V 11. kole majstrovstiev oblasti sme videli málo vídaný jav v okresnom futbale. Zápas Hlboké – Rohov vysielala v priamom prenose televízia Huste.

Zo zápasu Smrdáky - Čáry 2:3. S loptou Fabian Kuník, strelec dvoch gólov hostí.
Zo zápasu Smrdáky – Čáry 2:3. S loptou Fabian Kuník, strelec dvoch gólov hostí.

Líder z Hlbokého v ňom potvrdil svoju formu i líderske postavenie v majstrovstvách oblasti hladkou výhrou. Zápas kola sa však hral v Strážach. V súboji o 2. miesto v tabuľke boli úspešnejšie hosťujúce Rybky.

Hlboké – Rohov 3:1 (2:0), 1. T. Slovík, 13. D. Slovík, 58. D. Štora – 67. I. Ravas (11), r. Vlk, B. Dutka, M. Dutka.

Pred kamerami TV Huste sa chceli obidve mužstvá predviesť v čo najlepším svetle. Viac sa to podarilo domácim. Hneď v 1. min. po peknej krídelnej akcii z prava odcentroval Slaný a už po 46 sekundách sa skóre menilo zásluhou Tomáša Slovíka – 1:0. V 13. min. akciu ako cez kopirák, lenže z ľavej strany zakončil hlavičkou v päťke neobsadený Dominik Slovík – 2:0. Bola to hra na jednu bránu, po trestnom kope Romana Morávka sa triaslo brvno, no skóre sa už do polčasu nezmenilo. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil i keď tempo hry upadlo. Vo vedomí si pohodlného náskoku robili už aj domáci chyby a ponúkli hosťom viac priestoru. V 58.min. po faule na Slaného kopal Dominik Štora trestný kop a krásnou strelou vymietol šibenicu – 3:0. O chvíľu však fauloval Chovanec a Ivan Ravas z penalty uzavrel na konečných 3:1.

Pop. Močidľany – Kopčany 1:2 (0:1), 69. T. Kopálek – 6. D. Hýroš, 76. J. Blažek, r. Kemdi, Dzindzík, Petrovič.

Tabuľkové postavenie velilo domácim získať tri body. Už tradične však ako prvý inkasovali a od 6. min. prehrávali po góle Dominika Hýroša, ktorý využil chybu domácej obrany –  0:1. V herne vyrovnanom polčase sa viac bojovalo ako hralo. Vyrovnať mohli domáci v 39. min., no nariadený pokutový kop Tomáš Kopálek dosť ľahkovážne zahodil. V druhom polčase domáci pritlačili a po peknej akcii vyrovnali, keď v 69. min. Kopálek napravil svoje predchádzajúce zaváhanie – 1:1. Mužstvá si vypracovali už viac streleckých príležitostí ako v prvom polčase. Viac sa hralo pod taktovkou domácich, no potvrdilo sa známe (a kruté) nedáš – dostaneš. V 76. min. po trestnom kope Urbánka pomohlo hosťujúcemu brankárovi E. Ivanovi brvno a z rýchleho protiútoku dal Jakub Blažek víťazný gól hostí – 1:2. Vyrovnať mohol ešte Adam Jakubek, no hlavou tesne minul bránu E. Ivana. Za snahu si domáci prehrať nezaslúžili, no „chudobnému“ aj z hrnca vykypí.

Slovan Šaštín – Oreské 0:3 (0:0), 50. T. Jarábek, 57. A. Beňo, 59. L. Pavlačka, r. Otočka, Hurbánek, Jablonický.

Oreské po ťažkej prehre v Strážach chcelo konečne zabodovať aj vonku, čo sa mu aj podarilo. Bol to z ich strany festival zahodených šancí, no strelecky sa presadili až po prestávke. Pavlacka Jarabek Beňo zahodili každý po 2 čisté šance , domáci ďalšie 2 strely vykonávali z prázdnej brány. sa otriaslo a po hodovom víťazstve bodovalo konečne aj vonku. Výsledok je pre domácich ešte prijateľný.

Sobotište –  Cerová 4:0 (0:0), 65. vlastný (B. Vach), 77. M. Hecht, 88. M. Tomeček, 89. T. Vizváry, r. Šturdík, Patka, Kopúnek.

