Nahlásiť aktuálny stav vodomeru po zmene cien vodného a stočného môžu klienti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) do 9. septembra.

Ilustračné foto: BVS a.s.

TASR o tom informovali bratislavské vodárne a zároveň sa verejnosti ospravedlňujú za nesprávnu formuláciu vo štvrtkovej (13. 8.) tlačovej správe, podľa ktorej mali zákazníci nahlásiť stav vodomeru už k tomuto piatku.

BVS vyzvala klientov, aby vykonali odpočty svojich vodomerov. “Na základe týchto údajov sa následne urobí rozpočítanie spotreby vody podľa starej a novej ceny,” uviedli vodárne. Klienti, ktorí sú priamo zákazníkmi BVS, hlavne ľudia v rodinných domoch, ktorí majú s BVS uzatvorenú zmluvu a majú svoje vlastné odberné miesto, tak môžu urobiť prostredníctvom nového zákazníckeho portálu BVS, ktorý bude v prevádzke na webovej stránke vodární. Klienti, ktorí nemajú internet, môžu na nahlásenie stavu vodomeru využiť call centrum BVS alebo prísť osobne do niektorého z kontaktných centier v čase zákazníckych hodín.

Vodné a stočné v regióne BVS sa mení. Na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví bude nová cena vodného 1,0135 eura bez DPH za 1000 litrov pitnej vody. Stočné za rovnaký objem sa bude pohybovať na úrovni 0,9985 eura bez DPH. BVS poskytuje svoje služby pre viac než 700.000 ľudí z Bratislavy, ako aj zo siedmich okresov na Záhorí a v okolí hlavného mesta. Vodou zásobuje 97 percent obyvateľov žijúcich v tomto spádovom území.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024