Keď v 90. minúte zápasu 12. kola majstrovstiev oblasti Kopčany – Stráže zvyšoval hosťujúci Noro Hubek na 3:5, nikto už neveril, žeby sa body mohli deliť. No stalo sa.

Foto zo zápasu Oreské – Hlboké. S loptou hosťujúci Dominik Slovík. Prvý gól dal, na druhý prihral.

Zápas kola sa hral v Oreskom, kde sa domáci hotovali pripraviť lídrovi z Hlbokého prvú prehru v ročníku. Hostia však majú kompaktný tím, v dobrom zápase vyhrali a na čele tabuľky svoj náskok navýšili po tom, čo Rybky prekvapujúco stratili doma dva body za remízu s nováčikom zo Štefanova.

Oreské – Hlboké 1:2 (0:2), 52. T. Jarábek – 27. D. Slovík, 41. M. Pavlík, r. Srnec, B. Dutka, Knap.

V Oreskom sa stretli dve špičkové mužstvá majstrovstiev oblasti. V obidvoch polčas mali začiatky lepšie domáci futbalisti, no postupne preberali iniciatívu hostia. Prvú šancu nevyužil hosťujúci T. Slovík, vzápätí spálil tutovku domáci Královič. Po strelách Pavlíka a Beňa sa vyznamenali obaja brankári. V 27. min. pekne zakombinovali Chovanec s Mrázom, ktorého prihrávku poslal do siete Dominik Slovík – 0:1. O chvíľu dlhý výkop Fišana predĺžil hlavou Štora na D. Slovíka, ten však druhý gól nepridal. V 41. min. však pripravil skvelú pozíciu pre Mira Pavlíka a ten už bol úspešný – 0:2. V závere polčasu sa snáď jedinýkrát presadil Pavlačka proti Kumančíkovi, no bránu netrafil. Aj druhý polčas začali lepšie domáci. V 52. min. Starych ideálne prihral Tomášovi Jarábkovi a ten znížil na 1:2. Vzápätí mohol Jarábek vyrovnať, jeho strelu zrazil na roh Morávek. V ďalšom priebehu mali Slovíkovci tri šance, no Peťo Štefka v domácej bráne bol skvelý, rovnako aj Andrej Fišan po strele Starycha. Rozhodujúcim v zápase bol skvelý výkon Kumančíka, ktorý domáceho kanoniera Pavlačku do ničoho nepustil a čisto, bez jediného faulu ho udržal v dostatočnej vzdialenosti od svojej brány. Víťazstvo hostí asi zaslúžené, futbal sa musel páčiť.

Kopčany – Spartak Stráže 5:5 (1:2), 12. (11), 63. M. Negrean (11), 79. T. Novák, 90. M. Hlúpik, 90. M. Ivan – 21. M. Herda (11), 35. M. Konečný, 83. D. Chropovský, 86. R. Slovák, 90. N. Hubek, r. Ma. Šefčík, Patka, Mi. Šefčík.

Tak toto bola riadna prestrelka. Desať minút pred koncom bolo ešte 2:2, potom videli diváci ešte ďalších šesť gólov. Stráže pôsobili futbalovejšie a keď v 90. minúte zvýšil Noro Hubek na 3:5 pre hostí, zdalo sa byť vymaľované. Lenže domáci to nezabalili. Už v nadstavenom čase najskôr odrazenú loptu poslal do siete na 4:5 Hlúpik a z poslednej akcie zápasu vyrovnali, keď po rohu boli v šestnástke hostí všetci hráči, aj vyrovnali. Úspešným strelcom bol Maťo Ivan – 5:5.

Cerová – Pop. Močidľany 0:2 (0:0), 56. J. Kopálek, 86. J. Starý, ČK 1:0 (40. J. Herceg), r. Šturdík, Hurbánek, Blaha.

Domáci sa cítia poškodení vedením zápasu. Najmä vylúčenie Hercega bolo z ich pohľadu nezmyselné, keď sa hráč pošmykol, spadol a cez neho prepadol hráč súpera. HR to považoval za faul a domáceho hráča vylúčil. Hostia početnú výhodu využili. V 56. min. ich dostal do vedenia kapitán Jozef Kopálek, ktorý krásnou strelou z trestného kopu z 25 metrov prekonal Václavka – 0:1. Na konečných 0:2 uzavrel v 86. min. striedajúci Jakub Starý.

