Počas uplynulého víkendu začali majstrovské súťaže Oblastného futbalového zväzu Senica.

Jablonica – Sobotište

MO ObFZ Senica 6. liga

Zrodilo sa niekoľko zaujímavých, ale aj prekvapujúcich výsledkov, medzi ktorými najviac rezonuje ten zo Stráží, kde Kúty neboli ďaleko od dvojcifernej prehry. Ale ani výška výhry Oreského v Radošovciach sa nečakala.

Skupina A 1. kolo

Lakš. N. Ves – Čáry 3:1 (1:1), 32., 53. T. Velický, 84. N. Hubek – 25. A. Danihel.
Pred 200 div. rozh. Hušek, Mesíček.

V Lakšároch boli hody, zápas s Baníkom sledovala pekná divácka kulisa. Čáry sa prekvapujúco ujali vedenia Danihelom, no domáci do prestávky vyrovnali Tomášom Velickým – 1:1. Ten istý hráč ich dostal chvíľu po prestávke do vedenia a na konečných 3:1 upravil šesť minút pred koncom Noro Hubek.

Mor. Sv. Ján – Kopčany 2:3 (1:1), 32. E. Šimonovič, 58. Dominik Bolf – 25. D. Hýroš, 68. O. Zabadal, 82. J. Zubalík.
Pred 200 div. rozh. Vlk, Škrinár. ŽK 2:1.

Dvomi gólmi dokázali domáci futbalisti otočiť nepriaznivý stav vo svoj prospech, no v závere sa to isté podarilo aj ich súperovi a tak im ostali „oči pre plač.“ Po vedúcom góle Dominika Hýroša vyrovnal na polčasových 1:1 Erik Šimonovič a po hodine hry dostal domácich do vedenia Domino Bolf – 2:1. Z neho sa tešili iba desať minút. Vyrovnal Ondro Zabadal a v 82. min. zaistil tri body pre Kopčany Zubalík. Ani 5 Bolfovcov v zostave domácich (Tomáš, Marek, Jevin, Denis, Dominik) body neprinieslo.

Slovan Šaštín – Štefanov 2:1 (2:0), 30. F. Kučera, 41. J. Tomiš – 90. F. Šarközy.
Pred 250 div. rozh. Tubl, Blaha. ŽK 2:1.

V Šaštíne videli diváci pekný zápas. Domáci boli aktívnejší a v záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu sa aj dvakrát presadili, keď po príchode z Nafty Gbely sa ako posila ukázal Filip Kučera a chvíľu pred polčasom sa ako správny kapitán ukázal Jaro Tomiš – 2:0. Po prestávke v horúcom počasí mysleli domáci viac na obranu, šetrili sily. Hosťom ich snaha o kontaktný gól vyšla až v 90. min., kedy sa presadil striedajúci Fabián Šarközy – 2:1. Na vyrovnanie im už však čas nezostal.

Spartak Stráže – TJ Kúty 9:1 (5:0), 9., 44. T. Polák, 17., 24. D. Fukna, 28., 53. (11), 66., 87., 88. R. Slovák – 57. M. Zemánek (11).
Pred 350 div. rozh. Vlk, Knap, Škrinár. ŽK 1:1.

O tomto sa v Kútoch určite nesnívalo ani v najhoršom sne. Za polhodinu bolo 4:0 po dvoch góloch Dominika Fuknu, Tomáša Poláka a Roba Slováka. Pred odchodom do šatní T. Polák svojim druhým gólom zvýšil už na 5:0. Po prestávke sa na každej strane kopala penalta, Slovák i Zemánek boli úspešní – 6:1. Na konečných 9:1 čistým hetrikom upravil Robo Slovák, ktorého päť gólov v jednom zápase sa bude len ťažko prekonávať.

Bor. Sv. Jur – Bor. Mikuláš 1:0 (1:0), 31. M. Ťažký,
Pred 200 div. rozh. Tubl, Blaha, Hušek.

V zaujímavom zápase vyhrali domáci vďaka gólu Ťažkého už v prvom polčase. Hosťom sa napriek snahe po prestávke vyrovnať nepodarilo a tak body ostali doma.

Skupina B 1. kolo

Jablonica – Sobotište 1:1 (1:1), 45. B. Kolenyak – 22. M. Tomeček.
Pred 200 div. rozh. Knap, Patka.

