V Rybkách sa nehral len zápas kola, ale zrejme celej jesennej časti. Obhajca prvenstva z Rybiek privítal v „družstevnom“ derby lídra tabuľky a doteraz nezdolané Hlboké.

Rybky – Hlboké 1:1, Tomáš Vach (s loptou) uniká Černekovi

I keď počasie priam nefandilo futbalu, na zápas bolo zvedavých takmer 400 divákov. A bolo veru na čo pozerať. Na ihrisku i medzi priaznivcami obidvoch mužstiev panovala doslova rodinná, priateľská atmosféra a tak stretnutie nemohlo ani inak skončiť ako remízou. S ňou boli asi spokojní všetci.

Rybky – Hlboké 1:1 (0:0)
Góly: 66. Jakub Kuchta – 52. Tomáš Slovík.

Pred takmer 400 divákmi rozhodovali Mráz, Rusinko, Prelec.
ŽK 1:2 (Kuchta – Chovanec, Papach).
Rybky: Rýzek – Fodor, Červinka (25. Surový), Mareček, Cigáň (82. Gergel), Kuchta, Černek, K. Ravas, Chvála, F. Ravas, Bartošek, tréner Radoslav Valjent.
Hlboké: Fišan (46. Hrušecký) – Chovanec, Kumančík, Štora, Pajpach, Slaný, Pavlík, Morávek, Vach (86. Sládek), T. Slovík, D. Slovík, tréner Karol Fabián.

Rybky – Hlboké  1:1, Brankár hostí Fišan si poradil so strelou Bartoška

Už v 2. min. sa domáci po zákroku na F. Ravasa domáhali pokutového kopu (zrejme oprávnene), no márne. Postupne preberali hru hostia. V 6. min. po faule na Pavlíka napálil Vach trestný kop iba do múra a o minútu neuspel v šanci ani D. Slovík. Po polhodine hry sa hra vyrovnala, trestný kop H. Ravasa vytlačil Fišan na roh a ďalší medzi tri tyče nezapadol. Fišan si poradil aj s pokusom striedajúceho Surového. Po peknej akcii hostí center Pajpacha nenašiel adresáta. Z poslednej akcie prvého polčasu inak spoľahlivo hrajúci Chovanec zle prihral, no Kuchta sám pred Fišanom neuspel. Brankár hostí obetavo vytesnil jeho strelu na roh, spôsobil si však zranenie a do druhého polčasu ani nenastúpil. Aj do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. V 52. min. po rohu Vacha trafil D. Slovík hlavou tyč, lopta sa odrazila k Tomášovi Slovíkovi a ten už mieril presne – 0:1. O päť minút po bratskej spolupráci nedáva Dominik Slovík tutovku, keď sa vyznamenal brankár Rybiek Rišo Rýzek. V 61. min. pohrozil Bartošek, Hrušeckého však neprekonal. V 66. min. však jeho prihrávku za obranu si skvele prebral Jakub Kuchta a svoje sólo zakončil gólom na 1:1. Skvelá individuálna akcia T. Slovíka skončilo rohom a rovnako aj šanca Kuchtu, keď v poslednej chvíli zakročil Kumančík. Rozhodnúť sa mohlo v 86. min., kedy center Morávka zakončoval T. Slovík a Rýzkovi na brankovej čiare pomohol Kuchta, ktorý zabránil istému gólu. Zápas skončil remízou, s ktorou boli spokojní obaja. Ku kvalitnému stretnutiu prispela aj rozhodcovská trojica.

Povedali po zápase
Radoslav Valjent, tréner Rybiek: „Bolo to veľmi dobré, bojovné a takticky zvládnuté stretnutie. Nám vypadla celá obrana, stopérov museli hrať hráči, ktorí zase chýbali v strede poľa aj v útoku. Za daného stavu som spokojný aj s bodom, Hlboké je zrejme najlepšie mužstvo v súťaži.“

Karol Fabian, tréner Hlbokého: „Mali sme o niečo viac príležitostí ako súper. Domácim výborne zachytal brankár Rýzek. Ak by premenil Slovík svoju tutovku, mohli sme rozhodnúť už v prvom polčase. Išli sme si do Rybiek pre bod, svoj cieľ sme splnili, sme spokojní.“

Gabriel Bartošek, hráč Rybiek: „Súper sa na nás veľmi dobre pripravil. Myslím že remíza je zaslúžená, fantastická atmosféra na štadione, toľko divákov nebolo ani v Senici na Slovenský pohár s Ružomberkom, dnes si nikto prehrať nezaslúžil.“

Peter Kumančík, hráč Hlbokého: „Pre diváka to bol zaujímavý zápas, hralo sa v dobrom tempe. Kľúčový moment zápasu bola nepremenená šanca Dominika Slovíka za stavu 1:0, ktorú mu Rýzek chytil. Dvojgólové vedenie by sme už z rúk nepustili. Vyložených šancí sme si vypracovali o niečo viac, ja osobne som však spokojný aj s bodom.“

Kopčany – Slovan Šaštín 7:0 (2:0), 12., 68. O. Zabadal, 43., 57. M. Ivan, 65. J. Zubalík, 79. M. Vaculka, 86. J. Blažek, r. Kendi, Hurbánek, Petrovič.