V značne oslabenej zostave prišli Cerovania do Sobotišťa, kde favoritovi odolávali vyše hodinu hry. Navyše sa o vedúci gól domácich pričinil vlastencom Bohuš Vach – 1:0. Domáci neustále dobíjali bránku súpera a v 77. min. zvýšil striedajúci Mišo Hecht na 2:0. Ďalšie góly si nechali domáci strelci až do samého záveru. Miro Tomeček a Tom Vizváry upravili na konečných 4:0.

Štefanov – Bor. Mikuláš 3:0 (0:0), 48., 57., 84. A. Beňa, r. Knap, Tubl, Škrinár.

Bol to zápas Adama Beňu, ktorý obranu súpera prekonal trikrát a čistým hetrikom rozhodol o troch bodoch pre nováčika. Pravda, musel si na ne počkať až do druhého polčasu, keďže hostia do prestávky húževnato odolávali. Už v 48. min. však Beňa prekonal Michalicu v bráne hostí prvýkrát a po necelých desiatich minútach pridal aj druhý gól. Svoj čistý hetrik uzavrel v 84. minúte.

Spartak Stráže – Rybky 0:1 (0:1), 10. P. Černek, r. Otočka, Hurbánek, Hušek.

V zápase kola sa Rybky chceli rehabilitovať za predchádzajúci výbuch v Strážach (prehrali tu 6:0), čo sa im aj podarilo. Vyhrávali už od 10. min. gólom Peťa Černeka 0:1. Hoci v ďalšom priebehu mali domáci optickú prevahu a vypracovali si aj niekoľko sľubných streleckých príležitostí, prekonať Rýzka v bráne hostí sa im nepodarilo. Ich tlak postupne upadal, hra sa vyrovnala a hostia si svoje najtesnejšie vedenie udržali až do záverečného hvizdu.

Radošovce – Lakš. N. Ves 1:1 (0:0), 75. R. Drgon – 71. M. Ťažký, r. Kendi, Dzindzík, Petrovič.

Radošovce chceli v tomto stretnutí potvrdiť predchádzajúce víťazstvo v Dubovciach, naopak, Lakšárania zase odčiniť krutú domácu prehru s Hlbokým. Obidvom sa to podarilo iba sčasti. Na obidvoch stranách dominovali obrany a brankári Noščák a Močko. Gólov sa diváci dočkali až v záverečnej dvadsaťminútovke. Ako prvý udrel hosťujúci Miro Ťažký, ktorý v 71. min. poslal hostí do vedenia – 0:1. Lakšárania sa však z vedenia dlho netešili, už o štyri minúty sa presadil aj domáci kanonier Rado Drgon, ktorý vyrovnal na konečných 1:1.

Bor. Sv. Jur – Dubovce 3:1 (0:1), 52., 67. D. Badáň, 60. R. Csomor – 18. D. Helt, r. Šturdík, Tubl, Blaha.

Posledné mužstvo tabuľky sa prekvapujúco ujalo vedenia v 18.min., keď úspešným strelcom bol David Jelt-0:1. Hoci domáci neustále dobíjali bránu súpera a hoci mali aj niekoľko dobrých streleckých príležitostí, v úvodnom dejstve sa im vyrovnať nepodarilo. Obranu súpera zlomil hneď v úvode druhého polčasu Denis Badáň a keď po hodine hry dostal Roman Csomor domácich do vedenia, bolo o osude zápasu rozhodnuté. Navyše v 67. min. Badáň svojou druhou trefou pridal gólovú poistku na 3:1 a definitívne zobral hosťom nádej na možný zvrat v stretnutí.

Smolinský vybavil Smolinské

Pod víťazstvo Kútov v Smolinskom sa skvelými individuálnymi akciami najviac zaslúžil Dominik Smolinský.

Pred rokom vyhrávali Čáry v Smrdákoch po polhodine hry 0:2, no nakoniec prehrali 3:2. Teraz sa situácia takmer do bodky zopakovala. Hostia takisto vyhrávali po polhodine 0:2 a domáci postupne vyrovnali na 2:2. Ba mali šance aj na víťazný gól. Lenže šťastie sa tentoraz usmialo na hostí. V Kunove sa štyrmi gólmi „vybláznil“ Jozef Burian.

