Bezgólový polčasový výsledok v Strážach nenasvedčoval tomu, že sa tam zrodí najvyšší výsledok kola. Po prestávke však domáci dávali jeden gól za druhým, až sa zastavili na čísle 8.

Zo zápasu MO Hlboké – Borský Mikuláš 4:0. S loptou Tomáš Slovík, autor prvých dvoch gólov v sieti hostí.

V susedskom derby v Radošovciach dalo Oreské prvý gól, no domáci skóre otočili zásluhou hetriku Drgona. Prekvapili Kopčany výhrou u úspešného nováčika v Štefanove. Víťazstvo Rybiek v Šaštíne sa očakávalo.

Hlboké – Bor. Mikuláš 4:0 (3:0), 27., 37. T. Slovík, 45. R. Mráz, 74. D. Slovík, r. Otočka, Polakovič, Thao.

Líder tabuľky na svojho súpera „vlietol“ od začiatku a po polhodine hry už bolo 2:0 po góloch Tomáša Slovíka. Tesne pred prestávkou zvýšil na polčasových 3:0 Rasťo Mráz. V druhom polčase domáci trošku ubrali z plynu, no aj tak pridali ešte jeden gól, keď po peknej individuálnej akcii zvýšil Dominik Slovík na 4:0.

Štefanov – Kopčany 2:3 (0:3), 47. M. Ovečka, 89. M. Rampáček – 6. M. Baláž, 26. O. Zabadal, 40. A. Praženka, r. Ma. Šefčík, Patka, Mi. Šefčík.

Kopčany prekvapili úspešného nováčika útočnou hrou a tromi strelenými gólmi. V 6. min. ich dostal do vedenia Mišo Baláž, druhý gól pridal Ondro Zabadal a na hrozivých 0:3 zvýšil Alex Praženka. Štefanov však bojuje za každého stavu, čo potvrdil aj teraz. Hneď po prestávka Miro Ovečka znížil, no z veľkej snahy dali druhý gól až v samom závere Marcelom Rampáčkom. Na vyrovnanie im už čas neostal, no napriek prehre si zaslúžia pochvalu.

Spartak Stráže – Cerová 8:1 (0:0), 49., 56., 71., 84. T. Polák, 61. (11), 88. M. Herda, 65. J. Herda, 66. R. Slovák 58. M. Pípa, r. Kendi, Dzindzík, Petrovič.

Po vyrovnanom (na góly) prvom polčase len málokto očakával, že hosťom bude hroziť nepopulárna „desiatka.“ Prebudil sa však kanonier Tomáš Polák, ktorý dal v zápase štyri góly. Po jeho úvodných dvoch ešte hosťujúci Maťo Pípa dal kontaktný gól na 2:1, no o chvíľu zvyšoval z pokutového kopu Matúš Herda na 3:1 a v priebehu minúty Jakub Herda a Robo Slovák zvýšili už na 5:1. Hostí to zlomilo a do konca inkasovali ešte ďalšie tri góly.

Lakš. N. Ves –  Rohov 1:0 (0:0), 87. T. Velický, ČK 0:1 (55. I. Ravas), r. Šturdík, Kopúnek, Hušek.

Napriek tomu, že od 55. min. po vylúčení Ivana Ravasa hrali domáci v početnej výhode, na víťazný gól sa riadne natrápili. Až v samom závere sa presadil Tomáš Velický, ktorý v 87. min. strelil rozhodujúci gól a rozhodol o zisku troch bodov pre Lakšáre – 1:0.

Sobotište – Dubovce 6:0 (4:0), 16. E. Závodský, 26., 38. M. Tomeček, 29. J. Beňa, 81. T. Čederle (11), 87. D. Nečas, r. Rusinko, Mráz, Prelec.

Bola to jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Už po polhodine hry viedli rozdielom triedy 3:0. Hru si pekne užívali a postupne pridali ďalšie tri góly na konečných 6:0. Hostia boli pred bránou domácich len sporadicky, domáceho brankára vôbec neohrozili.

