Líder tabuľky z Hlbokého očakával v Lakšároch ťažký súboj, no po jednoznačnom víťazstve rozdielom triedy si udržal svoju neporaziteľnosť.

Zo zápasu Rybky – Pop. Močidľany 2:0. Stopér Pop. Močidlian Michal Hladký (v červenom drese v strede) odhlavičkoval pred Jakubom Chválom a zabránil mu v dosiahnutí tretieho gólu.

Obhajca prvenstva z Rybiek akoby stratil hernú pohodu, na víťazstvo sa musí viac nadrieť, napriek tomu vyhral už šesť stretnutí v rade a všetky na nulu.

Rybky –  Pop. Močidľany 2:0 (1:0), 36., 90. J. Chvála, r. Mráz, Hurbánek.

V stretnutí mužstiev z opačných poschodí tabuľky bol cítiť rozdiel v hernom prejave, no šance mali aj hostia a neraz stálo pri brankárovi Rýzkovi aj šťastie. Prvú šancu mal domáci Černek, no v bráne hostí stál skvelý Kocák. Postupne ho neprekonali ani Mareček, Bartošek či z trestného kopu F. Ravas. V 25. min. pohrozili aj hostia a po strele Masaryka pomohlo Rýzkovi brvno. Kocák si poradil aj so strelou K. Ravasa, no v 36. min. už kapituloval po strele Jakuba Chválu – 1:0. V 42. min. mohli hostia vyrovnať, v čistej šanci sa ocitol Starý, jeho strelu zastavila tyčka a dorážku odvrátil domáci hráč z bránkovej čiary. Starý nevyrovnal ani po prestávke v 52. min. Potom už domáci išli nekompromisne za víťazstvom. Obrana hostí v čele s Kocákom však odolávala. Po strele K. Ravasa im pomohlo brvno, no v nastavenom čase Chvála svojim druhým gólom uzavrel skóre zaujímavého stretnutia na 2:0.

Rohov – Slovan Šaštín 3:0 (2:0), 22., 44. I. Ravas, 47. M. Ostrý, r. Šturdík, Hušek, Škrinár.

Rohov zvládol zápas po trénerskej výmene, keď namiesto Martina Bednára prevzal mužstvo ako hrajúci tréner Peter Ivánek. Domáci v prvom polčase boli efektívnejší a vďaka dvom presným zásahom Ivana Ravasa vyhrali prvý polčas 2:0. Hneď po príchode zo šatní zvýšil Marek Ostrý na 3:0 a zobral hosťom aj malú nádej na zvrat v stretnutí.

Dubovce – Radošovce 0:3 (0:1), 42. P. Fila, 70. R. Drgon, 76. P. Kubina, r. Tubl, Blaha, Kopúnek.

V priemernom stretnutí si viac šancí vypracovali hostia a zaslúžene získali tri body. Do vedenia ich dostal v závere prvého polčasu po štandardke Peťo Fila. Kanonier Rado Drgon zvýšil v 70. min. už na 0:2 a o ďalších šesť minút uzavrel skóre zápasu striedajúci Peťo Kubina na konečných 0:3.

Lakš. N. Ves – Hlboké 0:4 (0:0), 7. T. Slovík, 49. D. Slovík, 64. D. Štora, 89. M. Pavlík, r. Knap, Vlk.

Hostia mali výborné vstupy do obidvoch polčasov, ktoré využili na strelenie gólov bratmi Slovíkmi. Lakšáre ako tak vzdorovali v prvom polčase, kedy si aj vypracovali dve strelecké príležitosti, no po góle na 0:2 už hostia ovládli hru a Štorom a Pavlíkom pridali ďalšie dva góly.

Oreské – Štefanov 7:1 (1:2), 3. A. Štepanovský, 16., 76. L. Pavlačka, 54., 71. A. Beňo, 67. T. Jarábek, 82. S. Starych – 9. M. Rampáček, r. B. Dutka, Hurbánek.