Dubovce –  Lakš. N. Ves 0:2 (0:2), 22., 40. P. Haramia, r. Vlk, M. Dutka, Škrinár.

Krutá prehra pre domácich, ktorí mali viac z hry a vypracovali si aj viac šancí. No nedokázali ani jednu premeniť. Hostia mali vo svojom strede Paťa Haramiu, ktorý dokázal využiť dve chyby domácej obrany a dvomi gólmi sa najviac pričinil o tri body pre Lakšáranov.

Rybky – Štefanov 1:1 (0:0), 55. J. Kuchta – 84. A. Beňa, r. Otočka, Hušek, Kopúnek.

V súboji majstra s nováčikom chceli obaja hrať útočný futbal a tak sa bolo na čo pozerať. V prvom polčase mal dve šance domáci Černek, z hostí dvakrát Beňa a aj Macek. Do druhého polčasu namiesto Chválu nastúpil Jakub Kuchta a ten po prihrávke Bartoška otvoril v 55. min. skóre stretnutia – 1:0. Ďalšie šance Černeka, Bartoška a K. Ravasa zlikvidoval Michálek. Hostia sa nevzdávali, bojovali o bod a aj sa im podarilo vyrovnať v 85. min. Úspešným strelcom bol Adam Beňa – 1:1. Šance boli na obidvoch stranách, remíza je asi zaslúžená.

Rohov – Radošovce 1:4 (0:1), 47. M. Kadlíček (11) – 35. M. Žúrek (11), 56. R. Drgon, 69. J. Mikula, 86. J. Ivánek, r. Knap, Tubl, Škrinár.

V doobedňajšom zápase v Rohove videli diváci prvé dva góly z pokutových kopov. Hostí poslal do vedenia Mário Žúrek a hneď po prestávke z bieleho bodu vyrovnal Maťo Kadlíček 1:1. Postupne sa viac presadzovali hostia a svoju prevahu pretavili do troch gólov. Do vedenia ich poslal po štandartke Rado Drgon, poistný gól pridal skúsený Jožo Mikula na konečných 1:4 uzavrel v 86. min. Jožo Ivánek.

Bor. Mikuláš – Slovan Šaštín 2:1 (1:1), 16. M. Morávek, 46. R. Cintula – 5. E. Brunner, r. Vlk, škrinár, Knap.

Susedské derby malo zaujímavý začiatok. Už v 5. min. dostal hostí do vedenia Erik Brunner a po štvrťhodine hry sa začínalo „odznova“ po góle Miša Morávka – 1:1. Rozhodnutie priniesla hneď prvá minúta po prestávke, keď domácich dostal do vedenia Robo Cintula – 2:1. Napriek snahe hostia už vyrovnať nedokázali, víťazstvo domácich je však zaslúžené.

Bor. Sv. Jur – Sobotište 1:0 (1:0), 24. D. Badáň, r. Otočka, Hušek.

V Juri sa hral dobrý futbal, o čo sa postarali obidve mužstvá. O víťazstve domácich rozhodol gólom z 24. min. kanonier mužstva Denis Badáň – 1:0. V ďalšom priebehu sa hostia snažili o vyrovnanie, no prekonať Kleinedlera v bráne domácich sa im nepodarilo. Šance mali aj domáci, no aj Petráš bol mužom na svojom mieste a tak sa skóre už nezmenilo.

V Petrovej Vsi sa gólu nedočkali, v čele opäť FK Kúty

Petrova Ves – Jablonica 0:0, r. Tubl, Blaha.

V zápase mužstiev bojujúcich o postup sa hral vyrovnaný zápas. Šance boli na obidvoch stranách, no brankári Lánik a Lörincz svoje mužstvá podržali. V prvom polčase mal najväčšiu šancu hosťujúci Galba, no domáci brankár Lánik jeho strelu zneškodnil. Veľkú šancu domácich mal v 80. min. Juríček, ale aj s jeho strelou si poradil brankár Lörincz. Hostia boli lepší v prvom polčase, po zmene strán mali navrch domáci, zaslúžená remíza.

