Museli sme poriadne zaloviť do archívu, aby sme zistili, kedy dostali Naftári takýto výprask. Stalo sa im to 8. mája 2016, kedy prehrali v Oreskom 7:0. V poslednom jesennom kole, v sobotu s Jaslovskými Bohunicami budú mať čo naprávať a udobrovať si svojich priaznivcov.

Častkovce – Nafta Gbely 6:0 (2:0)

Góly: 6., 10., 61. R. Šiko, 64., 72., 85. P. Sládek.

Pred 100 divákmi rozhodovali Csepregi – Polena, Ďurčovič. ŽK 0:2 (Zajíček, V. Mráz).

Gbely: P. Ravas – Smetana, Frühauf, Lukáč (28. Nemečkay), Bzdúšek, Kratochvíl (68. M. Mráz), V. Mráz, Zajíček, L. Ravas  (68. Cvečka), Bohun, Nemec, tréner Adam Ambra.

Gbely vycestovali na ihrisko neohrozeného lídra súťaže s cieľom prekvapiť, čo sa im však nepodarilo. Už dvakrát sa im podarilo súperovi nastrieľať na jeho ihrisku šesť gólov (v Hlohovci a v Prečíne), tentoraz boli obetnými baránkami oni. Postarali sa o to dvaja hráči, obaja zaznamenali hetrik. Najskôr sa podaril René Šikovi, ktorý v priebehu štyroch minút dostal domácich do dvojgólového vedenia – 2:0. Týmto výsledkom skončil aj prvý polčas. Po prestávke v 61. min. peknou technickou strelou z trestného kopu ponad múr nedal Petrovi Ravasovi žiadnu šancu a uzavrel svoj hetrik na 3:0. Potom si zase zobral slovo bývalý ligista Myjavy, Trnavy a Zl. Moraviec Peter Sládek a v priebehu dvadsiatich minút pomerne lacnými gólmi dokonal skazu Záhorákov – 6:0.

Ďalšie výsledky: Vrbové – Prievidza 4:1, Partizánske – Prečín 8:1, Dol. Vestenice – Bánovce 1:3, Trenč. Stankovce – Kvašov 2:0, Trebatice – Lehota 0:3, Domaniža – Boleráz 1:0, J. Bohunice – Hlohovec 5:0.

Ani 5 gólov Rada Ciprysa na víťazstvo nestačilo

Na foto Rado Ciprys. Bývalý ligista Trnavy, Myjavy i Skalice dal v drese Brodského všetkých 5 gólov.

V poslednom jesennom kole si Radimov udržal svoju neporaziteľnosť aj v Záhoráckom derby s Holíčom a s desaťbodovým náskokom sa stal jesenným majstrom.

Hráči Voderád v priebehu jesennej časti získali jeden jediný bod a spolu nastrieľali 5 gólov. Až v poslednom jesennom kole sa jeho hráči rozstieľali a proti Brodskému toto svoje maximum zopakovali v jedinom zápase. Našťastie pre Záhorákov v ich drese behal Rado Ciprys, ktorý sám dal 5 gólov a postaral sa aspoň o jeden „chudobný“ bodík.

Zvončín – Mokrý Háj 5:1 (2:1)

Góly: 5. M. Zelenský, 8. D. vyskoč, 79. P. Glasa, 83. T. Jankovič, 90. M. Klenkovič – 23. D. Šmida.

Pred 100 divákmi rozhodovali Fehér – Šmátrala, Grédi.

ŽK 0:3 (Biskupič, Šipoš, Šefčík).

Mokrý Háj: Šipoš – Bohunický, Šipold (82. Mucha), Šefčík, M. Valúch, Šmida, R. Valúch, Pobuda, Kolštrom, Kubisa (84. Peška), Biskupič, tréner Marek Biskupič.

Záhorákom na ihrisku favorita nevyšiel úvod zápasu a pomerne rýchlo prehrávali 2:0. V 6. min. prekonal Šipoša Zelenský a o tri minúty pridal druhý gól Vyskoč – 2:0. Po dohovore začali hrať aktívnejšie, čo vyústilo do kontaktného gólu, ktorý dal v 23. min. David Šmida – 2:1. Ďalšie možnosti na vyrovnanie nevyužili M. Valúch, Kubisa, Mucha a opäť M. Valúch. Po prestávke sa hral vyrovnaný futbal so šancami na obidvoch stranách. No namiesto vyrovnania prišiel v 79. min. gól domácich z kopačky Glasa, ktorý sa ukázal ako zlomový – 3:1. Hostia vrhli do útoku svoje posledné sily, no súper ich z protiútokov ešte dvakrát vytrestal – 5:1.

