Rovensko po prvom polčase vyhrávalo 0:2. Po prestávke však akoby nastúpil iný Koválov a na konci zápasu sa tešil z víťazstva 4:2. V Kútoch zaznamenali skvelú návštevu, zápas sledovalo vyše 400 divákov.

Kunov – Sekule 4:1 (2:1), 4. J. Burian, 32., 63. R. Burian, 68. M. Macek – 23. M. Ježek, r. Škrinár, Lapoš.

Foto zo zápasu Kunov - Sekule: Rado Burian dáva gól na 2:1.
Foto zo zápasu Kunov – Sekule: Rado Burian dáva gól na 2:1.

Trošku krutý výsledok pre hostí. Domáci už od 4.min. vyhrávali po individuálnej akcii Jozefa Buriana, ba mohli pridať aj ďalší gól, šancu Macka však zlikvidoval Krajčír nohou. Aj s trestným kopom Macka si Krajčír poradil. Postupne však stále viac hostia „kúsali,“ šancu nevyužil Ježek ani Trajlínek. Až v 23.min. unikol Voslář a z jeho spätnej prihrávky Maťo Ježek vyrovnal – 1:1. V 27. min. boli v šanci Trajlínek i Húšťava, brankár Fábik odvrátil na roh. V 32. min. vyšiel domácim brejk a Rado Burian poslal domácich opäť do vedenia – 2:1. V 40. min. sa hostia domáhali penalty (asi oprávnene), no nepískalo sa. Po prestávke hostia stále hrozili, no vyrovnať im súdené nebolo. Smolu na kopačkách mal Húšťava, ktorého gólovú strelu vykopol R. Černek z bránkovej čiary a penaltu mu chytil Maťo Fábik. Nedáš – dostaneš, vzápätí z protiútoku zvýšil Rado Burian z ťažkého uhla na 3:1. Penaltu kopali aj domáci, no Mackovi ju Krajčír vyrazil na roh. Po jeho rozohraní ale Macek predsa len dal gól na konečných 4:1.

Foto zo zápasu Kunov - Sekule
Foto zo zápasu Kunov – Sekule

FK Kúty – Baník Čáry 3:0 (1:0), 30., 80. T. Valúšek, 73. M. Vrábel, r. M. Dutka, Tubl.

Susedské derby v Kútoch sledovalo vyše 400 divákov. Po úvodnej šanci hosťujúceho Kuníka prevzali v susedskom derby iniciatívu domáci a postupne zahodili šance Valúšek, Vrábel aj Puškáč. Po polhodinke hry sa už skóre menilo, keď Ozábala prekonal Tomáš Valúšek 1:0. Aj po prestávke patrila hra domácim, obávali sa len aktivity F. Kuníka, ktorého šancu na vyrovnanie v 60. min. vychytal domáci brankár Tomáš Valachovič. Domáci poistili svoje vedenie gólom Mária Vrábela v 73. min. a v závere Daniel gólom od brvna upravil na konečných 3:0.

Smrdáky – Hradište 1:2 (0:2), 58. M. Škoda – 7. J. Kršteník, 34. B. Tobiaš, r. Daníš, Bednár.

Futbalovejší hostia sa ujali vedenia už v 7. min. po hlavičke J. Kršteníka. V 34. min.  presný center T. Sadloňa hlavou usmernil do siete domácich B. Tobiáš. Po zmene strán domáci pridali a v 58. min. využili chybu hostí v obrane a M. Škoda dal kontaktný gól. Hostia však už viac šancí domácim nedopriali, no ani oni svoje tutuvky nepremenili, ale aj tak zaslúžene zvíťazili.

TJ Unín – Petrova Ves 1:1 (0:0), 63. D. Bartal – 47. M. Ovečka, r. Mráz, Tokoš, Jablonický.

Líder tabuľky bol v susedskom derby miernym favoritom. Bol aj futbalovejším mužstvom a v závere polčasu mohol ísť aj do vedenia, keď po zákroku na M. Mihálika mali hostia výhodu pokutového kopu, no Ovečka ho nepremenil. Hneď po prestávke však Ovečka svoje zaváhanie napravil a poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci to však nezabalili, za svoju bojovnosť boli v 63. min. odmenený vyrovnávajúcim gólom Dominika Bartala – 1:1.

