Dať štyri góly v zápase kola sa nestáva každý týždeň. Podarilo sa to Tomášovi Polákovi zo Spartaka Stráže, ktorý počúva na prezývku Capák.

A to nemal Spartak hocijakého súpera, ale jedno z najlepších mužstiev uplynulého ročníka. Oreské však zjavne stratilo punc TOP mužstva, veď aj v Rybkách dostalo 7 gólov. Naopak, Rybkám sa vracia forma z jarnej časti, v Sobotišti, ktoré doteraz nepoznalo horkosť prehry vyhrali už piaty zápas v rade a za lídrom z Hlbokého zaostávajú už len o dva body.

MO 9. kolo

Spartak Stráže – Oreské 8:1 (3:1), 2., 9., 64., 67. T. Polák, 35. R. Slovák, 75. K. Krchňavý, 79. N. Hubek, 90. M. Herda – 5. R. Šefčík, r. Knap, Vlk, Škrinár.

Bol to zápas Tomáša Poláka s prezývkou Capák. Už v 2.min. prekonal Štefku a hoci hostia o chvíločku vyrovnali Radom Šefčíkom, rovnako rýchlo vrátil Polák domácim vedenie. To pred prestávkou navýšil Robo Slovák na 3:1. Dva rýchle góly Capáka hneď po prestávke definitívne zobrali hosťom nádej na dobrý výsledok a v závere domáci pridali ďalšie tri góly. Domáci priaznivci si pýtali desať, no nekonalo sa. Hostia pred vzájomným zápasom týchto súperov v Sportika Cupe majú o čom premýšľať, ako ich vyradiť.

Tomáš Polák (Capák), strelec 4 gólov Spartak Stráže

Hlboké – Radošovce 1:0 (0:0), 68. R. Slaný, r. Ma. Šefčík, Mráz, Kendi.

Na začiatku zápasu unikol domácej obrane rýchlonohý Kovalovský, no Fišan zachránil. Domáci mali hru v moci, no aj Noščák v bráne hostí bol nepriestrelný. Zuby si na ňom vybili Slovíkovci a v 38.min. po strele Mráza vytiahol zákrok zápasu. Po zákroku na Pavlíka sa domáci dožadovali penalty, no nepískalo sa. V závere polčasu sa situácia pred Fišanom zopakovala a aj tentoraz vyšiel zo súboja s Kovalovským úspešne domáci brankár. Po prestávke hostia dali gól, no pískal sa ofsajd. Rozhodlo sa v 68.min., kedy tutovku D. Slovíka odvrátil Noščák na roh, ten zahral Morávek a po hlavičkovou biliarde otvoril skóre kapitán René Slaný – 1:0. Po peknom sóle prestrelil Ťulák a ani gól D. Slovíka pre ofsajd neplatil. V zaujímavom zápase domáci vyhrali zaslúžene.

Hlboké – Radošovce: V súboji o loptu domáci Peter Kumančík (v bielom) s Jurajom Kovalovským.

Pop. Močidľany – Bor. Mikuláš 2:2 (2:1), 27. O. Masaryk, 45. T. Kopálek (11) – 27. Ľ. Macek, 68. T. Lipár, ČK 0:1 (45. L. Petrík), r. Šturdík, Škrinár, Blaha.

V zápase slušnej úrovne sa hostia ujali vedenie v 27. min. po excelentne kopnutom priamom kope Ľubošom Mackom, no ešte v tej minúte domáci vyrovnali gólom Masaryka 1:1. V 45. min. gólovú strelu Hološku Lukáš Petrík vyrazil z brány rukou, za čo videl ČK a nariadený pokutový kop premenil Tomáš Kopálek 2:1. V druhom polčase domáci v početnej výhode mali viac z hry, no šancí si vypracovali pomenej. Ich chvíľkovú nepozornosť využili hostia v 68. min. na vyrovnanie, keď sa presadil striedajúci Tomáš Lipár – 2:2. Deľba bodov je spravodlivá.

