Zápas kola sa hral v Sobotišti, kde privítali Spartak Stráže. Víťaz tohto zápasu by mal zaručenú bronzovú priečku po jeseni, v prípade prehry Rybiek v Radošovciach aj striebornú. A tento scenár sa aj naplnil.

Foto zo zápasu Sobotište – Stráže 0:3

Lepšie sa na tento súboj pripravili Strážania, ktorí svojho súpera takmer k ničomu nepusti, jednoznačne vyhrali rozdielom triedy a zimovať budú na striebornej priečke. Výborné zápasy boli hlásené aj z Hlbokého a Radošoviec.

Sobotište – Spartak Stráže 0:3 (0:2)

Góly: 9., 43. T. Polák, 83. R. Slovák.

Rozhodovali Šturdík – Blaha, Kopúnek. ŽK 2:2, ČK 1:0 (77. K. Hála).

Sobotište: Petráš – Beňa, Hyža (46. Pullmann), Čederle, Kadlečík, Nečas, Včelka, Hála, Závodský (54. Švárny), Hanzlíček (67. Filuš), Tomeček (82. Hecht), tréner Ján Filuš.

Stráže: Hladký – Pagáč, Búran, J. Herda, I. Letko, Slovák, Polák (80. Konečný), Fukna, Chropovský, Smolinský, K. Krchňavý, tréner Andrej Krchňavý.

Mužstvá privítalo na trávniku nevľúdne sychravé počasie s dažďom, napriek tomu snaha nechýbala. Už v 2. min. sa blysol peknou individuálnou akciou domáci Kadlečík, no spätnou prihrávkou nenašiel pred bránou súpera adresáta. Postupne hru preberali hostia a zásluhou silného stredu zálohy preberali hru. Herda a Fukna vedeli čo s loptou a vpredu mali hostia kanoniera Tomáša Poláka, pre ktorého tentoraz pripravoval gólové príležitosti Krištof Krchňavý. V 9. min. strelu Smolinského Petráž vyrazil prek Krchňavého, ten loptu vrátil pred odkrytú bránu Polákovi, ktorý v takých situáciách vie čo s loptou – 0:1. Domáci mali problém prekonať obranu súpera, Včelka to skusil strelou z diaľky a Hladký s problémami vyrazil na roh. Ďalšie príležitosti Poláka a Fuknu ostali nevyužité. Až v 43. min. zachytil Herda zlú rozohrávku domácich, prihral Krchňavému a ten pred prázdnu bránu Polákovi – 0:2. Ďalší gól Poláka pre ofsajd neplatil.

Po prestávke sa hostia zamerali na udržanie svojho vedenia a bránu Petráša ohrozovali iba zo štandardiek z väčších vzdialeností. Dvakrát si s Polákom brankár Petráš poradil, no s Fuknovým trestným kopom mal problémy. Po hodine hry sa patrične pritvrdilo a na trávnik sa „vkradla“ zbytočná nervozita. Prvú (a jedinú) gólovú šancu mali domáci v 72. min., kedy po prihrávke Filuša bol sám pred Hladkým striedajúci Damián Švárny, no prudko napálil len do brankára hostí. Od 77. min. hrali domáci oslabení o vylúčeného Karola Hálu (2 ŽK), čo znížilo šance domácich na zvrat. Naopak, v 83. min. po peknej prihrávke Fuknu vnikol Robo Slovák stredom obrany pred Petráša a bez problémov uzavrel skóre na konečných a zaslúžených 0:3. V podobnej situácii sa Slovák ocitol aj v 87. min., tentoraz bol úspešný Petráš.

Hlboké – Kopčany 1:1 (0:0), 12. Tomáš Slovík – 35. J. Zubalík, r. Ma. Šefčík, Jablonický, Hušek.

Diváci videli veľmi dobrý zápas zásluhou obidvoch mužstiev. Zo začiatku mali hru pod kontrolou domáci a aj sa ujali vedenia gólom Tomáša Slovíka, ktorý sa „pohral“ s brankárom a do prázdnej brány dal na 1:0. Niekoľko príležitostí mali aj hostia, najmä Zabadal bol veľkým nebezpečím pre Hrušeckého. V 35. min. utiekol domácej obrane Hýroš a po jeho prihrávke aj Jakub Zubalík zakončoval do prázdnej brány – 1:1. V druhom polčase domáci zvýšili obrátky a mali niekoľko dobrých príležitostí na strelenie rozhodujúceho gólu, no skvelý Erik Ivan v bráne hostí, či nepresnosť domácich strelcov, už zmenu v skóre nepriniesli. V závere mohli ostať domácim „oči pre plač“ po šanci Martina Ivana.

Štefanov – Bor. Sv. Jur 5:2 (2:1), 34. (11), 57. J. Chudý, 38., 61. L. Hrubša, 77. M. Valla – 31. D. Strapko, 65. P. Kršek (11), r. Tubl, Bednár, Škrinár.

V zápase bohatom na góly sa vedenia ujali hostia, keď po hodine hry otvoril skóre David Strapko – 0:1. O tri minúty bol faulovaný Ovečka a domáci z penalty vyrovnali Jakubom Chudým. O ďalšie štyri minúty už vyhrávali, keď sa presadil Luky Hrubša – 2:1. Po prestávke sa obaja domáci strelci presadili opäť a domáci viedli už 4:1. Snaha hostí o korigovanie výsledku bola zastavená faulom a Peťo Kršek z penalty znížil na 4:2. Štefanov však mal aj naďalej hru pevne v rukách a pridal aj piaty gól. V 77. min. na konečných 5:2 uzavrel Marian Valla.