Hodový zápas domácim vyšiel hlavne výsledkovo,  po minulotýždňovom výbuchu v Strážach sa pred svojimi fanúšikmi rehabilitovali. Prvý polčas bol kvalitný z oboch strán, keď na prvý rýchly domáci gól Adama Štepanovského odpovedal ďalekonosnou strelou Marcel Rampáček – 1:1. Vedenie strhol na stranu domácich Luky Pavlačka prudkou strelou z trestného kopu. Hostia však hrýzli a tak sa bolo na čo pozerať. Do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci a začali sa presadzovať aj gólovo a po dvoch góloch Adama Beňa sa k nemu pridal svojim druhým gólom Pavlačka, Jarabek a skóre uzavrel hrajúci tréner Silvo Starych. Výsledok je pre hostí krutý, ukázali sa v dobrom svetle, no hodárov potešil.

Bor. Mikuláš – Spartak Stráže 0:6 (0:2), 39. B. Daniel, 41., 60., 69. T. Polák, 55. R. Slovák, 56. E. Pagáč, ČK 1:0 (27. J. Kassay), r. Hušek, Polakovič, Čech.

Hlúpe vylúčenie domáceho Jána Kassaya už v 27. min. uľahčilo Spartaku cestu za víťazstvom. Ešte do prestávky využili „presilovku“ na strelenie dvoch gólov a v druhom polčase pridali ďalšie štyri. Po štyroch góloch spred týždňa proti Oreskému, aj tentoraz nastrieľal hetrik Tomáš Capák Polák, gólmi sa k nemu pridali aj Braňo Daniel, Robo Slovák a Erik Pagáč.

Cerová – Bor. Sv. Jur 3:2 (2:1), 14. A. Roman, 18. A. Búran, 49. J. Herceg – 30. D. Badáň, 80. M. Macejka, r. Kendi, Petrovič, Thao.

Veľmi dôležitý zápas hrali domáci na svoje hody. Začali bojovne a ako sa im doteraz strelecky nedarilo, tentoraz dvomi rýchlymi gólmi svojich mladíkov získali nádejný náskok 2:0. Tretí gól Vacha pre ofsajd neplatil. Naopak, gól bývalého hráča Cerovej Denisa Badáňa na 2:1 platil, hoci „celý štadión“ ofsajd videl. Nie však ten, ktorý o ňom rozhodoval. V druhom polčase dali domáci opäť rýchly gól Hercegom na 3:1 a v ďalšom priebehu si svoje vedenie kontrolovali. V 80. min. však ich cestu za dôležitými tromi bodmi skomplikoval Macejka gólom na 3:2, no Cerová si už víťazstvo postrážila.

Kopčany – Sobotište 2:3 (2:2), 9. M. Vašíček, 23. M. Ivan – 5. R. Kubina, 36. P. Kadlečík, 86. D. Nečas, r. Srnec, Mi. Šefčík, Šturdík.

Sobotište po domácej prehre s Rybkami potvrdilo, že v horných poschodiach tabuľky je zaslúžene. Rýchlo sa ujalo vedenia gólom Romana Kubinu, no domáci rovnako rýchlo odpovedali gólom Milana Vašíčka. V 23. min. otočil v ich prospech Maťo Ivan, no do kabín sa išlo za stavu 2:2 po góle Paťa Kadlečíka. Aj po prestávke sa hral zaujímavý zápas, misky váh na stranu hostí naklonil v 86. min. Denis Nečas, ktorý rozhodol o víťazstve Sobotišťa 2:3.

Patrik Pitorák, hráč úvodných minút
Pred týždňom v zápase Kunov – Jablonica otváral skóre zápasu už v 2. minúte Patrik Pitorák. Teraz sa mu to isté podarilo v zápase Jablonica – Sekule. V Uníne videli diváci 10 gólov, Smolinské sa víťazstvom odpútalo z posledného miesta. Všetkých päť mužstiev z čela tabuľky svoje zápasy vyhralo, súboj o jesenného majstra bude ešte veľmi zaujímavý.

