Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) odporúča ľuďom, ktorí si plánujú napustiť bazény, aby tak robili pomaly, mimo odberovej špičky a prednostne počas nočných hodín. TASR o tom informoval hovorca BVS Peter Podstupka.

Ilustračné foto: BVS a.s.

Napúšťanie bazéna predstavuje pre vodovodnú sieť záťaž. Ide o nárazový odber s veľkým objemom a verejná vodovodná sieť nie je primárne určená na tieto účely,” priblížil generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Keďže sa vodovodné prípojky na bazény využívajú len sezónne, je podľa bratislavských vodárni potrebné prípojku pred napúšťaním bazéna prepláchnuť. Majú sa tak odstrániť prípadné usadeniny, ktoré sa časom vytvorili a môžu spôsobiť zakalenie vody. “Tento jav síce nemá vplyv na kvalitu vody, ale zákazníci sa na zakalenie vody niekedy sťažujú,” podotkol Podstupka.

BVS upozorňuje, že pri vysokej rýchlosti prúdenia vody v potrubí môže dôjsť k uvoľneniu inkrustov v potrubí verejného vodovodu, a tým k zákalu vody. Zároveň pri napúšťaní bazénov hrozí pokles tlaku vody, ktorý sa môže prejaviť u iných odberateľov. Verejnosti preto odporúča napúšťať bazény pomaly a prednostne v noci.

V letných mesiacoch býva totiž odberová špička obvykle ráno medzi 6.00 a 9.00 h a večer medzi 19.00 a 22.00 h.


.
Toto je čítané

Prezident: Prílet F-16 je významný pre obranu Slovenska

Predošlé stíhačky MiG-29 sa podľa prezidenta už v čase nákupu F-16 dostávali…

20 rokov