Slovenský futbalový prvoligista FK Senica našiel nového majiteľa. Informovala o tom RTVS v nedeľnom večernom spravodajstve. Novým vlastníkom je slovenská firma zaoberajúca sa medzinárodným obchodom, jej názov zatiaľ nezverejnili. K finalizácii transakcie chýba dotiahnuť posledné detaily.

foto: Róbert Fritz – FB FK Senica

Klub zo Záhoria sa presúva z rúk venezuelského majiteľa Philipa Valentinera do bližšie nešpecifikovanej spoločnosti, ktorá dvojnásobného slovenského vicemajstra odkúpila v piatok. “Teší nás, že sa situácia dostala do finálnej fázy. Pevne veríme, že klub bude zastabilizovaný na dlhšie obdobie,” povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

V Senici musia úspešne prejsť licenčným konaním. Ak chce klub účinkovať aj v budúcej sezóne Fortuna ligy, musí vyplatiť podlžnosti voči hráčom a trénerom. “Nechcem byť konkrétny, ale ten balík je veľký. Potrebujeme v tomto období všetko nastaviť tak, aby sme splnili všetky podmienky na licenčné konanie, a tak, aby sme naše podlžnosti uhradili,” uviedol pre RTVS generálny manažér Peter Cinege a dodal, že klub chce začať so skupinovými tréningami začiatkom mája.


.

BM: Festival Záhrad