Slovan Šaštín – Rybky 1:6 (1:3), 31. E. Brunner – 6., 63. G. Bartošek, 20., 53., 74. P. Černek, 33. J. Kuchta, r. Hušek, Škrinár, Blaha.

Hostia dali pomerne rýchlo gól. V 6. min. najskôr nevyužil veľkú šancu K. Ravas, no vzápätí otvoril skóre Gabo Bartošek – 0:1. Šancu domácich zlikvidoval Rýzek, no v 20. min. zvýšil Peťo Černek na 0:2. Postupne ožili aj domáci, strelu Mošaťa brankár hostí s námahou vyráža na roh a Erik Brunner peknou strelou z trestného kopu znížil na 1:2. Už o dve minúty však po rohu Marečka vrátil Kubo Kuchta hosťom dvojgólové vedenie – 1:3. Tento gól domácimi otriasol a začali robiť chyby, čo hostia po prestávke ešte trikrát potrestali. Druhýkrát sa po individuálnej akcii presadil Bartošek a Černek uzavrel svoj hetrik na konečných 1:6. Domáci sa snažili, výsledok je pre nich príliš krutý.

Radošovce – Oreské 4:1 (2:1), 15., 70., 82. (11) R. Drgon, 17. J. Mikula – 11. A. Beňo, r. Knap, Mi. Šefčík, Srnec.

V susedskom derby sa pomerne rýchlo ujali vedenia hostia, keď v 11. min. prekonal Noščáka Adam Beňo – 0:1. Lenže za šesť minút už viedli domáci, keď najskôr v 15. min. Rado Drgom vyrovnal a o dve minúty Jožo Mikula poslal domácich do vedenia – 2:1. Domáci boli aktívnejší, no najmä mali vo svojom strede Rada Drgona. Ten pridal po prestávke ďalšie dva góly, keď na konečných 4:1 uzatváral z pokutového kopu.

Pop. Močidľany – Bor. Sv. Jur 1:1 (1:0), 30. B. Novák – 80. vlastný (F. Pekar), R. Vlk, Šturdík, Jablonický.

Domáci boli po celý prvý polčas lepším mužstvom. Chceli dať trojbodový darček svojmu kapitánovi, mladoženáčovi Vladovi Kudláčovi, no nepodarilo sa. Vypracovali si aj sľubné strelecké príležitosti, no Jakubek, Pekar i Foriška ich pozahadzovali. Presadil sa iba najmenší hráč mužstva Braňo Novák, ktorý hlavičkou poslal domácich do vedenia – 1:0. Po prestávke nastúpili hostia so snahou vyrovnať, čo sa im aj podarilo. Najskôr však mali kusisko šťastia pri šanciach domácich Jakubka, Kopálka, Starého, Forišku a Pekara. Ten napokon v 80. min. trafil, lenže do vlastnej siete – 1:1. Rozhodnúť mohol v 90. min. Foriška, brankára Kleinedlera aj prekonal, no toho zastúpil na brankovej čiare obranca.

MO II. trieda 13. kolo
Petrova Ves stráca dych. Po 8. kole vedúce mužstvo súťaže záver jesennej časti absolútne nezvládlo. Prehralo v Kútoch, Koválove a teraz aj v Smolinskom a na polovičného majstra z Kútov zaostáva už o 9 bodov.

Sekule – Baník Čáry 1:2 (0:2), 54. M. Ježek – 8., 30. F. Kuník, ČK 1:0 (73. M. Vávra), r. Thao, Čech, Bednár.

Hostia začali lepšie, boli istejší na lopte a dokázali si vytvoriť šance. Dve z nich využil Fabian Kuník – 0:2. Takto skončil aj prvý polčas. Po prestávke sa domácim podarilo znížiť, keď nedorozumenie Rišku s Ozábalom využil Maťo Ježek – 1:2. Ďalšiu šancu domácim chytil Ozábal, ďalšiu z päťky trestuhodne prekopli. Na druhej strane sa po góle Šefčíka mával ofsajd, čím sa hostia cítili poškodení a ďalšiu šancu už Kuník nepremenil. Domáci dohrávali bez vylúčeného Vávru za „žlté“ zákroky na Flajžíka a Pelikána.

