V piatok 22. novembra sa v Edison parku v Bratislave konal už 22. Galavečer Slovenského turfu. Každoročne sa na ňom udelujú ocenenia za ukončenú dostihovú sezónu.

foto: Športky.sk

Posledný slovenský víťaz Veľkej Pardubickej a seničan Jaroslav “Čiko” Brečka, ktorý trénuje vo svojej centrále Quirinus Farm v Javorci, sa stal opäť šampiónom medzi prekážkovými trénermi na Slovensku.

Ním trénované kone vyhrali túto sezónu 12 dostihov na Slovensku, v Česku a v Taliansku. Medzi najväčšie úspechy tejto sezóny patria víťazstvá Meny Bay v dostihu Raiffeisenkasse Tiro v talianskom Merane a vo Veľkej starohájskej steeplechase (najväčší prekážkový dostih na Slovensku), víťazstvo Kaiserwalzera v hlavnom dostihu posledného pardubického mítingu alebo 3 víťazstvá Mediciho na slovenských dráhach.

Okrem toho si odniesol i víťazstvo v oboch prekážkových kategóriach so spomenutými zverencami. Meny Bay sa stala najlepšou stíplerkou (dostihy cez steeplechase skoky) a Medici sa stal víťazom ankety o najlepšieho prútenkára (dostihy cez prútené prekážky).


.

Lapková patrola