Cerová – Dubovce 0:0, r. Šturdík, Patka, Regásek.

Strelecké trápenie domáceho neskúseného mužstva pokračuje. Bol to bojovný zápas z obidvoch strán. Hostia sa skôr zamerali na pozornú obranu, domáci čo si vypracovali to nepremenili. Najväčšie šance mali Pipa, Vrablic a Ochránek. Možno sa mohla pískať aj penalta za ruku v 16-ke, no nepískala sa. Remíza je asi zaslúžená.

Bor. Sv. Jur – Kopčany 4:2 (4:2), 2., 22. D. Strapko, 23. A. Maxian, 33. M. Mikulič – 36. M. Lorenc, 40. T. Novák, r. Hušek, Dzindzík, Lipovský.

Všetko podstatné sa odohralo už v prvom polčase. Domáci po polhodinke viedli už 4:0, no nezvládli záver polčasu, kedy Kopčany korigovali na 4:2. Po polčase už diváci žiadny gól nevideli.

Sobotište – Rybky 0:2 (0:1), 5., 85. F. Ravas, r. Vlk, Škrinár, Knap.

Hostia boli lepším mužstvom, vypracovali si aj viac šancí, z ktorých ich kanonier Fredy Ravas dokázal dve premeniť. Päť minút po začiatku zápasu a päť minút pred jeho skončením.

Slovan Šaštín – Lakš. N. Ves 1:0 (0:0), 54. M. Zajíček, r. Kendi, Hurbánek, Petrovič.

Vo vyrovnanom zápase mal svoj veľký deň domáci brankár Patrik Vach. Hosťom zneškodnil nie menej ako 4 isté šance. O víťazstve domácich rozhodol v 54. min. gólom Maťo Zajíček – 1:0. Záver zápasu bol nervóznejší, domáci si už víťazstvo postrážili.

Štefanov – Rohov 1:0 (0:0), 90. vlastný (J. Halaš), r. Knap, Vlk, Srnec.

V stretnutí vynikali obrany nad útočníkmi a rovako vynikajúci boli aj obaja brankári. O šťastnom víťazstve domácich sa rozhodlo v poslednej minúte, kedy si hosťujúci Kubo Halaš dal nešťastný vlastný gól.

16 TJ Slovan Dubovce 9 1 1 7 4:18 4 1 -8 0

Po víťazstve v Kunove v čele tabuľky už Jablonica. Dopomohla jej k tomu prvá prehra Petrovej Vsi pred 450 divákmi v Kútoch, ktoré sa tak zaradili hneď za Jablonicu. Nulu z kolónky výhier zmazalo Letničie po jasnom víťazstve s Rovenskom, i keď výška skóre je pre hostí krutá. V Šajdíkových Humenciach boli udelené až 3 červené karty. Všetky pre hráčov hostí v rozpätí štyroch minút.

MO II. trieda 9. kolo

FK Kúty – Petr. Ves 3:1 (1:1), 45. D. Smolinský, 65. M. Šefčovič, 89. M. Vrábel – 30. M. Šúrek, ČK 0:1 (69. M. Mihálik), r. Rusinko, Tubl, Blaha.

V Kútoch sa pred 450 divákmi (!!!) hral nervózny zápas z obidvoch strán. Bolo vidieť, že hrajú mužstvá z vrchu tabuľky a obom ide o veľa. Domáci sa snažili tvoriť, ich prvú šancu zahodil v 8. min. Vrábel. Vedenia sa ujali hostia po rýchlom brejku na konci ktorého bol Miro Šúrek – 0:1. Kúty zrovnali stav v 45. min. Dominom Smolinským, ktorý vyrovnávajúcim gólom vyjadril snahu domácich: 1:1. Domácich to nabudilo a súpera v druhom polčase k ničomu nepustili. V 65. min. zahral exceletne priamy kop domáci dirigent Šefčovič a domáci viedli – 2:1. V 69. min. videl druhú ŽK hosťujúci Mihálik a išiel predčasne pod sprchy. Početnú výhodu využili domáci v 89. min. Vrábelom, ktorý po prihrávke Poláka mal pred sebou už len prázdnu bránu 3:1.

