Prinášame hokejové výsledky mužstiev zo Skalice a Senica.

Ilustračné foto

Slovenská hokejová liga

32. kolo: HK Skalica – Dubnica 5:4 p.p. (2:1, 2:3, 0:0 – 1:0)
g. d. D. Štumpf 2, R. Nemec, O. Janík, F. Pulščák, Martin – Levice 3:2, Trnava – Žilina 1:5, Bratislava Capitals – Topoľčany 2:0, Pov. Bystrica – Spiš. N. Ves 3:4.

33. kolo: Topoľčany – Skalica 5:2 (0:0, 4:1, 1:1
g. h. D. Štumpf, D. Trenčan, Pov. Bystrica – Martin 2:4, Bratislava Capitals – Spiš. N. Ves 6:0, Dubnica – Trnava 4:1, Levice – Žilina 4:7.

34. kolo: HK Skalica – Spiš. N. Ves 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Góly: 13. P. Ivičič, 14., 57. T. Trnka, 24. D. Okoličány, 9. a 55. L. Novák.

Pred 521 divákmi rozhodovali Mĺkvy – Junek, J. Šefčík. Vylúčení 6:5 na 2 min. Mikéska (SK) 10 min. OT. Presilovky 1:1, oslabenia 1:0.

Skalica: Trutt – Horváth, Škápik, Okoličány, Šmída, Štumpf – Mikéska, Janík, Trnka, P. Kotzman, A. Kotzman – Hohl, Muráň, Nemec, Pulščák, Dvonč – Melicher, Koziot, Ivičič, Trenčan, tréner Michal Ružička.

Po počiatočných nevyužitých presilovkách na jednej či druhej strane, sa domáci ujali vedenia v 13. min. gólom Peťa Ivičiča – 1:0. Za necelú minútu pridal Tomáš Trnka gól na 2:0 a tak skončila aj úvodná tretina. Po prestávke bol za hákovanie vylúčený domáci Hohl, no hostia nielenže presilovku nevyužili, ale v nej ešte inkasovali, keď spoluprácu Horvátha so Škápikom zakončil Dávid Okoličány gólom na 3:0. Presne v polovici zápasu hrali domáci presilovku a v nej pridal štvrtý gól Ondrej Janík – 4:0. Hostia skúšali všetko možné, zobrali oddychový čas, vymenili brankárov, no ani to im na zvrat v stretnutí nestačilo. V 36. min. bolo už 5:0 po góle Daniela Štumpfa. V 55. min. sedel na trestnej Robo Mikéska za bitku (dostal aj 10 min. osobný trest) a hostia z presilovky upravili Novákom na 5:1. Uplynuli však iba dve minúty a po prihrávke Janíka uzavrel skóre zápasu svojim druhým gólom Tomáš Trnka – 6:1. O zaslúženom víťazstve domácich nemohol mať nikto ani najmenších pochýb.

Ďalšie výsledky: Martin – Žilina 1:2 p.p., Levice – Dubnica 0:3, Trnava – Topoľčany 6:7, Pov. Bystrica – Bratislava Capitals 0:3.

1. Bratislava 35 26        1          4          4          181:73  84
  2. Topoľčany 35 19        8          1          7          121:85  74
  3. Martin 35 21        3          3          8          138:97  72
  4. Dubnica 35 17        3          2          13        112:110            59
  5. Spiš.N.Ves 36 16        2          3          15        119:122            55

2. liga muži
3. kolo HK 91 Senica – Žiar n/Hr. 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Góly: 4. T. Pavlík, 58. L. Dolinajec – 12. Goga, 16. Srnka, 17. Molnár, 39. Jakubík, 59. Tatár.

Pred 268 divákmi rozhodovali Drblík – Makúch, Tvrdoň. Vylúčení 8:5 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Senica: Barčák (29. Bartozel) – Kuna, Záviš, Pavlík, Konečný, L. Dolinajec – Fian, Melicher, Daniel Baránek, Dávid Baránek, Gergel – Štefanka, Majerčík, Demjan, Čagan, Heleši – Leskovský, Jurica, Planka, Kollár, Boor, tréner Martin Ondrovič.

Hostia v zostave aj so skúsenými hráčmi ako Jozef Stümpel či Tomáš Nádašdi pomerne skoro inkasovali, keď po akcii Dolinajca otvoril skóre už v 4. min. domáci Tomáš Pavlík – 1:0. V druhej polovici úvodnej tretiny však v priebehu piatich minút hostia tromi gólmi zlomili odpor domáceho mužstva. Na 1:3 zvyšoval v 17. min. Molnár z presilovky pri vylúčení Juricu. V závere druhej tretiny bol vylúčený aj Molnár, no hostia v oslabení zvýšili na 1:4 Jakubíkom. V tretej tretine sa čakalo na góly až do samého záveru. Keď v 58.min. znížil Lukáš Dolinajec na 2:4, vycítili domáci šancu, odvolali brankára, no Jakub Tatár do prázdnej bránky uzavrel na konečných 2:5.

Ďalšie výsledky: Prievidza – Brezno 5:2, Púchov – Budapešť 12:1, HK Bratislava – Dolný Kubín 9:7, voľno – Partizánske.

9. Budapešť 15 0          1          2          12        34:98    4

V 18. kole sa Senica predstaví v 18.1. v D. Kubíne.

Extraliga juniorov
MHKM Skalica – Trnava 6:1 (3:0, 1:0, 2:1), g. d.  D. Malík a R. Nemec 2, L. Kuba, D. Kadlečík.

Trnava – MHKM Skalica 2:1 p. p. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0), g. h. M. Hladký.

1. liga kadetov
Pov. Bystrica – MHKM Skalica 5:3 (1:0, 2:1, 2:2), g. h. M. Mikuš, M. Sakmár, R. Podolinský.

6. ŠHT
Trnava – HK 91 Senica 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), G. H. A. Krásny, D. Kalamenovič
MHKM Skalica – HK Bratislava 6:4 (4:2, 1:1, 1:1), g. d. A. Drinka 3, S. Čermák, D. Petrovič, T. Bartal.

5. ŠHT
MHKM Skalica – Hamuliakovo 4:2 (0:0, 1:1, 3:1), g. d. P. Fabian, F. Majzún, S Šebela, K. Bogár.