Posledným podujatím 11. ročníka bežeckého seriálu Moravsko-Slovenského bežeckého pohára (MSBP) v roku 2019 bol Silvestrovský beh v Senici, ktorý organizovala Komisia pre šport pri MsZ MsÚ Senica v miestnom parku pri futbalovom štadióne.

Hneď po štarte išli do čela Marek Ondrovič (č.158) a Tomáš Skala (č.223)

Organizátori pripravili pre účastníkov 4 km okruh, ktorý ženy a veteráni nad 70 rokov absolvovali raz a ostatné mužské kategórie dva razy.

Silvestrovský beh v Senici sa stáva čoraz viac medzi bežcami populárnejší, o čom najlepšie svedčí účastnícky rekord 499 bežcov. V hlavnej kategórii štartovalo 265 bežcov, z nich bolo 86 žien, mládežníkov bolo 26, v siedmich vekových kategóriách 193 detí a v kategórii Nordic walking bolo 15 chodcov. Z vyše stovkou bežcov v nesúťažnom Behu pre zdravie účasť presiahla hranicu 600, čo je priam fantastické číslo.

Víťazom sa stal 18 – ročný Marek Ondrovič z AC Malacky, ktorý v Senici vyhral pred rokom kategóriu dorastu. Druhého v poradí Tomáša Skalu zo ZFT Senica nechal za sebou o viac ako minútu.

„Nasadil som si svoje tempo, ktoré som si držal počas celého preteku. Neobzeral som sa za seba, veril som si. Počasie bolo ako na objednávku, dobre sa mi bežalo a z víťazstva sa veľmi teším. Do Senice chodím veľmi rád a aj sa mi tu darí,“ povedal hneď po skončení preteku šťastný víťaz.

Z víťazstva sa tešil ešte Gbelský Strýc Dušan Brezovský, na stupne víťazov vystúpili aj Jozef Jurčík, Peter Piala, Miroslav Mikula a Miroslav Mikúš.

Medzi ženami všetky miesta na stupňoch víťazov komplet obsadili Záhoráčky. V absolútnom poradí i hlavnú kategóriu do 35 rokov vyhrala Maria Truissard pred Luciou Režnákovou a Renatou Noskovou.

Z víťazstva sa tešili aj Mirka Zíšková a Mária Ullerová. Cenu pre Seničana s najlepšiím časom získali Tomáš Skala a Erika Farkašová.

Medzi juniormi vyhrali Peter Obcovič a Adriana Vašková, medzi dorastencami senický mládežnícky futbalista Filip Buchel a Amália Lepotová.

V programe Silvestrovského behu bola aj chôdza Nordic Walking, medzi mužmi vyhral Jozef Sekáč, medzi ženami Marta Bzdúšková.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov s odovzdávaním cien, ktoré už tradične organizujú Gbelskí Strýci, bude v sobotu 18. januára v Kultúrnom dome v Gbeloch so začiatkom o 18. hod.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov (71 bežcov): 1. Marek Ondrovič, Malacky, 25:07 min., 2. Tomáš Skala, ZFT Senica, 26:16, ..4. Ľubomír Rehuš, AŠK Skalica, 27:04, 5. Pavol Masaryk, Dojč, 27:39, 6. Patrik Portášik, AŠK Skalica, 27:54, 7. Martin Madaj, 28:00, 8. Pavol Michalčik, obaja Myjava, 28:33, 9. Boris Maxián, Kúty, 28:37, 10. Peter Flajžík, Junior Holíč, 28:40, 13. P. Bellay, Skalica, 30:28, 15. D. Jakub, Senica, 30:41, 16. M. Siváček, Myjava, 31:27, 17. T. Zavadil, 31:28, 18. A. Pipiška, obaja Jablonica, 31:31, 19. Ľ. Konečný, Mor. Sv. Ján, 31:32, 20. J. Bellay 31:48, Skalica, 21. A. Herceg, ZFT Senica, ..23. R. Bachratý, Jablonica, 24. F. Búzek, Holíč, 25. J. Bajan, Senica, 26. J. Šedivý, B. Mikuláš, 27. I. Chlapečka, Senica, 28. M. Hurbanič, Rohov, 29. J. Ivan, Studienka, 30. R. Ďuriga, B. Mikuláš, ..32. M. Tomka, Myjava, 33. M. Morávek, Senica, 34. T. Vanek, B. Mikuláš, 35. M. Štefek, Senica, ..37. I. Letko, Šaštín Stráže, 38. J. Sabo, Senica, 39. M. Lukáč, Gbely, 40. M. Špaček, Senica.