Radimov – Holíč 3:0 (1:0)

Góly: 42. (11), 65. P. Božek, 58. J. Urbánek.

Pred 100 divákmi rozhodovali Hrabaj – Mihál, Gendiar. ŽK 1:1 (Šebesta – Konečný).

Radimov: Biskupič – Urbánek, Šefčovič, Hrubša, Rosa, M. Černek, Šebesta (89. Nagy), Balážik, Kessl (88. Dermek), Valsa (86. Ferenčík), Božek (82. Foriška), tréner Tomáš Miša.

Holíč: Sloboda – Petrovič, Vaclavik, Konečný, Ružička (81. Hlaváč), Nečas, Krempa, Rajčák (69. Nejedlík), Martinusík, Uher, Masaryk, tréner Pavol Junek.

V Záhoráckom susedskom derby potvrdil domáci Radimov svoje vedúce postavenie a svojho súpera zdolal rozdielom triedy. Ako prvý sa presadil v závere polčasu domáci kanonier Paťo Božek, ktorý premenil nariadený pokutový kop – 1:0. Po prestávke hostia v snahe vyrovnať neuspeli, naopak domáci v priebehu siedmich minút dvakrát prekonali Slobodu v bráne Holíča. Najskôr zvýšil na 2:0 Jakub Urbánek a na konečných 3:0 uzavrel v 65.min. svojim druhým gólom Paťo Božek. Radimov bude zimovať s pohodlným a nádejným 10 – bodovým náskokom.

VoderadyBrodské 5:5 (3:2)

Góly: 23. P. Páleník, 28., 71. M. Dubovský, 35., 65. F. Zelenský – 2., 13., 85., 87. (11), 89. R. Ciprys.

Pred 100 divákmi rozhodovali Záhumenský – Dvešper, Magdolen. ŽK 1:3 (Tománek – Trubiroha, Ciprys, F. Jakubec).

Brodské: Janči – Vrábel, Vrablec (37. P. Jakubec, 75. F. Jakubec), Barkóci, Štepník, Ciprys,

1. Bartal, Gonda, Kompuš, Trubiroha, T. Daniel, tréner Vladimír Váňa.

Keď na konci úvodnej štvrťhodiny zvyšoval Rado Ciprys svojim druhým gólom na 0:2, zdalo sa, že je vymaľované. No tie góly akoby hosťom uškodili a svojho súpera zrejme podcenili. Ten začal dávať jeden gól za druhým. Ešte do polčasu stačil otočiť na 3:2 a keď v 71. min. zvýšil Dubovský už na 5:2, zdalo sa, že domáci si pripíšu svoju prvú výhru v súťaži. Lenže Rado Ciprys mal obuté strelecké kopačky a v posledných piatich minútach tromi gólmi zariadil aspoň deľbu bodov – 5:5. Hráči Brodského teraz môžu premýšľať, či bod získali, či dva stratili.

Piešťany – Mor. Sv. Ján 9:0 (3:0)

Góly: F. Korec 3, D. Miškech 2, A. Kusý, J. Braniša, M. Klasovitý, J. Glos.

Pred 100 divákmi rozhodovali Kollár – Páleník, Caňo. ŽK 0:2 (Stanek, M. Benkovič).

Mor. Sv. Ján: E. Benkovič – R. Mach, M. Benkovič, Chvál (46. M. Bolf), Juraj Sirka, Denis Bolf, R. Chvátal (54. K. Bolf), Stanek, A. Šimonovič, E. Šimonovič, Vavřík (85. Hrica), tréner Jozef Kovaľ.

Pol hodiny držali hostia bezgólový stav, no potom v priebehu osem minút trikrát inkasovali. To isté sa im prihodilo hneď po začiatku druhého polčasu, kedy za osem minút opäť trikrát inkasovali. Keď v 80.min. zvýčil Miškech na 9:0, domáci priaznivci sa dožadovali desiatky, no našťastie Erik Benkovič už žiadnu loptu za svoj chrbát nepustil.

Špačince – Horná Krupá 1:3, voľno – Horné Orešany.