Chvíľu pred plčasom zvyšoval Martin Červeňák vedenie Gbelov na 4:0. Kto by si vtedy povedal, že Naftári sa až do konca zápasu budú o svoje víťazstvo triasť?

4. liga SZ, 8. kolo
Gbely Prievidza 4:3 (4:1)
Góly: 23. L. Ravas, 33., 35. V. Mráz, 43. M. Červeňák- 45. M. Filkorn, 47. T. Škultéty, 50. T. Gunda.
Pred 150 divákmi rozhodovali Trnka – Jančovič, Benko.
ŽK 4:3 (Bzdúšek, Smetana, Kučera, Nemec – Šlabjar, Jánošík, Viktory).
Gbely: P. Ravas – Smetana, Červeňák, Frühauf (18. Dvořák), Bzdúšek, Kratochvíl (58. Kučera), Zajíček (58. Lukáč), V. Mráz, L. Ravas, Bohun (74. Cvečka), Nemec, tréner Adam Ambra.

Domáci začali s náporom, ktorý postupne silnel a v závere polčasu v priebehu 20 minút nastrieľali súperovi štyri góly. Skóre otvoril v 23. min. Lukáš Ravas a po desiatich minútach sa v priebehu dvoch minút dvakrát presadil Vlado Mráz – 3:0. Keď v 43. min. zvýšil Maťo Červeňák na 4:0, zdalo sa byť vymaľované. Keď v nadstavenom čase prvého polčasu hostia Filkom znížili na 4:1, brali to domáci zrejme ako náhodu. No domáci prišli zo šatní až príliš pokojní a v 50. min. už to bolo iba 4:3 po góloch Škultétyho a Gundu. Hoci v ďalšom priebehu svoju hru spresnili a mali aj viac z hry, až do konca dramatického zápasu sa museli obávať o svoje víťazstvo. Nepekne sa pohrali z nervami svojich priaznivcov.

Ďalšie výsledky: Častkovce – Vrbové 4:0, Dol. Vestenice – Partizánske 4:2, Bánovce – Trebatice 2:1, Hlohovec – Tr. Stankovce 1:3, J. Bohunice – Domaniža 1:2, Boleráz – Kvašov 3:1, Prečín – Lehota 1:3.

5. liga Západ, 9. kolo

Všetky tri mužstvá zo Záhoria hrajúce na domácom ihrisku využili výhodu svojho trávnika k zisku troch bodov.

Nebodovali iba Jáňania, no tí hrali u lídra v Radimove a tam sa z ich prípadných ziskom nepočítalo. Brodské malo v tomto kole voľno.

Radimov – Mor. Sv. Ján 4:0 (1:0)
Góly: 9. M. Černek, 53. R. Drápal (11), 84. P. Božek, 88. M. Valsa.
Pred 100 divákmi rozhodovali Uhrín – Fábry, Gál. ŽK 0:2 (Dominik Bolf, O. Nemec).
Radimov: K. Biskupič – Urbánek, Dermek, Šefčovič, Rosa (80. Nagy), M. Černek, Drápal (57. Šebesta), Balážik, Ferenčík (65. Vanek), Foriška (71. Božek), Kessl (71. Valsa), tréner Tomáš Miša.
Mor. Sv. Ján: E. Benkovič – M. Benkovič, A. Šimonovič, R. Mach, R. Chvátal, Juraj Sirka, Jakub Sirka, Denis Bolf, Dominik Bolf, Vavřík, O. Nemec (67. Štefek), tréner Jozef Kovaľ.

Po náročnom pohárovom stretnutí s Dunajskou Stredou nechal tréner Miša odpočívať viacerých hráčov zo základu. Napriek tomu už v 9.min. sa Radimov ujal vedenia gólom Martina Černeka – 1:0. Viac už v prvom polčase domáci nestihli. Po prestávke premenil v 53.min. nariadený pokutový kop Rado Drápal – 2:0. Po hromadnej výmene v domácom mužstve sa k slovu dostali aj striedajúci hráči a v poslednej päťminútovke pridali ďalšie góly Paťo Božek a Martin Valsa – 4:0. Radimov si na čele tabuľky vybudoval trojbodový náskok a navyše má ešte zápas k dobru.

Holíč – Horná Krupá 2:0 (1:0)
Góly: 40. Masaryk, 81. J. Martinusík.
Pred 100 divákmi rozhodovali Grznár – Piaček, Žember. ŽK 2:1 (Nečas, Ružička – Dúcky).
Holíč: Sloboda – Petrovič, Vaclavik, Konečný (54. Rajčák), Ružička, Nečas, Krempa, Mišík, Martinusík, Uher, Masaryk, tréner Pavol Junek.

V Holíči patril prvý polčas aktívnejším domácim a mali v ňom niekoľko tutoviek na skórovanie. V 23. min fauloval pred šestnástkou hosťujúci brankár Martinusíka a z priameho kopu trafil Masaryk hornú žrď. V 27. min vyskúšal z diaľky Blaho, no Sloboda bol na mieste. V 34. min. už tribúny kričali gól po peknej akcii Konečného s Masarykom, no Martinusík z pár metrov prekopol. Domáci boli neustále v tlaku a v 40. min. peknú akciu Konečného s Uherom zakončil Masaryk na 1:0.  O dve minútky mohol rýchlonohý Martinusík zvýšiť skóre, no sám pred Dúckym trafil jeho ruky a dorážka Konečného išla nad bránku.

Po prestávke hostia cítili šancu na vyrovnanie, no ich územná prevaha bola našťastie bezzubá a bez gólovej šance. V 50. min. potiahol loptu Masaryk, poslal ju na Martinusíka, no ten opäť netrafil do siete. Vydýchnutie prišlo v 82. min., loptu do priestoru za obranu dostal Martinusík a využil svoju rýchlosť na samostatný únik, ktorý zakončil gólom na 2:0. Hostia sa prezentovali v 85. min ešte utešenou strelou Šišku, no skončila nad Slobodovou bránkou.

Mokrý Háj Horné Orešany 3:1 (1:1)
Góly: 16. R. Valúch (11), 52. J. Pobuda, 90. M. Valúch – 41. R. Rajt (11).
Pred 100 divákmi rozhodovali Mokrý – Mixa, Švolík. ŽK 2:4 (Kubisa, Prokeš – Hodulík, Krchnavý, Zvonár, Gonos).
Mokrý Háj: Kotvas – Šipold, M. Valúch, Šefčík, Prokeš, R. Valúch, Pobuda, Kubisa, Biskupič (81. Mucha), Tokoš (66. Vyskoč), Brezina (66. Kolštrom), tréner Marek Biskupič.

V prom polčase videli diváci góly iba z pokutovýcj kopov. Vedenia sa ujali v 16. min. domáci, keď bol z bieleho bodu úspešný Radko Valúch- 1:0. V závere prvého polčasu dostali rovnakú výhodu aj hostia a rovnako sa nemýlil Robert Rajt – 1:1. Po prestávke bolo iniciatívnejšie domáce mužstvo a už v 52. min. sa presadil Jaro Pobuda – 2:1. Svoje vedenie domáci umnou hrou udržiavali až do samého záveru, kedy sa v nadstavenom čase presadil aj druhý z Valúchovcov. Marek upravil konečný stav na 3:1.

Ďalšie výsledky: Zvončín – Špačince 3:3, Voderady – Piešťany 0:7, voľno – Brodské.