Bratislavský samosprávny kraj pre mimoriadnu situáciu súvisiac so šírením  koronavírusu zrušil na letnú sezónu 2020  cykloturistický vláčik Záhoráčik.

Tak ako aj v iných oblastiach, o ktoré sa župa stará, museli sme pristúpiť k opatreniam i v cestovnom ruchu. V letnej sezóne, ktorá bude tento rok iná pre nás všetkých, tak nebude jazdiť ani turistický cyklovlak na Záhorie a ani turistický autobus do Malokarpatskej oblasti. Pre nás všetkých je to tvrdá realita, ale musíme ju akceptovať,“ vysvetlil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Cykloturistický vláčik Záhoráčik si počas troch rokoch obľúbili domáci i zahraniční turisti. V letnej sezóne jazdil vždy cez víkendy a sviatky z Bratislavy cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť. Čísla z minulého roka síce ukazujú, že túto turistickú dopravu rovnako ako možnosť prepravy bicyklov aktívne ľudia využívali, ale jeho zrušenie bolo v tejto situácii nutné. Za celú sezónu od apríla do prvej polovice októbra roku 2019 vlak Záhoráčik prepravil 8255 cestujúcich a viac ako 970 bicyklov.

Všetky naše plány v súvislosti s cykloturistickými projektami musíme presunúť až do letnej sezóny 2021, kedy veríme, že sa Záhoráčik, ako aj Malokarpatský expres, bez problémov spustia a budú opäť slúžiť verejnosti. Bratislavský samosprávny kraj robí všetky opatrenia, aby sa po skončení pandémie čo najskôr naštartovala ekonomika. Nemôžeme dopustiť, aby pandémia zastavila napredovanie regiónu,“dodal na záver Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.


.

BM: Ustekana sobota