Basketbalisti MŠK BO Holíč odohrali po vianočnej prestávke svoj zápas na palubovke svojho tabuľkového suseda BBK Bánovce n/Bebravou.

Už pred zápasom bolo jasné, že víťazovi bude patriť prvé miesto v tabuľke II. ligy Západ. Vstup do prvej štvrtiny mali lepší basketbalisti Holíča, no domáci sa dostali do zápasu po zbytočných chybách hostí a tak po prvej štvrtine svietilo na svetelnej tabuli skóre 16 : 17 pre Holíčanov. V druhej štvrtine si Bánovčnia naklonili misky váh na svoju stranu najmä dobrou obranu a premieňaním rýchlych protiútokov čo im vynieslo polčasový štvorbodový náskok. V druhom polčase domáci basketbalisti pokračovali v rýchlom tempe a priebežný rozdiel v skóre trinásť bodov, v závere Holíčania zmiernili prvú prehru v prebiehajúcej sezóne na rozdiel piatich bodov.

BBK Bánovce n/Bebravou – MŠK BO Holíč 81:76 (41:37)
Zostava a body Holíča: Snopko 14, Hanusek 23, ,Kubinec, Pukančík 5, Mlynek 20, Masaryk, Došek 12, Chrenka 2, Krakovský, Rozboril.
Tréner: Ľ Marenčík

Ďakujem Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu!