Prvý víkend po skončení majstrovskej jesennej časti súťaží riadených ObFZ Senica, sa hrali štyri štvrťfinálové zápasy Sportika Cupu.

Foto zo zápasu Oreské – Stráže 2:3

Presadili sa v nich favoriti, prvé tri mužstvá po jesennej časti Hlboké, Stráže i Rybky, ako aj Slovan Šaštín, ktorý využil výhodu domáceho ihriska až po penaltovom rozstrele.

Slovan Šaštín – Slovan Dubovce 1:1 (0:1), pok. kopy 4:3, 90. I. Daniel – 20. D. Kudláč, r. Šturdík, Ma. Šefčík, Mi. Šefčík.

V prvom polčase mal viac z hry domáci Slovan, ktorý svojho súpera zaskočil otvorenou hrou a vytvoril si aj niekoľko pološancí, no ani jednu z nich nedokázali zúžitkovať. Hosťujúci Slovan sa spoliehal najmä na protiútoky, z ktorých mu jeden aj vyšiel a v 20. min. sa gólom Davida Kudláča ujal vedenia – 0:1. Po prestávke vrhli domáci všetky sily do útoku s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav. V 60. min. brankár hostí Timo Pekar aj s dávkou šťastia vytlačil umiestnenú strelu J. Mošaťa na roh. Hostia po chybe domácej obrany mohli dať poistný gól, no našťastie pre domácich v 80. min. svoje prečíslenie nezúžitkovali. Hoci domácim hráčom ubúdali sily, bojovali až do samého záveru a vyplatilo sa. Na poslednú štvrťhodinu prišiel na ihrisko skúsený Igor Daniel (44) a bol to on, ktorý presnú prihrávku Juraja Mošaťa poslal do siete – 1:1. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší domáci strelci 4:3 a zaslúžene sa tešili z postupu do semifinále. Presne mierili Brunner, Daniel, Mošať a aj brankár Patrik Vach, nepremenil Suchý, z hostí nepremenili Gregúrek a Matúš.

Oreské – Spartak Stráže 2:3 (1:2), 7., 50. L. Pavlačka – 26. D. Fukna, 41. M. Búran, 49. R. Slovák, ČK (70. D. Fukna), r. Rusinko, Hušek, Blaha.

V Oreskom sa v prvom polčase hral vynikajúci futbal. Prvé šance mali hosťujúci Fukna a J. Herda, Prvú šancu domácich spálil David Štepanovský, no v 7. min. po peknej prihrávke Pala Mikuša už mieril presnejšie Lukáš Pavlačka – 1:0. Vyrovnať mohol Dominik Fukna, Petra Štefku v bráne domácich však neprekonal, rovnako ani Pavlačka, ktorého strela išla tesne vedľa. Hostia vyrovnali v 26. min. keď sa na hranici šestnástky lopta odrazila k Fuknovi a ten ju poslal presne k ľavej žrdi – 1:1. Veľkú šancu opäť dostať Oreské do vedenia mal v 29. min. po rohu Jarábka Andrej Baláž, lopta mu však ideálne nesadla na nohu. Z dobrej pozície pálil z trestného kopu Robo Slovák, no ani na dvakrát nedostal loptu do siete. Podarilo sa to až v 42. min. Martinovi Búranovi, ktorého nie príliš prudká strela zapadla rovno pod brvno – 1:2. Po prestávke mužstvá začali rovnako iniciatívne ako pred ňou. V 49.min. zvýšil Slovák vedenie hostí na 1:3 a už o minútu Lukáš Pavlačka trafil krásne do vinkla na 2:3. Tu však futbal, na škodu všetkých, skončil. Riadne sa pritvrdilo, veľa sa rečnilo, žltilo i červenalo. V priebehu štyroch minút za dva ostré zákroky videl Fukna v 70. min. červenú kartu. Domáci však početnú výhodu nedokázali využiť. Najväčšiu šancu na vyrovnanie nevyužil Jarábek, tesne predtým však nepremenil samostatný nájazd Jakub Herda.

Radošovce – Rybky 2:6 (0:0), 78., 88. J. Kovalovský – 48., 57. (11) K. Ravas, 66. Ľ. Fábik, 69. F. Ravas, 72., 86. P. Černek, r. Mráz, Hurbánek, Prelec.

Pred týždňom v poslednom kole MO zdolali Radošovce doma Rybky 2:1 a po týždni sa obidve mužstve postavili proti sebe opäť, tentoraz vo štvrťfinálovom zápase Sportika Cupu. Domácim chýbal Rado Drgon, strelec obidvoch gólov v predchádzajúcom vzájomnom stretnutí, ktorý stál po predchádzajúcom vylúčení v 2. kole SC v Trnovci. Rybky boli aktívnejšie, mali viac z hry, no šance nevyužili F. Ravas ani Bartošek, šancu domáceho Filu zlikvidoval Rýzek. Góly začali padať hneď. Už v 48. min. zakončil svoje veľké sólo Kristian Ravas – 0:1. O chvíľu trafil Černek tyčku Bulkovej brány a v 57. min. po faule na Marečka premenil penaltu K. Ravas na 0:2. Po desiatich hluchých minútach dali Rybky v priebehu šiestich minút tri zlepené góly a zrazu bolo 0:5. Postupne sa presadili Fábik, F. Ravas a akciu Červinku s Fodorom zakončil Černek. Až potom sa k slovu dostali aj domáci. V 78.min. nepremenil tutovku F. Ravas a z protiútoku znížil Juraj Kovalovský na 1:5. Duška a K. Ravas pripravili v 86. min. pozíciu pre Černeka a ten zvýšil na 1:6. Konečnú podobu skóre dal v 88. min. svojim druhým gólom Kovalovský – 2:6.

Sobotište – Hlboké 1:2 (1:1) 20. M. Tomeček – 45. T. Slovík, 80. D. Slovík, r. Vlk, Knap, B. Dutka.

Jesenný majster z Hlbokého bol veľkým favoritom tohto súboja, no dlho sa nevedel gólovo presadiť. Naopak, v 20. min. vyšla domácim akcia, no konci ktorej bol Miro Tomeček a domáci viedli – 1:0. Snahu o vyrovnanie korunovali hostia až v nadstavenom čase prvého polčasu gólom do šatne. Jeho autorom bol Tomáš Slovík – 1:1. Aj po prestávke sa hralo v réžii hostí, no víťazného gólu sa dočkali až v 80. min., kedy sa presadil aj druhý z bratského dua Slovíkovcov Dominik – 1:2..

V semifinále, ktoré bude na programe až 8. marca 2020, sa stretnú Slovan Šaštín Stráže – RybkyHlboké – Spartak Šaštín Stráže.