Pop. Močidľany – Dubovce 2:0 (0:0), 60. O. Masaryk, 88. F. Pekar, r. Vlk, Hurbánek, Čech.

Brankársky problém v Močidľanoch vyriešili postavením medzi žrde hráča Davida Krchňavého, ktorý sa zaskvel pri šanci hosťujúceho Blahu. V prvom polčase boli domáci o niečo lepším mužstvom, no ani jednu zo svojich príležitostí nedokázali využiť. Po prestávke už mali Močidľany hru plne pod kontrolou a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 60. min. sa im aj podarilo prekonať súperovu obranu zásluhou Ondra Masaryka – 1:0. Postupne pozahadzovali ďalšie príležitosti na zvýšenie svojho vedenia a tak sa až do samého záveru museli obávať o svoje víťazstvo. Zaslúžené tri body poistil až v 88. min. Filip Pekar, ktorý prekonal svojho menovca Tima Pekara v bráne hostí – 2:0.

Lakš. N. Ves – Bor. Mikuláš 2:1 (1:1), 26. O. Cigánek, 74. P. Hílek – 38. M. Morávek, r. Knap, Polakovičk, Thao.

V susedskom derby boli domáci po cely zápas aktívnejším a lepším mužstvom a zaslúžene aj získali tri body. Obrany stáli na pevných nohách a tak sa šance vytvárali veľmi ťažko. Všetky góly padli po štandardkách. Skóre otvoril v 26. min. Ondro Cigánek, no ešte do prestávky vyrovnal Mišo Morávek na 1:1. Po prestávke si domáci vypracovali viac príležitostí, T. Velický a Haramia ich nevyužili, dočkali sa až v 74. min., kedy po ďalšej štandartke dal ich víťazný gól Peťo Hílek- 2:1.

Rohov – Oreské 0:1 (0:1), 5., 86. L. Pavlačka, r. Otočka, Mi. Šefčík, Hurbánek.

Hostia začali náporom a už v 5. min. sa konečne presadil Luky Pavlačka, ktorý v predchádzajúcich štyroch zápasoch gólovo mlčal – 0:1. Hostia pokračovali v aktivite, ale navýšiť skóre sa im nedarilo. Domáci ohrozili Štefku strelou spoza 16 – tky, s ktorou si však poradil. Po prestávke začali hostia hrať profesorsky, čím umožnili domácim zápas zdramatizovať. Tým sa však príliš nedarilo a pred bránkára Štefku sa dostávali iba sporadicky, a čo si aj vytvorili, to zahodili. Tutovku však nemali žiadnu. Z hostí sa do šancí dostali Beňo a Pavlačka, no svoje samostatne nájazdy nepremenili. V 86. min. dal svoj druhý gól Pavlacka a stanovil konečný výsledok na 0:2.

Radošovce – Rybky 2:1 (1:1), 8., 81. R. Drgon – 36. F. Ravas, r. Šturdík, Tubl, Blaha.

Rybky ak chceli obhájiť svoje druhé miesto po jesennej časti, museli v Radošovciach vyhrať. Škrt cez rozpočet im na ťažkom teréne urobil už v 8. min. Rado Drgon, ktorý prudkou strelou pomedzi nohy brankára Rýzka dostal domácich do vedenia – 1:0. Na ťažkom teréne sa hralo s veľkým nasadením. Domáci mali zrejme väčšiu motiváciu, do súbojov išli s väčším nasadením a zvýšiť ich vedenie mohli Sloboda, Kovalovský, Ťulák a opäť Drgon, no Rýzek bol pozorný. V 19. min. trafil Fredy Ravas brvno, no v 36. min. zabudla domáca obrana na Fredyho Ravasa, ktorý po akcii Surového poslal jeho center hlavou do siete – 1:1. O chvíľu bol v šanci opäť F. Ravas, no do kabín sa išlo za stavu 1:1. Aj po prestávke sa hral obojstranne pekný, zaujímavý futbal, obaja súperi chceli vyhrať a mali na to aj dostatok príležitostí. Šťastie sa usmialo v 81. min. na domácim, keď po rýchlom protiútoku dal svoj druhý gól Drgon – 2:1.

O týždeň si to obaja súperi rozdajú opäť, vo štvrťfinále Sportika Cupu. A opäť v Radošovciach.

Slovan Šaštín – Cerová 1:1 (1:0), 34. J. Malík – 51. M. Vrablic, ČK 1:0 (85. M. Zajíček), r. Rusinko, Prelec, Mráz.

V zápase dvoch mužstiev zo samého spodku tabuľky sa hral vyrovnaný zápas. Úspešnejším boli domáci, ktorí sa ujali v 34. min. vedenia zásluhou presného zásahu Jakuba Malíka – 1:0. Aj hostia mali príležitosť na strelenie gólu, Adam Búran aj prekonal domáceho brankára Vacha, no tomu pomohol na brankovej čiare obranca. Po prestávke mali viac z hry hostia V 51.min. vyrovnal Marek Vrablic na 1:1. V ďalšom priebehu mali hostia o niečo viac príležitostí, no tie sa gólovými nazvať nedajú. Od 85. min. hrali hostia presilovku po vylúčení domáceho Zajíčka, no nevyužili ju. Remíza je zaslúžená, hosťom sa však bod málil.