Na štadióne FK Senica pred skvelou diváckou kulisou vyvrcholil 1. ročnik Sportika Cupu, v ktorom štartovali mužstvá hrajúce v Oblastnom futbalovom zväze Senica. Do finále sa prebojovali mužstvá Hlboké a Rybky. Pohár nakoniec po dramatickom priebehu získali futbalisti Rybiek.

Samotný zápas splnil aj najnáročnejšie kritéria, či už po stránke športovej, organizačnej i spoločenskej. V hľadisku bolo vidieť množstvo fanúšikov zo širokého okolia, kompletné rodiny aj s deťmi a nechýbali ani čelní funkcionári futbalových zväzov a tiež sponzori. Dôležitosť zápasu umocňovala aj skutočnosť, že ho v priamom prenose vysielala televízia Huste !!!

Na zápase boli prítomní Roman Markech, riaditeľ fi Sportika, Vladimír Hurban z Hurban Trade s.r.o., Ivan Gróf, podpredseda VV ZsFZ  a kompletný VV ObFZ Senica i s členmi odborných komisií.

Hlboké – Rybky 2:2 (2:0), pok. kopy 3:4
Góly: 22. T. Vach, 43. R. Slaný – 53., 59. F. Ravas.

Pred 1232 divákmi rozhodovali J. Černek – M. Šefčík, A. Šturdík. Podavačov lôpt zabezpečili rovným dielom obaja finalisti.

Hlboké: Fišan – Chovanec, Kumančík, R. Morávek, Pajpach, Pavlík, T. Slovík, Slaný (102. Otépka), Vach (98. Hrušecký), Mráz (70. Šimo), D. Slovík (86. M. Morávek), tréner Karol Fabian.

Rybky: Rýzek – Fodor (116. Bojňanský), Červinka (86. Surový), Mach (70. Fábik), Patka, Vacula, Černek, K. Ravas, Mareček (46. Bartošek), Kuchta, F. Ravas, tréner Tomáš Duška.

Od začiatku udávalo tempo hry Hlboké, vedené v zápise ako domáce mužstvo. Ako prvý sa k priamemu ohrozeniu bránky súpera dostali Rybky, no v 18. min. so strelou K. Ravasa bez problémov Fišan poradil. V 22. min. sa už skóre menilo, keď na centrovanú loptu T. Vacha nabiehajúci Chovanec pohybom pomýlil Rýzka v bráne hostí a lopta skončila v sieti – 1:0. Rybky v snahe o rýchlu odpoveď pohrozili strelou Patku, tá však išla nad bránu. Aj druhý gól Hlbokého bol kuriózny. O stratenú loptu zabojoval kapitán Slaný, vymenil si ju s Mrázom a v páde nemastnou – „neslanou“ strelou prekonal Rýzka – 2:0. Po prestávke prišiel na trávnik v drese Rybiek Gabo Bartošek, čo zvýšilo ich údernú silu a v priebehu šiestich minút bolo vyrovnané. V 53.min. po rýchlom brejku nahral Patka Fredymu Ravasovi, pred ktorým bola už len prázdna bránka – 2:1. V 59. min. obrana Hlbokého podcenila dlhý odkop hostí a Fredy Ravas mal uľahčenú úlohu – 2:2. Po vyrovnávajúcom góle sa Hlboké vrhlo do útoku získať späť stratené vedenie. V šanci bol T. Slovík, po spolupráci s ním aj Pavlík a najväčšiu šancu mal po centri Chvanca v 62. min. D. Slovík, ktorého hlavičku z päťky Rýzek zázračne zneškodnil. O dve minút vyrazil Fišan strelu K. Ravasa na roh, Šimo tesne pred koncom pálil nad a už v nadstavenom čase sa individuálne presadil Bartošek, no Fišana neprekonal.

V predĺžení už chýbali hráčom sily a tak pre obe mužstvá bol záverečný hvizd výborného rozhodcu Černeka vykúpením. Pred ním mal v 96. min. na kopačkách tutovku Kuchta, no Fišan vytiahol skvelý zákrok. V 118. min. mohol rozhodnúť R. Morávek, no jeho tečovaná strela skončila tesne vedľa brány nereagujúceho Rýzka.

V penaltovom rozstrele už pri prvej penalte zaváhal Pavlík, ďalej postupne premenili F. Ravas, Šimo, Vacula, R. Morávek, K. Ravas a Hrušecký. Keď Fišan vychytal Bartoška, bolo po štyroch sériách 3:3. V piatej sérii najskôr nedal T. Slovík a tak mečbal mal na svojich kopačkách Peťo Černek. Fišanovi nedal šancu a tak mohla veľká radosť vypuknúť v tábore Rybiek.

V slávnostnom vyhlásení výsledkov 1.ročníka Sportika Cupu odovzdávali ceny Roman Markech, predseda ObFZ Senica Miroslav Guček a predseda ŠTK Ján Cigánek.

Cenu pre najlepšieho strelca získal Lukáš Pavlačka z Oreského, ktorý v troch zápasoch pohára nastrieľal 8 gólov.

Povedali po zápase
Tomáš Duška, tréner Rybiek: „V prvom polčase bol súper lepší a mohol pridať ešte aj nejaký gól navyše. Mali sme šťastie. Po prestávke prišiel skúsený Bartošek, vyrovnali sme a v predĺžení sme mali o niečo viac šancí. Vyšlo nám počasie, atmosféra bola fantastická, futbal skvelý. Prial by som si, aby sme hrávali čo najviac takýchto zápasov. Chcel by som aj takto poďakovať K. Ravasovi a J. Kuchtovi, ktorí odchádzajú do Radimova, za odvedenú prácu v prospech TJ Rybky.“

Karol Fabian, tréner Hlbokého: „ Po dvoch góloch akoby sme sa začali báť o výsledok a dovolili sme súperovi vyrovnať. Škoda, že sme zo šancí nepridali ešte aspoň jeden gól, teraz sme sa mohli tešiť my. Ale taký je futbal, tento sa musel páčiť všetkým na štadióne i pri televíznych obrazovkách.“