Psíci z Hlbokej sa sťahujú do novo postavenej karanténnej stanice v pokojnom zelenom prostredí za obytnou zónou na Stupavskej ulici v Malackách. Nájdu si tu komplet nové zázemie, výbehy, koterce a aj búdy.

Časť stanice je už kolaudovaná ako útulok, preto môže pomáhať venčiť aj laická verejnosť. Mentorky projektu boli Bačová a Gabriela Bedard z mestského úradu.

“Nebudem sa sťažovať, aké všetky polená sme mali hádzané pod nohy za ten čas. A namiesto drahého predaja pozemkov sme ich vybavili a venovali psíkom. Dovoľte mi však moje osobné ospravedlnenie, že to trvalo tak dlho. Dotiahol som sľub, ktorý sa mi nepodaril zrealizovať na sklonku svojho prvého volebného obdobia. Viem, že pre každého je tou najdôležitejšou jeho priorita, hoci ich máme desiatky,” uvádza na svojom facebooku primátor mesta Malacky Juraj Říha.

“Nech teda nová stanica poslúži a prajem jej, aby bola využívaná čo najmenej. Pretože psíkom by bolo beztak najlepšie v rodinnom prostredí, ale to im môžete zabezpečiť priatelia už len vy a vaši známi, ktorí by hľadali nového člena rodiny,” uzavrel primátor.


.
Toto je čítané

Pestovanie a predaj zeleniny má v Zohore bohatú históriu

Klimatické i pôdne danosti v obci Zohor vytvorili už v dávnejších dobách vhodné podmienky na…

BM: Ustekana sobota