Muži nad 40 rokov (53 bežcov): 1. Lukáš Kocur, Šitbořice, 27:05, ..3. Jozef Jurčík, 27:43, ..6. Dalibor Nosek, 29:24, 7. Roman Komárek, všetci Skalica, 29:33, 8. Martin Kollár, Gbelskí Strýci, 29:38, 9. Gabriel Čermák, Junior Holíč, 29:44, ..11. J. Moravec, Myjava, 13. S. Nemček, ZFT Senica, 14. M. Daniš, Senica, 15. M. Khír, ZFT Senica, 16. J. Cintula, Štefanov, 17. Š. Čuvala, Brezova, ..20. M. Nemček, ZFT Senica, 21. M. Ondraško, Studienka, 22. M. Fabuš, Tomky, 23. P. Viskup, Brestovec, 24. I. Kuric, Rovensko, ..26. A. Ferik, Skalica, 27. J. Ondráš, Unín, ..29. P. Mjakiš, Hlboké, 30. M. Benko, Senica.

Muži nad 50 rokov (24 bežcov): 1. Dušan Brezovský, 30:26, 2. Peter Piala, obaja Gbelskí Strýci, 30:58, ..5. Marián Medlen, ZFT Senica, 32:29, 6. Peter Portášik, AŠK Skalica, 32:35, 7. Jaroslav Hutyra, 32:44, 9. Milan Smolíček, obaja Myjava, 34:12, 11. R. Bujna, Kuchyňa, 12. J. Szalva, Koválov, 13. P. Kalman, ZFT Senica, ..17. J. Rybnikár, Senica, 18. J. Krakovský, Skalica, 19. B. Chocholáček, Holíč, 20. F. Pastucha, ..22. J. Mareček, ..24. P. Polák, všetci Senica.

Muži nad 60 rokov (12 bežcov): 1. Václav Guliš, D. Bojanovice, 30:44, 2. Miroslav Mikula, Radošovce, 30:47, ..4. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 33:04, 5. Ferdinand Kocák, Gbelski strýci, 34:29, 6. Edo Baumgartner, Radošovce, 35:57, ..9. Pavol Waldecker, Senica, 45:13, 10. Vojtech Planka, Malacky, 45:14, 11. Alexander Janovič, Senica, 46:11, 12. Pavol Polesňák, Gbelskí Strýci, 23:39.

Muži nad 65 rokov (6 bežcov): 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 31:16, ..3. Miroslav Mikúš, Radošovce, 37:01, ..5. Ján Varmuža, Brezová,  44:10.

Muži nad 70 rokov (13 bežcov): 1. Josef Bobek, Znojmo, 18:55, ..8. Miroslav Hajossy, Koválov, 24:14, 9. Ondrej Tirpák, Senica, 25:28, ..11. Jozef Hodáň, Prietrž, 29:17, ..13. Rudolf Roučka, Junior Holíč, 39:06.

Ženy do 35 rokov (28): 1. Maria Truissard, Junior Holíč, 16:58, 2. Lucia Režnáková, Jablonica, 17:25, 3. Renata Nosková, Junior Holíč, 17:41, 4. Ema Hačundová, Bor. Mikuláš, 17:57, 5. Aneta Hollá, Záhorácký Fénix Malacky, 18:05, ..7. Monika Mázsárová, Petrova Ves, 18:40, 8. Simona Hrajnohová, Jablonica, 18:51, ..10. Nina Štorová, Senica, 21:08, ..12. Martina Siváčková, Myjava, 21:50, 13. Lucia Stupavská, B. Mikuláš, 22:02, 14. Katarína Kolibecká, Senica, 22:03, 15. Katarína Cvečková, 22:13, ZFT Senica, 16. B. Masaryková, Senica, ..18. V. Mičová, Senica, 19. V. Morávková, B. Mikuláš, 20. P. Janíková, Malacky, 21. J. Benková, B. Mikuláš, 22. J. Hromkovič, Bor. Sv. Jur, 23. L. Chynoranská, B. Mikuláš, 24. R. Reháková, Senica, 25. D. Benková, 26. L. Cáková, obe B. Mikuláš, 27. N. Žilinková, Skalica, na 8 km: 1. Ivana Kuchtová, STG Senica, 50:07 min.