Domáce Kopčany si z brány súpera urobili doslova strelnicu. Skóre otvoril v 12. min. Ondro Zabadal a chvíľu pred prestávkou zvýšil Maťo Ivan na 2:0. Šaštín pôsobil odovzdaným dojmom a po prestávke jeho brankár Paťo Vach ešte päťkrát vyťahoval loptu zo svojej siete. Hostia domáceho brankára za celý zápas prakticky neohrozili.

Bor. Sv. Jur – Spartak Stráže 1:5 (0:0), 64. D. Strapko – 48. D. Chropovský, 52. T. Polák, 81. D. Fukna, 84. R. Slovák, 87. M. Konečný, r. Tubl, Čech, Blaha.

Hostia boli po celý zápas lepším mužstvom a vytvárali si jednu šancu za druhou. Strelecky sa však presadili až po prestávke. Už v 48. min. otvoril skóre David Chropovský a za chvíľu zvýšil na 0:2 Tomáš Polák. Domáci David Strapko znížil na 1:2, no hru mali stále hostia, ktorí v poslednej desaťminútovke poistili svoje víťazstvo ďalšími tromi gólmi.

Dubovce –  Rohov 1:0 (0:0), 3. P. Blaha, r. Vlk, Knap, Škrinár.

O osude zápasu rozhodol veľmi rýchly gól, ktorý dal už v 3. min. Paťo Blaha – 1:0. Keďže v ďalšom priebehu sa už strelci ani na jednej strane nedokázali presadiť, tri body majú pre Dubovce cenu zlata, keďže sa dokázali priblížiť mužstvám v ich tesnej blízkosti v tabuľke.

Oreské – Lakš. N. Ves 3:1 (2:1), 5., 48. T. Jarábek, 41. A. Beňo – 31. F. Orlík, r. Otočka, Hurbánek, Húšek.

V Oreskom sa hral zásluhou obidvoch mužstiev výborný, vyrovnaný zápas. Ten mal svoju kvalitu, keďže sa obidve mužstvá snažili hrať futbal. Domáci začali aktívne a zaslúžene išli v 5. min. do vedenia, keď sa po rohovom kope presadil Tomáš Jarabek – 1:0. Hostia po hodine hry vyrovnali po hlavičke Ferka Orlíka – 1:1. V závere polčasu išli domáci opäť do vedenia, keď sa po centri presadil na zadnej tyči Adam Beňo – 2:1. V druhom polčase si obe mužstvá vypracovali strelecké príležitosti. Hneď po prestávke z trestného kopu krásne trafil Jarábek a bolo 3:1. Hostia mohli dať kontaktný gól, no dve tutovky trestuhodne zahodili.

Bor. Mikuláš – Radošovce 2:1 (2:0), 18. R. Cintula, 45. P. Stupavský – 70. R. Drgon, r. Šturdík, Kopúnek, Dzindzík.

V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom a zaslúžene sa ujali v 18.min. vedenia Robom Cintulom. Aj v ďalšom priebehu udávali tempo hry a gólom do šatne zvýšil Peťo Stupavský na 2:0. Po prestávke hostia pridali v snahe o zvrat v stretnutí. Podarilo sa im v 70. min. znížiť gólom Rada Drgona, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Sobotište – Pop. Močidľany 6:0 (1:0), 5. vlastný (M. Hladký), 62. J. Beňa, 65. E. Závodský, 77., 87., 88. Ľ. Hanzlíček, r. Kendi, Polakovič, Thao.

V prvom polčase sa strelecky presadil len hosťujúci Hladký, bohužiaľ trafil do vlastnej bránky. Pri zákroku sa zranil brankár hostí Kocák a do bránky musel ísť hráč David Krchňavý. Vyrovnať mohol Novák, no trafil brvno domácej brány a šancu spálil aj Rybecký. Hostia v prvom polčase odolávali, no príchodom striedajúceho Ľuba Hanzlíčka sa naplno rozbehol gólostroj domácich, ktorý hetrikom po troch exportných strelách ukončil práve Hanzlíček.

Cerová – Štefanov 1:0 (0:0), 67. J. Herceg, ČK 1:0 (71. B. Vach), r. Mi. Šefčík, Petrovič, Jablonický.

Domáci sa spoliehali na  obrannú činnosť a vyčkávali na chyby súpera. Hostí do ničoho nepúšťali a sami mali už v 5. min. tutovku, no Kristian Mikulčík z päťky hlavou v čistej šanci netrafil. Cerová sa dočkala v 67.min., kedy po štandartke otvoril skóre zápasu Jaro Herceg 1:0. Od 71. min. však dohrávali bez vylúčeného Vacha. V nadstavenom čase dali hostia gól, no ten po faule na brankára nebol uznaný. (Ľ. Pavlík, zástupca klubu: Dávame podnet na disciplinárku za rasistické urážky Beňu voči nášmu hráčovi Vachovi).

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…