Výprava bežcov Záhoráckého Fryškého Týmu (ZFT) Senica vycestovala na ostrov Malta, kde štartovali na pretekoch GiG Malta Marathon & Half Marathon.

Tomáš Skala, Pavol Masaryk a Mária Truissard

Na Maltu vyrazilo 9 bežcov aj so svojim fan klubom. Poltucet sa postavilo na štart královskej atletickej disciplíny, maratón dlhý 42,195 kilometra, na polovičnej trati štartovali jeden muž a dve ženy. Nechýbal medzi nimi ani Ivan Raffay, ktorý nedávno zabehol svoj 100. maratón a už veselo ukrajuje z druhej stovky.

MARATÓN

Víťazom maratónu v konkurencii 862 bežcov  (671 mužov a 191 žien) sa stal El Barouki Hicham z Maroka v čase 2:16:47 hod. Pavol Masaryk zo ZFT dobehol v čase 3:13:26 hod. ako najlepší zo Slovákov na 67. mieste a vo svojej kategórii do 40 rokov na 15. mieste. V kat. nad 40 rokov obsadil 24. miesto Marcel Krajč časom 3:25:23 hod. a 61. miesto Rado Ťulák časom 3:56:14 hod. V kat. nad 50 rokov dobehol na 52. mieste Ivan Raffay v čase 4:00:27 hod.. V kat. do 60 rokov bol na 11. mieste Marián Medlen časom 3:36:09 hod. a na 29. mieste Jozef Zváč časom 3:56:09 hod.

POLMARATÓN

Víťazom polmaratónu sa v konkurencii 2993 bežcov (1801 mužov a 1192 žien !!!) stal domáci bežec Charlton Debono v čase 1:05:50 hod. Tomáš Skala zo ZFT dobehol v novom osobnom rekorde 1:13:07 hod. na 11. mieste v absolútnom poradí, ako najlepší Slovák a druhý najlepší zahraničný bežec za Poliakom Pszczolkowskim.

Medzi ženami vyhrala domáca Lisa Marie Bezzina za 1:17:41 hod. Mária Truissard Vrablicova zo ZFT dobehla medzi ženami na skvelom 31. miesta v čase 1:36:55 hod. a vo svojej kategórii do 35 rokov obsadila 18. miesto. Svetlane Raffayovej zo ZFT stačil čas 1:52:11 hod. medzi ženami na 163. miesto a vo svojej kategórii nad 50 rokov obsadila skvelé 7. miesto.