Hoci hralo Hlboké v prvých dvoch kolách na ihriskách súperov, získalo plný počet bodov a jeho strelci nastrieľali deväť gólov.

FOTO zo zápasu Rybky – Oreské 2:1

V A – skupine je jediným mužstvom bez straty bodu. V B – skupine je bez straty Slovan Šaštín. Ich víťazstvo 5:0 v Kopčanoch je pre mnohých prekvapujúce, no zároveň aj potešujúce, keďže v tomto futbalovom meste nestál tento šport v posledných rokoch zrovna  na pevných základoch.

MO ObFZ Senica 6. Liga
Skupina A 2. kolo

Rybky – Oreské 2:1 (1:0), 1. vlastný (R. Šefčík), 58. L. Černek – 49. P. Mikúš.

Pred 300 div. rozh. Rusinko, Prelec, Ma. Šefčík.

Zo zápasu ubehlo sotva 20 sekúnd, keď strele D. Surového pomohol do vlastnej brány Rado Šefčík – 1:0. Pol hodiny sa hral nezáživný futbal, záver polčasu patril hosťom, dvakrát bol v šanci Jarábek. Hostia sa domáhali aj penalty, no nepískalo sa. Tesne pred prestávkou mohol zvýšil Petrúfka, no brankár Štefka mu chytil čistú šancu. Po prestávke začalo lepšie Oreské a už v 49. min. vyrovnalo, akciu rozbehol Starych, prihral Pavlačkovi, ktorého strieľaný center dopravil za chrbát Rýzka aj s pomocou M. Macha Pavol Mikúš – 1:1. Hostia aj naďalej pokračovali v aktivite a o chvíľu spálil tisícpercentnú šancu Pavlačka. Rybky odolávali s vypätím všetkých síl, no v 58. min. im vyšiel brejk a po góle Lukáša Černeka opäť vyhrávali – 2:1. Gól mužstvom hostí riadne „zamával“ a dlho sa nemohli dostať do tempa. V záverečnom nápore odmietol vyrovnať Starych a tesne pred záverom sa neujala hlavička Jarábka, ani dorážka kapitána Královiča a tak sa z výhry tešili domáci.

Pop. Močidľany – Jablonica 0:4 (0:1), 24., 84. P. Januška, 56. J. Štefanka, 68. V. Jánošík.

Pred 150 div. rozh. Hušek, Kopunek, Blaha. ŽK 3:3, ČK 2:0 (33. T. Kopálek, 55. J. Kopálek).

Jablonica potvrdila, že bude patriť k tomu lepšiemu v MO. V hodovom zápase sa chceli domáci pred svojimi priaznivcami vytiahnuť, no nemali nárok. Hostí do prestávky dostal do vedenia Paťo Januška – 0:1. Domáci navyše od 33. min. hrali bez vylúčeného Tomáša Kopálka, za ktorým v 55. min. odchádzal s ČK aj jeho brat Jozef. Hostia početnú výhodu dokonale zúžitkovali. Jakub Štefanka a Vlado Jánošík ich poslali do pohodlného trojgólového vedenia, ktoré ešte v 84. min. navŕšil svojim druhým gólom Januška na konečných 0:4.

Rohov – Dubovce 3:3 (2:1), 36., 38. M. Kadlíček, 71. I. Ravas – 40. M. Ovečka, 80. M. Gregúrek (11),  90. R. Juríček.
Pred 100 div. rozh. Tubl, Mráz. ŽK 1:4.

V nedeľnom dopoludní sa po počiatočnom oťukávaní presadil v priebehu dvoch minút Maťo Kadlíček a domáci viedli 2:0. No radovali sa pridlho a tak už o dve minúty dal Milan Ovečka kontaktný gól na 2:1. Po prestávke poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia Ivan Ravas, čo ich očividne uspokojilo. V 80. min. znížil striedajúci Mišo Gregúrek z penalty na 3:2 a už v nadstavenom čase chytil domáci brankár malú domov do rúk a po nepriamom kope zabezpečil deľbu bodov Rado Juríček – 3:3.

Radošovce – Hlboké 1:3 (0:0), 85. R. Drgon – 65., 69., 83. V. Šimo.
Pred 200 div. rozh. M. Dutka, Škrinár, Tokoš. ŽK 1:1.

Po bezgólovom polčase začal úradovať v drese hostí striedajúci Vlado Šimo, ktorý prišiel na ihrisko až v 55. minúte. Najskôr v priebehu štyroch minút dal dva góly a v 83. min. uzavrel svoj hetrik na 0:3. Domáci kanonier Rado Drgon korigoval až v samom závere na konečných 1:3.

Sobotište – Cerová 2:1 (0:1), 59. J. Beňa, 88. Ľ. Hanzlíček – 14. M. Holič.
Pred 250 div. rozh. Ma. Šefčík, Hušek, Polakovič. ŽK 1:2, ČK 0:1 (4. M. Pípa).

Hoci Cerová hrala už od 4. min. bez vylúčeného Pípu, do polčasu vyhrávala od 14. min. gólom Mareka Holiča. Po prestávke sa presadili v drese domácich dvaja bývalý hráči Cerovej !!! V 59. min. vyrovnal po štandardke Jozef Beňa a v 88. min. zabrzpečil domácim tri body Ľubo Hanzlíček – 2:1

Skupina B 2. kolo

Štefanov – Spartak Stráže 2:2 (1:1), 16. B. Tureček, 56. M. Rampáček (11) – 44. T. Polák, 85. R. Slovák.
Pred 200 div. rozh. M. Dutka, Vlk.

