Víťazstvo Gbelanov zaistil dvomi gólmi Dominik Nemec. V zápase s nepríjemným súperom z Trebatic zabojoval ako správny kapitán

Gbely – Trebatice 2:0 (1:0)
Góly: 37., 47. D. Nemec.
Pred 100 divákmi rozhodovali Ďurčovič – Mlinkovics, Mogyorósi.
ŽK 1:2 (L. Ravas – Klačman, Filín).
Gbely: P. Ravas – Dvořák, Červeňák, Frühauf, Bzdúšek, Kratochvíl (68. Kučera), V. Mráz, Cvečka (74. Lukáč), L. Ravas (80. Smetana), Bohun (86. Nemečkay), Nemec (70. M. Mráz), tréner Adam Ambra.

Na Záhorie prišli v 11. kole Trebatice, mužstvo zo spodných poschodí tabuľky a chceli tu prekvapiť. Domáci však boli proti, chceli odčiniť minulotýždňovú prehru zo Stankoviec, čo sa im nakoniec aj podarilo. Pod víťazstvo 2:0 sa ako kanonier a správny kapitán mužstva podpísal dvomi gólmi Dominik Nemec. Najskôr sa presadil v závere prvého polčasu, keď v 37. min. prekonal súperovho brankára prvýkrát a hneď po príchode z kabín zvýšil v 47. min. na konečných 2:0. Víťazstvom poskočili Gbely do prvej polovice tabuľky.

Ďalšie výsledky: Dol. Vestenice Častkovce 0:5, Bánovce – Domaniža 2:2, Lehota – Kvašov 5:1, J. Bohunice – Vrbové 3:1, Hlohovec – Partizánske 0:1, Boleráz – Trenč. Stankovce 4:0, Prečín – Prievidza 1:3.

5. liga Západ, 11. kolo
Tri zápasy vyhrali mužstvá zo Záhoria, ba mohli aj štvrté. Mokrý Háj však stratil dvojgólové vedenie a prehral

Holíč – Voderady 3:0 (1:0)
Góly: 27., 79. J. Martinusík, 87. P. Masaryk.
Pred 100 divákmi rozhodovali Opatovský – Brna, Proč.
ŽK 1:2 (Mišík – Prvulovič, Ivančík).
Holíč: Sloboda – Petrovič, Vaclavik, Ružička, Nečas, Krempa, Mišík, Martinusík, Uher, Masaryk, Cleverson (86. Hlaváč), tréner Pavol Junek.

V posledných zápasoch sa Holíčania spoliehajú na streleckú produktivitu dvojice Martinusík- Masaryk a inak tomu nebolo ani v zápase s Voderadmi. Súper, ktorý doteraz získal jediný bod za domácu remízu 3:3 s Hornou Krupou, nemal byť nebezpečným súperom pre Holíčanov, ktorí ťahali sériu 5 zápasov bez prehry. A ani nebol, hoci ako prvý pohrozil už v 7. min. Prvulovičom. Brankár Sloboda mu jeho tutovku zneškodnil. Z domácich sa najskôr nepresadil Uher, no v 27. min. si už diváci zakričali gól, keď po prihrávke Masaryka sa presadil rýchlonohý hokejbalový reprezentant Slovenska Jaro Martinusík 1:0. Výborným výkonom v holíčskom drese sa predviedla brazílska akvizícia Cleverson Dos Santos Vieira. Len zranenie mu zabránilo zakončiť svoj výborný výkon „gólovou čerešničkou“ na torte. Zvýšiť vedenie domácich mohol Uher, no podarilo sa to až v 79. min. opäť Martinusíkovi. V 87. min. po prihrávke Uhera upravil Paľo Masaryk na konečných 3:0. V 90. min. nevyužil šancu na uzavretie hetriku Martinusík.

Radimov – Horné Orešany 6:0 (3:0)
Góly: 11. M. Valsa, 34., 36. P. Kessl, 56. P. Božek, 73. S. Dermek, 76. M. Ferenčík (11).
Pred 100 divákmi rozhodovali Cvešper – Zaťko, Šamko. ŽK 0:0.
Radimov: Biskupič – Urbánek, Šefčovič (75. Nagy), Hrubša (59. Dermek), Rosa, M. Černek, Šebesta (54. Foriška), Balážik, Kessl (59. Ferenčík), Valsa (56. Vanek), Božek, tréner Tomáš Miša.

Jednoznačná záležitosť favorita. Do vedenia ho dostal v 11. min. Valsa a kanonier Paťo Kessl dvomi gólmi v priebehu dvoch minút upravil na polčasových 3:0, čím vlastne bolo vymaľované. Po prestávke pridal štvrtý gól Paťo Božek, tréner Miša poslal postupne na ihrisko čerstvých hráčov a aj z nich sa zapísali do streleckých listín Dermek a Ferenčík.

Brodské – Mor. Sv. Ján 5:0 (2:0)
Góly: 25. G. Trubiroha, 27. (11), 90. M. Bartal, 66. A, Kompuš, 70. T. Bartal.
Pred 100 divákmi rozhodovali Baňár – Tarabus, Poruban.
ŽK 2:1 (M. Bartal, P. Jakubec – Dominik Bolf).
Brodské: Hrdlička – Blecha, Vrábel, Štepník, Ciprys, M. Bartal, Gonda (80. P. Jakubec), T. Bartal, Kompuš (83. F. Jakubec), Trubiroha (70. F. Daniel), T. Daniel (11. F. Baláž), tréner Vladimír Váňa.
Mor. Sv. Ján: O. Nemec – R. Mach, M. Benkovič, Chvál, Juraj Sirka, Jakub Sirka, Denis Bolf, Dominik Bolf, Štefek, Vidovič, E. Šimonovič, tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania odolávali do 25. min., kedy sa presadil Gabo Trubiroha. O dve minúty bol Trubiroha faulovaný a z penalty pridal druhý gól Maťo Bartal – 2:0. Aj po prestávke sa hralo na polovičke hostí, ďalšie góly pridali Kompuš a Tomáš Bartal, na konečných 5:0 uzavrel v nadstavenom čase svojim druhým gólom Maťo Bartal.

Mokrý Háj Piešťany 2:3 (2:0)
Góly: 14. M. Brezina, 36. R. Valúch – 65. Glos, 83., 90. J. Braniša.
Pred 100 divákmi rozhodovali Sák – Mokoš, Lackovičová.
ŽK 0:1 (Braniša).
Mokrý Háj: Kotvas – Bohunický, M. Valúch, Šefčík, R. Valúch, Šmida, Kubisa (80. Peška), Biskupič (83. Mucha), Tokoš, Brezina, Daňhel (70. Pobuda), tréner Marek Biskupič.

Ukážkový príklad, ako sa dajú stratiť body z „vyhratého zápasu.“ Mokrohájania viedli do polčasu po góloch Brezinu a R. Valúcha 2:0 a mohli pridať aj ďalšie. Lenže po prestávke akoby zabudli hrať futbal. Hostia znížili Glosom a v poslednej desaťminútovke sa dvakrát presadil Braniša. Najskôr v 83. min. vyrovnal na 2:2 a keď už boli mužstvá zmierené s deľbou bodou, v nadstavenom čase dal aj svoj druhý gól na 2:3.

Zvončín – Horná Krupá 1:1, voľno – Špačince.

Hádzaná: Záhoráci doma nestačili na Nové Zámky

Ani v treťom zápase Ligového pohára Niké Handball extraligy sa Záhoráci bodov nedočkali,…