Smolinské – Baník Čáry 2:4 (1:3), 10., 77. A. Cintula – 16. J. Flajžík, 22., 36. F. Kuník, 89. A. Šefčík, r. Rusinko, Černek.

V Čároch bola futbalová svadba, no so žiadosťou o preloženie stretnutia neuspeli a tak museli hrať štyria dorastenci. Domáci mali lepší začiatok stretnutia a už v 10. min. ich dostal do vedenia Aďo Cintula – 1:0. Odpoveď hostí však bola rýchla, no hlavne trojnásobná. Ján Flajžík (bývalý hráč Smolinského) trafil slabšou ľavačkou takmer z 30 metrov na 1:1, potom sa dvakrát presadil Fabian Kuník a hostia vyhrali polčas 1:3. Po prvom polčase im odišli ďalší dvaja hráči, Smolinské malo výraznú prevahu, no Ozábal v bráne hostí bol skvelý. Až v 77. min. sa aj s prispením brvna presadil hlavou opäť Cintula – 2:3. V záverečnom nápore domácich však ušiel Kuník a po jeho prihrávke poistil tri body pre hostí Aďo Šefčík – 2:4.

Koválov – TJ Unín 1:0 (0:0), 78. S. Frťal (11), r. Bednár, Kopúnek.

Vyrovnaný a bojovný zápas s minimom šanci na obidvoch stranách. O zaslúženom víťazstve Koválova sa rozhodlo v 78. min., kedy po faule Biháryho na najlepšieho hráča zápasu Maťa Tokoša bola penalta, ktorú premenil Frťal na víťazný gól – 1:0. Chvíľu predtým mal Tokoš takisto veľkú šancu, ktorú mu včasným vybehnutím zneškodnil výborný Straka v bráne hostí.

Letničie – Rovensko 3:0 (1:0), 37., 50. M. Nemec, 58. D. Gál, r. Polakovič, Petrovič.

Prvý polčas bol herne vyrovnaný s minimom šancí na obidvoch stranách. Domáci sa ujali vedenia v 37. min. gólom Mareka Nemca 1:0. Po prestávke hostia v snahe vyrovnať otvorili hru, no domáci brankár Rafaja im vychytal nemenej ako štyri gólové príležitosti súpera a dvakrát mu na bránkovej čiare vypomáhali obrancovia. Domáci ich slabú produktivitu trestali z rýchlych protiútokov. Na 2:0 zvýšil v 50. min. opäť Nemec a skóre uzatváral v 58. min. David Gál – 3:0.

Kunov – Jablonica 0:4 (0:2), 2. P. Pitorák, 14., 67. P. Januška, 78. B. Kolenyak, r. Tokoš, Srnec, B. Dutka.

Už v 2. min. zahrával hosťujúci Nestarec roh a po nedorozumení domácej obrany hostia poľahky otvorili skóre Paťom Pitorákom – 0:1. V 14. min. nádherne z vyše 20 metrov trafil Paťo Januška na 0:2. Škoda že tento gól nebol zachytený na video, kľudne by mohol ísť do televíznej športovej relácie FRAJER NA ZÁVER. Domáci v snahe otočiť stav pridali, no Lörincz v bráne hostí vychytal trestný kop Macka, v šanci neuspeli ani Vanek, Belohlávek či J. Burian. Po prestávke hra trošku upadla, aj sa dosť na ihrisku rečnilo. Veľká šanca Vaňka na zníženie ostala nevyužitá a tak hostia po rýchlom brejku zvýšili Januškom na 0:3. Definitívne K. O. dal domácim ďalší krásny gól, ktorý strelil z trestného kopu Beno Kolenyak – 0:4.

Kunov – Jablonica: S loptou autor dvoch gólov hostí Patrik Januška.

