Po zahanbujúcej prehre 6:0 pred týždňom v Častkovciach si chceli Naftári napraviť chuť v poslednom jesennom kole na domácom ihrisku s Jaslovskými Bohunicami. Podarilo sa im to iba sčasti. So svojim súperom si body podelili po výsledku 1:1.

Nafta Gbely – Jasl. Bohunice 1:1 (0:1)
Góly: 79. F. Kučera – 18. L. Buchanec.

Pred 100 divákmi rozhodovali Judiny – Černej, Oselský. ŽK 3:3 (Smetana, Frühauf, Kučera – Banovič, Kolarovič, Buchanec).

Gbely: P. Ravas – Smetana, Frühauf, Červeňák, Bzdúšek, L. Ravas, Cvečka, Zajíček (64. Kučera), Kratochvíl, Bohun, Nemec, tréner Adam Ambra.

V prvom polčase sa hralo väčšinou v domácej réžii. Hostia sa spoliehali na zabezpečenú obranu, z ktorej vyrážali do rýchlych brejkov, no veľké nebezpečenstvo P. Ravasovi z nich nehrozilo. Domáci si dokázali vypracovať niekoľko sľubných príležitostí, no Nemec, L. Ravas ani Bohun nedokázali dopraviť loptu do siete. Z ojedinelej príležitosti sa však hostia predsa len ujali vedenia, keď v 18.min. dal ich vedúci gól Buchanec – 0:1.

Do druhého polčasu vstúpili domáci aktívnejšie a takisto ako do prestávky, aj tentoraz si vypracovali niekoľko dobrých streleckých šancí, no akoby im nebolo súdené dať gól. Po hodine hry mal tréner Ambra šťastnú ruku, keď na ihrisko namiesto Zajíčka poslal Filipa Kučeru. Bol to práve Kučera, kto pretrhol streleckú smolu domácich a v 79. min. vyrovnal na 1:1. Napriek mohutnému finišu v závere zápasu sa už skóre nezmenilo. Hostia boli s bodom spokojní, domáci s výkonom rozhodcovskej trojice už pomenej.

Ďalšie výsledky: Bánovce – Vrbové 1:2, Boleráz – Častkovce 1:0, Lehota – Partizánske 2:5, Prievidza – Trenč. Stankovce 1:5, Hlohovec – Dol. Vestenice 2:3, Prečín – Domaniža 0:2, Kvašov – Trebatice 1:5.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…