Smrdáky – Baník Čáry 2:3 (1:2), 40. J. Pagáč, 52. M. Škandera – 10., 63. F. Kuník, 27. D. Havel, r. Matúš, Hušek.

Hosťom patrila úvodná polhodinka, po ktorej vyhrávali 0:2, ba mohli aj viac. V slušnom stretnutí dve šance Kuníkovi vychytal domáci brankár Rosa, no v 10.min. ani on nestačil na jeho krížnu strelu z hranice šestnástky a hostia viedli – 0:1. Niekoľko ďalších príležitostí hostia nevyužili, najväčšiu asi Denis Kollár, keď po prečíslení váhal so streľbou (či prihrávkou). No keď v 27. min. opäť unikol Kuník a z jeho spätnej prihrávky zvýšil Dominik Havel na 0:2, na domácich by si nikto nestavil ani groš. Lenže tento gól hosťom akoby uškodil, až príliš sa uspokojili s daným stavom a prestali hrať svoju hru. V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu prevzali hru domáci a mali aj šance. Najskôr strelu Antálka Ozábal s námahou vyrazil, no po peknej kombinácii sa pred ním ocitol Juraj Pagáč a v 40. min. sa už stav menil – 1:2. Čáranmi gól otriasol a o chvíľu mali šťastie, keď hlavičku kapitána Škojca zastavilo brvno a samostatný nájazd Škodu zlikvidoval v poslednej chvíli Ozábal.

Druhý polčas patril domácim, hoci hneď v úvode nevyužil možnosť na zvýšenie vedenia Aďo Šefčík. Vzápätí hlavička Škodu išla tesne vedľa opustenej bránky. V 52. min. zahrával Škojec roh a Škandera hlavičkou vyrovnal na 2:2. Domáci tlačili, mali aj šance, no v 63. min. unikol z vlastnej polovice Fabi Kuník a svoje sólo zakončil presnou prízemnou streleu k pravej žrdi na 2:3. Domáci mohli okamžite vyrovnať, po akcii Škodu bol v tutovke Škojec, no v poslednej chvíli odvrátil Mihálik na roh. Ďalšie šance nevyužili Sekáč, Škoda, Škandera a Filip Pagáč, ktorého strelu z bránkovej čiary vyhlavičkoval Havel a raz si Ozábal veľmi dobre „postavil žrde.“ V závere už útočil aj domáci brankár Rosa, no po oslobodzujúcom odkope hostí sa nestačil vrátiť a striedajúci Tomašovič mohol dať gólovú poistku, ale z 30 metrov netrafil prázdnu domácu bránu.

Smolinské – FK Kúty 0:2 (0:0), 53. Mário Vrábel, 72. T. Komorný, r. Thao, Daniš, Čech.

V zápase plného nepresností diváci veľa šancí nevideli. Domáci svoju jednu nevyužili, hostia z troch striel dali dva góly. O obidva sa svojimi akciami zaslúžil Dominik Smolinský. Najskôr pripravil šancu pre Mária Vrabela, ktorý dostal hostí do vedenia a v 72. min. ďalšiu jeho krásnu akciu zakončil do prázdnej brány Tomáš Komorný – 0:2. Kúty sa víťazstvom vyšvihli opäť do čela tabuľky.

Sekule – Š. Humence 2:1 (2:0), 2., 11. E. Húšťava – 69. M. Sekáč, r. Polakovič, Bednár, Kopúnek.

V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa ujali Sekule vedenia už v 2. min., keď rohu Adama Trajlínka sa trafil Erik Húšťava. V 11. min. pekne k tyči strafil opäť Húšťava a bolo 2:0. Šancu hosťujúcemu Sekáčovi zlikvidoval Krajčír. Pri ďalších príležitostiach pálili domáci strelci slepými patrónmi. Po prestávke akoby v dresoch hostí vybehli druhí hráči, viditeľná bola ich snaha o zvrat v stretnutí, no podarilo sa im len znížiť v 69. min. Sekáčom na 2:1. Domáci sa snažili z brejkov o poistný gól, najväčšiu príležitosť nevyužil Andrej Trajlínek, ktorého strelu do prázdnej brány zastavila tyčka. Z protiútoku mohol vyrovnať R. Bilka, no aj pri domácich stálo šťastie.