Sekule – Hradište 2:1 (2:0), 35. P. Pavlík, 42. vlastný (R. Jurovatý) – 78. T. Sadloň, r. Čech, Daniš.

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný.  Oba tímy si vypracovali veľa príležitostí na strelenie góly. Domáci šli do vedenia v 35. min., kedy si loptu po dlhom aute prebral Peťo Pavlík a strelou k vzdialenejšej tyčke otvoril skóre zápasu – 1:0. V 42. min. si center Mira Vávru zrazil do vlastnej siete Rasťo Jurovatý a do kabín sa išlo za stavu 2:0. V druhom polčase boli domáci lepším tímom, no svoju prevahu nevedeli pretaviť do ďalšieho gólu. Obrovské šance mali Kovár, Húšťava i Ježek, no bez gólového úspechu. Hostia znížili po štandardnej situácii z hranice šestnástky Tomášom Sadloňom na 2:1 a domáci sa museli začať obávať o svoje víťazstvo. Hosťom sa však vyrovnať už nepodarilo.

Š. Humence – Smrdáky 4:2 (3:1), 10. (11), 21. R. Bilka, 23. R. Tóth, 49. R. Horváth – 15. T. Danihel, 87. R. Škojec (11), ČK 0:3 (64. T. danihel, 68. Ľ. Janík, 68. M. Kudláč), r. Mráz, Bednár.

Domáci vyhrávali po prestávke už 4:1, keď v priebehu štyroch minút videli hostia až 3 ČK. Tým pádom už nemali šancu s výsledkom niečo urobiť.

14 TJ Družstevník Smolinské 9 1 1 7 10:27 4 1 -8 0

Prvá bodová strata Trnovec o pozíciu lídra neobrala. Veľa mu však k nej nechýbalo, hoci v Osuskom viedol po štvrťhodine už 0:2. Nakoniec musel ďakovať svojmu brankárovi Kopečkovi, že získal aspoň bod. Prietrž obhajcu prvenstva z Chvojnice vyprevadila domov s poltuctovým debaklom.

MO III. trieda 8. kolo

Chropov – Košariská 3:2 (1:1), 37. P. Hlavička, 52. T. Petri, 61. V. Pekar – 27. M. Hasala, 76. M. Hazucha, r. Hušek, Daniš.

Hostia vyhrávali gólom Hasalu, no Chropov gólmi Hlavičku, Petriho a Pekara strhol vedenie na svoju stranu. V závere už len korigoval Hazucha.

Podbranč – Vrádište 1:4 (0:0), 73. J. Mila – 47., 62. S. Válik, 85. M. Prokeš, 89. J. Rehák, r. Dzindzík, Lipovský.

Podbranč pred týždňom zaznamenal svoje prvé víťazstvo v Dojči. Druhé v súboji s Vrádišťou nepridal.

Osuské – Trnovec 2:2 (2:2), 21. Ľ. Pavelka, 31. Ľ. Oláh – 10. M. Tarbuk, 15. M. Čech, r. M. Dutka, Regásek.

Výborný zápas z oboch strán, kde domáci boli miestami lepším tímom a nevzdali sa ani za stavu 0:2. Príčinou, že svoj výkon nepremenili v zisk troch bodov, bol výborne chytajúci brankár hostí Kopeček.

Prietrž – Chvojnica 6:0 (3:0), 8. (11), 30. O. Ilčík, 38., 56. R. Sedláček, 82. J. Janitor, 89. S. Novák, ČK 0:1 (78. M. Mišík), r. Polakovič, Kopúnek.

Jednoznačné víťazstvo domácich, ktorý si poltucet gólov spravodlivo rozdelili na obidva polčasy. Hostia dohrávali bez vylúčeného Mišíka.

Bukovec – TJ Dojč 5:1 (4:1), 2., 41. M. Majdlen, 19., 38., 46. B. Sabo – 32. D. Pucheľ, r. Daniš, Čech.

Domáci bojujú o postup a v poslednej dobe v slabšej forme hrajúci Dojč nebol pre nich vážnejším súperom.