Úvod patril domácim, no od 10.min. prebrali iniciatívu a celý polčas boli lepším mužstvom. Kadlečík trafil brvno, nebezpečne hlavičkoval Nazarej a peknú akciu Nečasa zakončil Miro Tomeček vedúcim gólom – 0:1. V 28.min. krásnu kombinačnú akciu nezakončil Kadlečík a neujala sa ani hlavička Krišáka. Keď neuspeli ani Závodský a Nečas, prišiel v nadstavenom čase trest, keď po centri Sekelu hlavou vyrovnal Beno Kolenyak – 1:1. Druhý polčas už patril domácim. Tutovku zahodil striedajúci Januška, svoj druhý gól nepridal Kolenyak a ruky dvíhali diváci po hlavičke Pitoráka, lopta však v sieti neskončila. Najväčšiu šancu mal však v 86. min. Jánošík, skvele zasiahol brankár hostí Petráš a tak sa body delili, zrejme zaslúžene.

Radošovce – Oreské 1:6 (0:5), 71. M. Žúrek (11) – 2., 20. F. Zaťko, 30. T. Jarábek, 33. L. Pavlačka, 41. S. Starych, 72. A. Beňo.
Pred 150 div. rozh. Srnec, Dzindzík.

Susedské derby bolo rozhodnuté už v prvej polhodine, v ktorej hostia dali štyri góly. Už v 2. min. otvoril skóre Filip Zaťko, ktorý pridal aj druhý gól. V priebehu troch minút Jarábek a Pavlačka zvýšili na 0:4 a domácim zobrali aj najmenšiu šancu na zvrat v stretnutí. Do polčasu pridal Starych ešte jeden na 0:5. Po prestávke hostia ubrali z plynu, Žúrek dal z penalty aspoň čestný gól domácich, no hneď po rozohrávke upravil na konečných 1:6 Adam Beňo.

Rybky – Rohov 1:1 (1:1), 45. Ľ. Fábik – 13. R. Ondrejkovič.
Pred 200 div. rozh. Kahúň, Kopúnek, Jablonický.

Susedské derby skončilo zmierlivou remízou 1:1, keď obidva góly padli už v prvom polčase. Prekvapujúco sa ujali vedenia hostia v 13.min. Ondrejkovičom. Domáci bojovali, no gólovo sa presadili až v poslednej minúte prvého polčase, kedy vyrovnal Fábik na 1:1. Po prestávke už diváci gól nevideli a tak si mužstvá body spravodlivo podelili.

Dubovce – Pop. Močidľany 2:2 (1:1), 14., 65. D. Helt – 20. J. Kopálek, 67. J. Starý.
Pred 150 div. rozh. Tokoš, Hurbánek. ŽK 4:3.

Aj ďalšie susedské derby nespoznalo víťaza. Domáci dvakrát vyhrávali, no Močidlany zakaždým stačili vyrovnať. Na prvý gól Helt už po šiestich minútach odpovedal Kopálek – 1:1. Po prestávke opäť Helt daol vedúci gól Duboviec, no za dve minúty zrovnal Starý na konečných 2:2.

Cerová – Hlboké 2:6 (1:1), 35. M. Holič (11), 67. D. Badáň (11) – 45. T. Vach (11), 62., 79. T. Slovík, 65., 84. V. Šimo, 87. J. Kovalovský.
Pred 200 div. rozh. Kahúň, Jablonicky, Kopunek. ŽK 1:3.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Domáci sa ujali vedenia po polhodine hry, keď penaltu za ruku premenil Marek Holíč – 1:0. O chvíľu po faule v šestnástke mali kopať aj druhú, no rozhodca po chvíli ju odvolal a aj udelenú ŽK. Domáci sa cítili ukrivdení. Penalta sa predsa len kopala, no na druhej strane tiež za faul. Už v nadstavenom čase z nej vyrovnal Tomáš Vach – 1:1. Po prestávke Hlboké pridalo, malo kvalitnejšiu lavičku a po prestriedaní dali striedajúci hráči tri góly. V priebehu troch minút po góloch Tomáša Slovíka a Vlada Šima (bol na ihrisku 2 minúty) odskočili na 1:3 a aj keď z ďalšej penalty znížil Denis Badáň na 2:3, rozbehnutých hostí to už nezastavilo. T. Slovík, Šimo a Juraj Kovalovský v priebehu 8 minút uzavreli na konečných 2:6.

MO ObFZ Senica 7. liga 1. kolo

Smrdáky – Š. Humence 3:2 (1:2), 41., 70. (11), M. Škoda, 82. J. Pagáč – 5. R. Bilka, 20. R. Búzek.
Pred 100 div. rozh. Polakovič, Podmajerský.