Rovensko – Sekule 0:3 (0:1), 44. M. Vávra, 60., 87. E. Húšťava, r. Kendi, Polakovič.

V zápase tabuľkových susedov sa očakával vyrovnaný zápas. Šance boli na obidvoch stranách, aktívnejší však boli domáci hráči. Najskôr neuspel domáci Paťo Vizváry, ktorý ostal sám pred brankárom Krajčírom, ten mu šancu zlikvidoval. Šancu mal aj Filip Vizváry, tomu ju sklzom zmaril Maťo Hajdin. Postupne sa osmeľovali aj hostia, Voslář trafil brvno, no v 44.min. po faule na Voslářa trafil Miro Vávra nechytatelne do vinkla – 0:1. Po prestávke domáci v snahe vyrovnať otvorili hru, za čo ich hostia trestali. V 60. min. po peknej kombinácii s Andrejom Trajlínkom zvýšil Erik Húšťava už na 0:2. Sekule mali aj ďalšie šance, no Voslář, Húšťava, Chvátal a Andrej Trajlínek ich pozahadzovali. Znížiť mohol najlepší kanonier súťaže Erik Guoth, no ani on Krajčíra neprekonal. Skóre sa menilo až v samom závere, keď v 87. min. svojim druhým gólom uzavrel Erik Húšťava na konečných 0:3.

Baník Čáry – Kunov 1:0 (0:0), 84. D. Kollár, r. Thao, Čech.

V prvom polčase sa hral otvorený futbal so šancami na obidvoch stranách. Každé z mužstiev si vypracovalo po dve čisté, no do šatní sa išlo za stavu 0:0. Podobne sa halo aj po prestávke, po hodine hry akoby hostia odchádzali kondične a domáci získavali prevahu. O ich víťazstve rozhodol v 84. min. strelou z voleja Denis Kollar 1:0. Po centri Šefčíka mohol zvýšiť Denis Havel, no pálil tesne nad.

Š. Humence – Hradište 3:1 (3:0), 5., 39. V. Kutlák, 17. R. Hlavenka – 82. R. Zríni, r. Rusinko, Kopúnek.

Domáci rozhodli o svojom víťazstve už do prestávky, keď sa dvakrát dokázal presadiť Vlado Kutlák, jeden gól pridal Roman Hlavenka. V druhom polčase domáci ubrali z plynu a do hry sa dostali aj hostia. Tým sa však podarilo už len skorigovať stav v 82. min. gólom Ríša Zríniho – 3:1.

TJ Unín – Smrdáky 0:3 (0:0), 71. R. Škojec, 86. J. Pagáč, 90. D. Rosa (11), r. Šturdík, Bednár.

Po bezgólovom polčase mohli domáci otvoriť skóre hneď po prestávke, no Mišo Uher nepremenil v 47. min. penaltu. Hostí to povzbudilo a v 71. min. Rasťo Škojec parádne trafil z trestného kopu na 0:1. Ten istý hráč mohol v 86. min. pridať poistný gól. Nepremenil však penaltu, no najrýchlejšie pri vyrazenej lopte bol Juraj Pagáč a poslal ju do siete na 0:2. V poslednej minúte fauloval domáci brankár Huszár, videl ČK a druhú penaltu v prospech hostí premenil brankár Dominik Rosa – 0:3.

Koválov – Smolinské 0:1 (0:0), 46. J. Goga, r. Dzindzík, Daniš.

Po vyrovnanom prvom polčase sa hostia ujali vedenia hneď v 47. min. gólom Jara Gogu 0:1. Niekoľko šancí si vypracovali aj domáci no vyrovnať sa im nepodarilo.

FK Kúty – Letničie 4:0 (2:0), 3. D. Smolinský, 38., 77. M. Vrábel, 63. vlastný (J. Šarközy), r. Matúš, Tokoš.

Domáci využili hneď svoju prvú šancu Smolinským. To ich nakoplo a v ďalšom priebehu hrali pekný kombinačný a nápaditý futbal. Hrozili najmä z krídelných priestorov a tak padli aj všetky góly. Ďalšie dva pridal Mário Vrábel a jeden center si zrazili do vlastnej brány Šarközy. Množstvo ďalších šancí domáci ešte pozahadzovali.