Smolinské – Petrova Ves 4:2, (4:2), 20., 27. M. Smolinský, 35. R. Buček, 38. S. Maderič – 9. M. Ovečka, 26. P. Mihálik, r. Kendi, Petrovič.

Všetkých šesť gólov padlo už v prvom polčase. Favorizovaní hostia dvakrát vyhrávali, no Mišo zakaždým zrovnal skóre a Rišo Buček a Stano Maderič v priebehu troch minút poslali domácich do dvojgólového vedenia 4:2. Po prestávke sa strelci akoby „zadrhli“ a skóre sa už nezmenilo. Petrova Ves bola dlhšie tabuľkovým lídrom, z posledných piatich zápasov vyhrala však iba jeden a na Kúty stráca už 9 bodov.

Letničie – Koválov 2:1 (1:0), 37. J. Jurka, 88. J. Šarközy – 58. M. Veselý, ČK 0:1 (90. V. Labaš), r. Matúš, M. Dutka.

Letničie sa týmto dôležitým víťazstvom odpútalo z dna tabuľky. Na vedúci gól Jozefa Jurka ešte dokázal odpovedať Miro Veselý, no v samom závere Ján Šarközy rozhodol o víťazstve Letničia. Hostia ešte dohrávali bez vylúčeného Labaša.

Jablonica – Š. Humence 2:1 (0:0), 67. P. Gaža, 90. P. Pitorák – 59. R. Tóth, r. Hurbánek, Jablonický.

Jablonica naháňa Kúty na čele tabuľky a táto skutočnosť akoby hráčom zväzovala nohy. Nie a nie sa presadiť strelecky. Navyše sa po prestávke hostia ujali vedenia gólom Rada Tótha. O osem minút Peťo Gaža vyrovnal na 1:1, no vyzeralo to na deľbu bodov. Až v štvrtej minúte nastavenia rozhodol o víťazstve domácich Paťo Pitorák – 2:1.

Hradište – Rovensko 6:1 (2:1), 15., 52., 87. A. Gregor, 43. B. Tobiáš, 59. F. Michalička, 77. M. Sadloň – 18. E. Guoth, r. Šturdík, Matúš, Kopúnek.

Rovensko akoby prežívalo hernú krízu, čo dokazujú posledné tri prehry so skóre 1:16. A to majú vo svojom strede suverénne najlepšieho strelca súťaže Erika Guotha. Ten po góle Gregora vyrovnal na 1:1, no druhý polčas už bol plne v réžii Hradišťa, ktoré nasúkalo súperovi poltucet gólov.

Smrdáky – FK Kúty 1:6 (0:3), 62. T. Danihel (11) – 4. Z. Pavlík, 10., 74. M. Vrábel, 25. D. Smolinský, 76., 85. A. Šimek, r. Škrinár, Blaha.

Za necelú polhodinku bolo 0:3 a prakticky po zápase. Po prestávke Danihel z pokutového kopu znížil na 1:3. No obrat sa nekonal. Líder tabuľky pridal ďalšie tri góly a vyhral vysoko 1:6.

Kunov – TJ Unín 3:0 (1:0), 3. R. Michele, 81. P. Neúročný, 90. J. Burian, r. Škrinár, Daniš.

Zo zápasu II. triedy Kunov – Unín. S loptou Peter Neúročný. Do Kunova prišiel práve s Unína a svojim bývalým spoluhráčom strelil gól na 2:0.

Už v 3. min. dostal taliansky legionár Riccardo Michele domácich do vedenia, no tento gól im akoby ublížil. Trošku zľahostajneli a ďalšie šance si vypracovať nedokázali. Našťastie ich podržal brankár Fábik, ktorý v 67. min. chytil Rešetkovi pokutový kop a kapitán Milan Černek vykúzlil gólovú prihrávku na Petra Neúročného – 2:0. V poslednej minúte opäť úradoval Černek. Jeho trestný kop Straka neudržal a Jozef Burian svojim 15. gólom v sezóne pohodlne uzavrel na 3:0.