Koválov – Rovensko 4:2 (0:2), 55. M. Kuba, 65., 82. T. Pavlík, J. Mlčúch – 9., 37. E. Guoth 2, r. Čech, Daniš, Thao.

Domáci v tomto zápase predviedli dokonalý obrat. Po prvom polčase prehrávali už 0:2, keď sa dvakrát presadil najlepší strelec súťaže Erik Guoth. Po prestávke však bolo všetko inak. Domáci bojovali a odmenou im boli štyri góly v sieti súperovho brankára a tri „zlaté“ body do tabuľky.

Smolinské – Š. Humence 4:1 (2:1), 65. D. Riška – 34. R. Bilka (11), 39., 71. T. Chorvát, ČK 0:1 (78. M. Sekáč), r. Knap, Vlk, Thao.

V závere polčasu dali hostia dva zlepené góly, keď Bilka premenil nariadený pokutový kop a o chvíľu zvýšil Chorvát už na 0:2. Šancu domácich vykresal v 65. min. David Riška, keď znížil na 1:2, no o chvíľu Tomáš Chorvát svojim druhým gólom vrátil hosťom dvojgólové vedenie. V 78. min. videl za opľutie ČK hosťujúci Sekáč, no domáci početnú výhodu nevyužil. Hostia si odvážajú za víťazstvo cenné tri body.

Letničie – Jablonica 0:4 (0:2), 15., 41., 51. M. Galba, 70. B. Kolenyak, r. Čech, Daniš.

Domáca obrana si neporadila s kanonierom hostí Máriom Galbom, keď po jeho hetriku viedli hostia už 0:3. Na konečných 0:4 upravil v 70. min. Beno Kolenyak.

MO III. trieda 6. kolo

Prietrž – TJ Dojč 4:3 (2:2), 32. J. Janitor, 38. D. Levák, 57. M. Svatík, 69. J. Mindek – 30. D. Malík, 41. R. Pritchard, 90. P. Kuček, r. Thao, Čech.

V ideálnom počasí videli diváci priemerný futbal. Po hodine hry sa hostia ujali vedenia Malíkom, no odpoveď domácich bola rýchla. V priebehu 8 minút otočili skóre dvomi presnými Janitora a Leváka. Hostia ešte do prestávky našli takisto odpoveď a po presnom zásahu Pritcharda sa do kabin išlo za nerozhodného stavu 2:2. Po prestávke bolo odhodlanie domácich zvíťaziť väčšie, zásluhou dvoch gólov striedajúcich hráčov Svatíka a Mindeka odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Kozmetickú úpravu výsledku dal v poslednej minúte ešte Kuček, ale na viac im už nezostal čas.

Košariská – Vrádište 5:1 (3:1), 31., 83. V. Mĺkvy, 35. M. Imríšek, 39. vlastný (J. Rehák), 25. B. Sabo, 88. M. Závodný – 12. P. Rybár, r. Kahúň.

Chropov – Chvojnica 4:3 (2:1), 19. T. Petri, 33. R. Kudláč, 47. V. Pekar, 71. M. Ondrovič – 21.. 55. P. Lacuška, 83. F. Púček, ČK 0:1 (39. M. Kollár), r. Dzindzík, Bednár.

Za stavu 1:1 videl ČK hosťujúci Kollár a zdalo sa, že domáci bez problémov vyhrajú. Hostia však aj desiatich hrali vyrovnanú partiu a v zápase bohatom na góly sa domáci museli o svoje víťazstvo obávať až do samého konca.

Podbranč – Trnovec 0:5 (0:4), 2. J. Brezina, 15. M. Tarbuk, 17. P. Tokoš, 41. R. Uher, 57. S. Košút, r. Blaha, Tubl.

Líder tabuľky to vybavil v úvodnej štvrťhodinke kedy dal tri góly. Ďalej sa už len dohrávalo a hostia pridali ešte dva góly.

Bukovec – Osuské 5:2 (3:0), 6. M. Augustín, 20. D. Gavlas, 26. M. Majdlen, 46., 54. B. Sabo – 58. Š. Rechtorík, 64. A. Malík, r. Kahúň.

Za polhodinku vyhrávali domáci už 3:0 a Sabo po prestávke zvýšil už na 5:0. Domáci ubrali z plynu a hostia dvomi gólmi korigovali na konečných 5:2.