Jablonica – Sekule 4:1 (3:1), 2. P. Pitorák, 22. P. Januška, 33. B. Kolenyak, 70. M. Galba – 27. M. Chvátal, r. Thao, Daniš.

Na ťažkom teréne videli diváci v Jablonici dobrý zápas. Líder tabuľky sa ujal už v 2. min. vedenia po hlavičke Paťa Pitoráka – 1:0.  V 22. min. predviedli domáci peknú kombinačnú akciu, ktorú zakončil Paťo Januška gólom na 2:0. Hosťom sa podarilo znížiť gólom Maťa Chvátala, ktorý krásne trafil z trestného kopu – 2:1. Do kabín sa išlo za stavu 3:1 po presnej hlavičke Bena Kolenyaka. Aj po prestávke sa bolo na čo pozerať. Hostia sa snažili s výsledkom niečo urobiť, no proti zmene v skóre bol domáci brankár Lörincz. Konečnú podobu skóre dal v 70. min. výstavnou strelou Mário Galba – 4:1.

Baník Čáry – Letničie 2:1 (0:0), 57. F. Kuník, 75. D. Kollár (11) – 72. J. Šarközy, r. Šturdík, Bednár.

Hostia nachádzajúci sa na spodných priečkach tabuľky prišli k favoritovi s obrannou taktikou. V predu nechali iba Gála a všetko ostatné sa sústredilo pred svojou šestnástkou. Gál sa párkrát dostal aj k zakončeniu, no ani raz bránku Ozábala netrafil. Z trestného kopu už bol presnejší, no Ozábal zase pozorný. Šance mali aj domáci, no presadil sa až po prestávke Fabián Kuník, ktorý trafil nechytateľne pod brvno. Hostia sa dočkali v 72.min. po štandardke, keď loptu do siete tečoval Šarközy – 1:1. Už o tri minúty však hostia faulovali Denisa Kollára a ten aj sám premenil nariadený pokutový kop na víťazný gól – 2:1.

FK Kúty – Koválov 5:0 (1:0), 16., 62., 67., 75. Mário Vrábel, 86. Adam Polák, r. Kendi, Petrovič.

One man show v podaní Mária Vrabela, ktorý bol pri všetkých góloch domácich. Prvé štyri sám dal a v 86. min. pripravil šancu Adamovi Polákovi, na ktorého už „zívala“ prázdna brána. Víťazstvo favorita sa však nerodilo ľahko. Na ťažkom teréne domácim v prvom polčase viazla kombinácia a keď si aj šance vypracovali, tak ich Smolinský s Vrábelom, až na jednu výnimku, zahodili. Po prestávke už to bola jasná záležitosť domácich. Striedania oživili ich hru a začalo to padať aj strelcom, keď ešte viaceré šance ostali nevyužité.

Petrova Ves – Hradište 3:0 (2:0), 4., 89. M. Ovečka, 11. M. Matula, r. Vlk, Knap.

Petrovka si nemôže dovoliť strácať body, ak chce na čele tabuľky držať krok s Jablonicou a Kútami. Milan Ovečka dal rýchly gól už v 4.minúte a Maťo Matula o chvíľu zvýšil už na 2:0. Potom akoby uťalo, na ďalší gól sa však diváci načakali. V predposlednej minúte sa druhýkrát presadil Ovečka a uzavrel na konečných 3:0.

Š. Humence – Kunov 0:4 (0:2), 30., 36., 82. J. Burian, 75. J. Belohlávek, r. Polakovič, Kopúnek.

