Počas prvej júlovej soboty štartuje svoju štvrtú sezónu letný vlak Záhoráčik. Premávať bude každý víkend trikrát denne až do polovice septembra. Východiskovou stanicou bude Bratislava hl. st. a konečnou zastávkou Plavecké Podhradie. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkovať ho bude Železničná spoločnosť Slovenska (ZSSK).

„Projekt sezónneho cykloturistického vlaku je výborným príkladom ako naštartovať turizmus v Bratislavskej župe po období reštriktívnych opatrení proti koronavírusu. Kvôli pandémii sme boli nútení tento obľúbený projekt pôvodne pozastaviť. O to viac sa teším, že sa Ministerstvo dopravy a výstavby v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovenska rozhodlo projekt obnoviť. Je to výborná správa pre obyvateľov kraja aj pre turizmus,“ uviedol bratislavský župan Juraj Droba.

Letný Vlak Záhoráčik je jedným z desiatich projektov, ktorých cieľom je podnietiť ľudí spoznávať Slovensko vlakom. V spolupráci s Ministerstvom dopravy SR a krajskými organizáciami cestovného ruchu vypraví na desiatich trasách mimoriadne LETNÉ VLAKY v rôznych kútoch Slovenska. Vďaka tomu môžete každý víkend od 4. júla do 15. septembra navštíviť iný región a objavovať výnimočné miesta, prírodné krásy, pamiatky, chute a vône Slovenska so ZSSK výhodne a ekologicky,“ doplnil generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Cestujúci, ktorí využijú letný vlak Záhoráčik, sa môžu odviezť až do Plaveckého podhradia, odkiaľ sa dostanú nielen na Plavecký hrad, ale tiež na známu rozhľadňu na Vápennej. Môžu si prejsť aj Náučný chodník Plavecký kras, ktorý patrí medzi najkrajšie náučné chodníky na Slovensku. Turisticky lákavý je aj výhľad na panorámu Malých Karpát a Záhorskú nížinu z vrchu Vysoká, na ktorú sa dostanú z obce Kuchyňa. Obec Kuchyňa je zároveň aj ideálnym štartovacím bodom pre cyklovýlety na Zochovu chatu alebo rozhľadňu Veľká Homola.

Podrobnejšie informácie k cestovným poriadkom, ako aj mapu, tipy na výlety, či fotografie nájdete tu: https://bratislavskykraj.sk/zahoracik/


.
Toto je čítané

Odškodňovanie poľnohospodárov pre škody na plodinách nie je systémové

Klimatické zmeny spôsobené globálnym otepľovaním sa aj na Záhorí prejavujú čoraz častejšie.…

BM: Ustekana sobota