Kunov – Rovensko 7:0 (3:0), 33., 64., 78., 89. J. Burian, 37., 59. M. Černek, 43. M. Macek, r. Polakovič, Jablonický.

Polhodinku odolávalo Rovensko náporu domácich, no potom sa naplno rozbehol gólostroj Kunova  a zastavil sa na čísle sedem. V poslednej dobe strelecky disponovaný Jozef Burian to v 33. min. začal a čistým hetrikom aj v 89. min. ukončil. Medzitým dvakrát skóroval Milan Černej a raz Maroš Macek.

Hradište – Jablonica 2:2 (1:0), 21. J. Kršteník, 80. F. Michalička (11) – 55. B. Kolenyak, 86. P. Pitorák, r. Mráz, Rusinko.

Po dlhej dobe sa hralo v Hradišti susedské derby stretnutie, ktoré prilákalo na štadión vyše 250 divákov. Tí videli dramatický a bojovný zápas až do konca. Skóre otvoril v 21. min. po dlhom aute Jozef Kršteník, ktorý zasunul loptu do brány hostí – 1:0. Po zmene strán sa dočkali aj hostia, ktorí po krátkom rohu vyrovnali po hlavičke Bena Kolenyaka – 1:1. V 80. min. bol v šestnástke faulovaný Tobiáš a nariadený pokutový kop premenil Filip Michalička na vedúci gól domácich – 2:1. Vzhľadom na priebeh zápasu zariadil spravodlivú remízu v 86. min. po skrumáži v päťke domácich Paťo Pitorák – 2:2.

Koválov – Petrova Ves 2:1 (0:0), 66. P. Hyža, 78. V. Labaš – 83. M. Ovečka, ČK 0:1 (70. M. Mihálik), r. Hurbánek, Otočka, Jablonický.

Petrova Ves si chcela udržať kontakt s čelom tabuľky. To by však musela v Koválove naplno bodovať, čo sa jej ale nepodarilo. Po bezgólovom polčase domáci gólmi Hyžu a Labaša išli do dvojgólového trháku. Navyše od 70.min. hrali presilovku po ČK hosťujúceho Mihálika. V 83. min. Ovečka znížil na 2:1, vyrovnať sa však už hosťom nepodarilo.

Letničie – TJ Unín 3:0 (1:0), 41. M. Nemec, 50. M. Konečný, 82. D. Gál, r. Vlk, Škrinár, Knap.

V derby stretnutí pred slušnou návštevou si domáci chceli udržať kontakt s poslednými mužstvami tabuľky. Museli však bodovať naplno. V závere prvého polčasu sa ujali vedenie gólom Nemca, po prestávke ďalšie dva góly pridali Konečný s Gálom a o jediný gól v skóre odovzdali „Čierneho Petra“ Smolinskému.

MO III. trieda
Brány futbalových štadiónov v III. triede sa definitívne zatvorili až po dvoch dohrávkach počas uplynulého víkendu.

Bukovec víťazstvom v Košariskách preskočil Vrádište a zimovať bude hneď za jesenným majstrom z Trnovca.

Prietrž – Chropov 2:1 (1:0), 16. P. Mešťanek, 76. J. Jastráb – 62. R. Kudláč, r. Thao, Polakovič.

V dohrávke 1. kola by sa v prípade víťazstva hostí Chropov dotiahol bodovo na svojho súpera. Domáci však s tým „nesúhlasili“ a po tesnom víťazstve svojmu súperovi odskočili na šesť bodov. V prvom polčase ich dostal do vedenia Mešťánek. Po hodine hry vyrovnal hosťujúci Kudláč, o zisku troch bodov rozhodol V 76. min. Jatráb – 2:1.

Košariská – Bukovec 0:2 (0:1), 41., 69. B. Sabo, r. Osuský.

Víťaznou dohrávkou 2. kola sa Bukovec posunul na 2. miesto za nezdolaný Trnovec. Dvomi gólmi sa o to najviac pričinil Braňo Sabo. Prvý dal v závere prvého polčasu a poistku na konečných 0:2 pridal v 69. minúte.