Hostia boli mimoriadne efektívni a už v 20. min. viedli 0:2 po góloch Roba Bilku a Roba Búzka. Domáci sú však známi svojou bojovnosťou, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Mišo Škoda ešte do prestávky znížil a ten istý hráč v 70. min. premenil pokutový kop na 2:2. Dokonalý obrat zaistil v 82. min. Juraj Pagáč gólom na 3:2. Hostia sa mohli tešiť aspoň z bodu, no v 83. min. nepremenil Bilka pokutový kop.

Kunov – Koválov 6:0 (2:0), 41. (11), 70. M. Macek, 44. M. Vizváry, 59. R. Burian, 56. J. Burian, 90. Vlastný (F. Juráš).
Pred 100 div. rozh. Mesíček, Dzindzík. ŽK 1:1.

Hralo sa za stálej prevay domáci, v úvodnej štvrťhodine mali obe mužstvá po jednej šanci, Macek ani Nemečkay bránky netrafili. Nebezpečne ešte pálil Maca, no skóre sa menilo z prísnej jedenástky za ruku, premenil ju Maroš Macek – 1:0. Pekným gólom bez prípravy zvýšil Filip Vizváry na 2:0. Po prestávke už sa hralo na jednu bránku, domáci pridali ďalšie štyri góly. Koválov pohrozil dvakrát po štandartkách, M. Veselý v šanci nedočiahol na loptu, v závere I. Michalica netrafil bránku.

Kunov – Koválov

Sekule – Smolinské 2:0 (1:0), 24. P. Kovár, 83. Andrej Trajlínek (11).
Pred 100 div. rozh. Hurbánek, Bednár. ŽK 0:2.

Domáci boli aktívnejším mužstvom a zasläžene sa ujali vedenia v 24. min. gólom Paťa Kovára – 1:0. Napriek niekoľkým príležitostiam už ďalší gól nepridali. Aj po prestávke mala hra rovnaký priebeh. Skóre zápasu uzavrel v 83. min. z pokutového kopu kapitán Andrej Trajlínek – 2:0.

Letničie – Rovensko 8:3 (2:1), P. Kuček 3 (2 z 11), P. Júva, J. Škápik, J. Jurka, J. Šarközy, M. Hrubša – Guoth 3.
Pred 150 div. rozh. Matúš, Čech.

Po vyrovnanom prvom polčase prišla po prestávke gólová smršť domácich, keď to padalo najmä Patrikovi Kučkovi, autorovi troch gólov. Tri dal aj hosťujúci Erik Guoth, no nikto ďalší zo spoluhráčov ho už nepodporil.

Trnovec – Unín 2:2 (2:1), 1. R. Uher (11), 15. S. Košút – 11. a 75. M. Uher z 11.
Pred 200 div. rozh. Škrinár, Thao. ŽK 0:3.

Petrova Ves – Hradište 7:0 (2:0), Martin Mihálik a F. Koryčánek 2, J. Junek, Michal Mihálik, D. Gál.
Pred 200 div. rozh. M. Dutka.

MO ObFZ Senica 8. liga 1. kolo

Vrádište – Podbranč 3:1 (3:0), 10. S. Malík, 19. P. Smaženka, 26. J. Rehák – 49. M. Filka.
Pred 50 div. rozh. Thao, Daniš.

Domáci vybavili všetko v prvom polčase, kedy získali trojgólové vedenie. Po prestávke dovolili hosťom už len skorigovať gólom Filku.

Dojč – Osuské 1:1 (1:0), 50. R. Pritchard – 65. S. Olah (11).
Pred 50 div. rozh. Čech, Bednár. ŽK 0:1.

Po bezgólovom polčase sa ujal vedenia Dojč gólom Pritcharda. Vedenie však neudržali. Z penalty vyrovnal Samko Olah na konečných 1:1.

Bukovec – Košariská 5:0 (2:0), 2., 28., 51. B. Sabo, 80., 87. Ľ. Klein.
Pred 50 div. rozh. Švancara.

Jednostranná záležitosť domácich, o všetky góly sa postarala dvojica hráčov. Hetrik zaznamenal Braňo Sabo, ďalšie dva góly pridal Ľubo Klein.

Chropov – Prietrž 1:1 (1:1), 24. O. Černek – 9. E. Janovíček
Pred 50 div. rozh. Knap. Vlk.

Hostia sa ujali vedenia gólom Janovíčka z trestného kopu, o chvíľu však Oliver Černek vyrovnal na 1:1. Spravodlivá deľba bodov.

Chvojnica – Kostolné 0:2 (0:1), 12. M. Hučko, 87. O. Baran.
Pred 50 div. rozh. Polakovič, Podmajerský.

.

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…