Krutý výsledok pre domácich. Začali aktívne, v úvodnej štvrťhodine nepremenili dve tutovky a v 16. min. ich kanonierovi Bilkovi chytil Fábik aj penaltu. Vďaka nemu držali hostia bezgólový stav. Postupne sa dostávali do hry aj oni a v priebehu šiestich minút sa po perfektných prihrávkach Macka dvakrát presadil Jozef Burian – 0:2. Ba mohlo byť aj horšie po tutovke Belohlávka. V druhom polčase už hostia ovládli hru. V 75. min. zvýšil Juraj Belohlávek priamo z rohu na 0:3 a na konečných 0:4 upravil opäť po prihrávke Macka J. Burian, ktorý tak uzavrel svoj hetrik – 0:4.

TJ Unín – Smolinské 3:7 (0:4), 67., 68. D. Bartal, 85. S. Valachovič – 12., 38., 90. J. Goga, 25., 87. S. Maderič, 44. vlastný (T. Rešetka), 50. R. Buček, r. Matúš, Škrinár.

O troch bodoch rozhodli hostia už do prestávke. K dvom gólom Jara Gogu a jednému Stana Maderiča dopomohol ešte vlastencom Tomáš Rešetka a hostia mali pohodlný náskok 0:4. Po prestávke padlo ešte viac gólov, po tri na každej strane a tak si hostia pripísali dôležité tri body po jednoznačnej výhre 3:7.

Rovensko – Smrdáky 4:2 (2:1), 33., 42., 80. E. Guoth, 89. vlastný (F. Drinc) – 34. J. Pagáč, 56. J. Antálek, r. Dzindzík, Daniš.

Domácich tradične potiahol kanonier Erik Guoth, autor hetriku. Hostia však silno doťahovali a dvakrát dokázali vyrovnať J. pagáčom a Antálkom. Po treťom góle Guotha sa aj tretíkrát trafil strelec Smrdák, tentoraz však Drinc v samom závere do vlastnej brány a uzavrel na konečných 4:2.

Hralo sa posledné jesenné kolo, ostávajú ešte odohrať dve dohrávky

TJ Dojč – Osuské 1:3 (0:1), 46. R. Pritchard – 19., 48. Ľ. Pavelka, 83. S. Olah, r. Hušek.

Hostia boli po celý zápas lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. Najväčšou mierou sa o to dvomi gólmi zaslúžil nestarnúci Ľubo Pavelka.

Vrádište – Bukovec 1:1 (0:1), 90. M. Prokeš – 21. M. Augustín, ČK 1:0 (66. M. Veselský), r. Blaha, Tubl.

Bukovec vyhrával od 21.min. gólom Augustína. Hoci domáci hrali od 66.min. bez vylúčeného Veselského, dokázali v 90.min. vyrovnať Prokešom.

Trnovec – Chropov 3:2 (2:0), 21. S. Košút, 28. R. Uher, 75. J. Zubalík – 55. D. Kudláč, 90. O. Orth, ČK 0:1 (41. V. Vávra), r. Škrinár, Bednár.

Domáci získali v prvej polhodine hry dvojgólové vedenie po góloch Košúta a Uhera. Chropov v oslabení znížili Kudláčom, no Zubalík im vrátil dvojgólové vedenie. Už v nadstavenom čase uzavrel strelecký účet Ondro Orth – 3:2. Po vystriedaní videl už na striedačke ČK Vlado Vávra.

Chvojnica – Podbranč 3:2 (1:1), 40. I. Oravec, 54. P. Kišoň, 80. P. Lacuška – 30. R. Toman, 78. R. Veis, r. Sloboda.

Posledný Podbranč poriadne potrápil Chvojnicu, ktorá o svojom víťazstve rozhodla v samom závere gólom Lacušku.

Košariská – Prietrž 1:1 (0:0), 77. M. Imríšek – 83. J. Mindek, r. Brezina.

Góly v Košariskách padali v záverečnej štvrťhodine. Po vedúcom góle Imríška hostia vyrovnali gólom hrajúceho trénera Jána Mindeka.