Ženy nad 35 rokov (38): 1. Mirka Zíšková, 17:58, 2. Michala Martišová, obe Jablonica, 18:04, 3. Andrea Borovská, Brezová, 18:06, 4. Erika Farkašová, ZFT Senica, 18:44, 5. Lucia Kubová, AŠK Skalica, 19:22, 6. Zuzana Pipíšková, Koválov, 19:27, 7. Miriam Planková, Myjava,19:44, ..9. Jana Kubíčková, ZFT Senica, 20:33, 10. Barbora Gbelcová, Jablonica, 20:37, 11. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 20:40, 12. Monika Jamáriková, Senica, 20:59, 13. Martina Jursová, Jablonica, 21:07, ..15. Lucia Rajčáková, Skalica, 21:40, ..20. L. Malá, Smolinské, ..22. D. Vaškovičová, Senica, 23. D. Čelústková, Smolinské, 24. T. Vaňková, B. Mikuláš, na 8 km: 1. Nevenka Dudáš, Senica, 41:29, 2. Jela Pavláková, Kryna, 44:53, 3. Bibiana Šmídová, Senica, 50:33.

Ženy nad 45 rokov (21): 1. Mária Ullerová, Studienka, 18:02, 2. Marta Durnová, Veselí, 18:33, 3. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 19:25, ..5. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 21:14, 6. Alena Machová, 21:47, 11. Margita Varmužová, Brezová, 24:34, 12. Miroslava Benková, Bor. Mikuláš, 25:53, 13. M. Blašková, 14. B. Hricová, obe Senica, 15. J. Janičkovičová, Skalica, ..17. G. Janíková, Malacky, 18. D. Radochová, B. Mikuláš, 19. M. Mrázová, Holíč, na 8 km: 1. Marcela Blažková, 42:07, 2. Zlatka Benek, obe Senica, 50:08.

Juniori na 1800 m – chlapci: 1. Peter Obcovič, Senica, 6:09 min., ..4. Samuel Búzek, Š. Humence, 7:14, dievčatá: 1. Adriana Vašková,  Jablonica 7:04, 2. Laura Sedláková, 7:31, ..4. Pavlína Ort Mertlová, 9:28, 5. Frederika Habová, všetky ZF, 11:26.

Dorast na 1800 m – chlapci: 1. Filip Buchel, Senica, 5:54, 2. Tomáš Krahulec, Jablonica, 6:14, 4. Matej Pieštianský, Krajné, 6:28, 5. Pavol Riečický, Holíč, 6:40, 6. Nikolas Náter, Senica, 7. Matias Michalovič, 8. Ivan Sedlák, 9. Krištof Haba, 10. Roman Haba, všetci Záhorácký Fénix Malacky, dievčatá: 1. Amália Lepotová, Myjava, 7:24, 2. Rebecca Slezáková, ZF Malacky, 7:29, 3. Michaela Koptáková, Jablonica, 7:38, 4. Vanda Habová, 5. Romana Habová, 6. Mariana Habová, 7. Izabel Habová, všetky ZF Malacky.

Nordic Walking na 4 km – muži: 1. Jozef Sekáč, Bor. Mikuláš, 31:54, min, 2. Ivan Bzdúšek, Brezová, 32:23, 3. Pavol Štora, Senica, 32:27, 4. Ján Ťulák, Senica, 5. Vladimír Minx, Prietrž, 6. Vladimír Pekár, Senica, ženy: 1. Marta Bzdúšková, Brezová, 33:40, 2. Renata Beňová, Rohožník, 33:43, 3. Alena Ondrovičová, Malacky, 33:45, 4. Lydia Brichtová, Rohožník, 5. Zuzana Chlpeková, Malacky, 6. Alexandra Saasová, 7.


RS Computer 2019 – spolahlivejsi internet