Druhou letnou posilou fortunaligového futbalového klubu FK Senica po Tomášovi Šalatovi sa stal ďalší obranca Jakub Nemec. S vedením sa dohodol na ročnom kontrakte s opciou, informoval klubový web FK Senica.

foto fksenica.eu

“Pocity sú od prvého momentu výborné, som rád, že môžem byť súčasťou FK Senica,” povedal 28-ročný Nemec, ktorý v uplynulých dvoch sezónach hrával za FC Petržalka, v minulosti si vyskúšal aj pôsobenie v MFK Skalica či FC Rohožník. Počas svojej mládežníckej kariéry postupne prešiel mužstvami ako ČSFA Malacky, Slovan Bratislava, Brezová pod Bradlom či České Budějovice.

“Určite ide o najväčšiu výzvu v mojej doterajšej kariére, som za to šťastný a veľmi sa teším na nasledujúce obdobie. Mojou hlavnou ambíciou je, aby sme boli úspešní ako tím a dosahovali čo najlepšie výsledky. Osobnou ambíciou je vybojovať si miesto v základnej zostave a byť pre kabínu a rovnako tak aj celý klub užitočný hráč,” uviedol Nemec.

“Doplnenie obrannej línie bolo jednou z našich priorít v prestupovom období, hľadali sme najmä typologicky podobného obrancu akým je Jakub, nakoľko ide o ľaváka, ktorý dokáže hrať na ľavej strane aj v strede obrany. Bolo veľmi podstatné, že sme na neho mali pozitívne referencie či už po ľudskej stránke alebo kvalitatívnej od jeho bývalého spoluhráča Juraja Pirosku a rovnako tak aj od nášho trénera brankárov Miroslava Mentela,” vysvetlil dôvod angažovania športový riaditeľ klubu Filip Holec.

“Po dohode s novým trénerom, ktorý nám potvrdil záujem o Jakuba, sme sa ho rozhodli angažovať. Pevne veríme, že nám pomôže stabilizovať výkony obrannej formácie. Ide zároveň o hráča, ktorý pochádza z nášho regiónu Záhorie, čo je ďalším dôležitým signálom pre fanúšikov FK Senica,” dodal senický funkcionár.


.

Lakovanie a Pieskovanie