Interaktívne divadielko FIFO A VIERKA Vás pozývajú v rámci celoslovenského turné 2019 v sobotu (14.12.) o 15:00 na zimné predstavenie FIFO A VIERKA STRATENÁ ZIMA + KRST NOVÉHO CD, Heligónkár Nathy deťom a špeciálny hosť v tanečnej sále Mestské kultúrne stredisko Senica.

Zimné hudobno – dramatické a interaktívne divadielko s názvom “Stratená zima” obsahuje originálne piesne z dielne autorky Vierky Šustekovej. Vierka vniesla svojou hudbou tradičné vianočné námety do celého predstavenia a tým sa rozžiarila celá atmosféra rozprávky. Krásne veľké bábky sú z dielne Kristíny Hroznovej a zastávajú postavy priateľov. Dej je typický pre zimné obdobie a zároveň sa vďaka Martinovi podaril naozaj poučný scenár. Autori Vierka i Martin dbajú vo svojich originálnych príbehoch najmä na priateľstvo a nezištnú pomoc iným.

Zlý škriatok Špinko sa rozhodne pomstiť Vierke, Fifovi a hlavne deťom, ktoré zachránili prasiatko Kvík a tak uväzní pani Zimu na Severnom póli. V celej Fifolandii zostane ešte v novembri 25 stupňov a slnečno. Zima nie a nie prísť. Vyzerá to, že miesto zimy prišlo ďalšie leto. Fifo a Vierka to však nemôžu nechať tak a preto spoločne s deťmi, Králikom Borisom, Kapríkom Emilom a Kohútikom Andrejom sa rozhodnú vyslobodiť pani zimu a zachrániť toto krásne zimné obdobie. Počas cesty zažijú všakovaké dobrodružstvá a zopakujú si abecedu, farby a čísla. Napokon sa im podarí nájsť chlapčeka Mrazíka, ktorý im pomôže kúzlami napraviť všetko, čo škriatok napáchal. Vierka, Fifo a deti sa spolu naučia čarovať a oslobodia pani zimu zo zajatia.

Kmotrička/krstná: MÍJA-minishow s Míšou Sloukovou
Hosť: Heligónkár Nathaniel Sloboda

Predpredaj: Infosen Senica v MsKS Senica
Vstupné: 4 €/osoba
Každé dieťa dostane od našich sponzorov malý darček/balíček.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024