Od začiatku to bol pomerne nervózny zápas s množstvom faulov, ale aj s množstvom šancí na obidvoch stranách. Po štvrťhodine hry sa domáci ujali vedenia gólom Braňa Turečka – 1:0. Keď sa už mužstvá chystali na prestávku, vyrovnal Tomáš Polák na polčasových 1:1. Štefanov proti favoritovi bojoval a v 56. min. išiel opäť do vedenia, keď po faule na Turečka premenil penaltu bývalý hráč Spartaka Marcel Rampáček – 2:1. Na tri body to však nestačilo, lebo záver patril opäť hosťom a najlepší kanonier súťaže Robo Slovák v 85. min. stanovil výsledok na 2:2.

Kopčany – Slovan Šaštín 0:5 (0:0), 50. M. Herda, 52. J. Mošať, 65. F. Bartal, 70. F. Kučera, 87. D. Šimek.
Pred 200 div. rozh. Srnec, Vlk. ŽK 2:0.

Diváci v Kopčanoch sa v prvom polčase gólov nedočkali, no určite nečakali, že po prestávke ich uvidia až päť a všetky v sieti domáceho brankára Erika Ivana. V priebehu dvoch minút poslali hostí do dvojgólového vedenia Matúš Herda a Juraj Mošať. Filip Bartal po štandartke zvýšil na 0:3 a gól Filipa Kučeru už napovedal debakel pre domácich – 0:4. Uragán strelcov Šaštína po polčase uzavrel v 87. min. Denis Šimek na konečných 0:5.

Bor. Mikuláš – Čáry 3:1 (1:0), 29. Ľ. Macek (11), 49., 77. P. Stupavský – 86. Ľ. Danihel.
Pred 100 div. rozh. Otrubčák, Černek, Mesíček. ŽK 2:1.
Po vyrovnanom priebehu sa domáci ujali vedenia po polhodine hry, keď Ľubo Macek premenil prísne nariadenú penaltu za nastrelenú ruku – 1:0. Šance boli na obidvoch stranách, no brankári boli výborní. Hneď po prestávke zvýšil Peťo Stupavský na 2:0. Penalty sa domáhali aj hostia, no kopal sa len trestný kop z hranice šestnástky. Svojim druhým gólom zvýšil v 77. min. Stupavský na hrozivých 3:0. Hostia už len korigovali v 86. min. Ľubošom Danihelom na konečných 3:1.

TJ Kúty – Lakš. N. Ves 4:3 (2:2), 18., 79. M. Vrábel, 35. K. Biksadský, 68. D. Smolinský – 30. T. Velický, 33., 58. R. Biksadský.
Pred 300 div. rozh. Tubl, Blaha, Thao. ŽK 1:1.
Zaujímavý futbal s množstvom gólov videlo vyše 300 divákov v Kútoch. Domáci sa síce ujal vedenia Máriom Vrábel, no v priebehu troch minút Tomáš Velický a Rišo Biksadský otočili stav v prospech hostí – 1:2. O ďalšie dve minúty sa opäť trafil Biksadský, no tentoraz Kristián v drese domácich a bolo 2:2. Po prestávke hosťujúci Biksadský dostal ešte raz Lakšáre do vedenia, no záver patril domácim. Dominik Smolinský vyrovnal a Vrábel, ktorý strelecký účet otvoril, tak ho v 79. min. aj uzavrel – 4:3.

Bor. Sv. Jur – Mor. Sv. Ján 2:3 (1:2), 34. A. Daniel, 51. M. Ťažký – 12., 42. M. Bolf 2, 60. F. Chvál (11).
Pred 250 div. rozh. Kahúň, Kopúnek, Jablonický. ŽK 2:2.
Hostia v prvom polčase dvakrát vyhrávali po góloch Mareka Bolfa. Na prvý gól reagoval Aďo Daniel premenenou penaltou a po prestávke zo štandartky zrovnal Miro Ťažký na 2:2. Po hodine hry kopali penaltu aj hostia a Filip Chvál z nej zabezpečil Jáňanom cenné tri body – 2:3.

MO ObFZ Senica 7. liga 2. kolo
Koválov – Sekule 3:1 (2:0), 15. R. Maca, 19., 54. P. Tokoš – 75. E. Húšťava.
Pred 100 div. rozh. Polakovič, Bednár. ŽK 2:2.

Veteráni v domácom drese Roman Maca a Peťo Tokoš dostali domácich postupne až do trojgólového vedenia. Najskôr v prvom polčase obaja v priebehu štyroch minút prekonali Milana Kocha v bráne hostí a po prestávke Tokoš svojim druhým gólom zvýšil už na 3:0. Štvrťhodinku pred koncom Erik Húšťava znížil na 3:1, no na viac sa už hostia nezmohli.

Š. HumenceKunov 3:1 (0:1), 73. A. Foriška, 75. A. Hulka, 86. V. Kutlák – J. Burian.
Pred 100 div. rozh. Thao, Čech. ŽK 2:3.

Hostia od 22. min. vyhrávali gólom Jozefa Buriana 0:1 a dlho to vyzeralo, že z Humeniec s prázdnymi rukami neodídu. S obrancom Martinom Ondrovičom v bráne držali jednogólové vedenie až do záverečnej štvrťhodinky, no neudržali ho. V priebehu dvoch minút Aleš Foriška a Aďo Hulka otočili skóre na 2:1 a v 86. min. ešte pridal gólovú poistku Vlado Kutlák – 3:1.

Letničie – Trnovec 1:1 (1:0), 23. P. Kuček – 90. R. Uher.
Pred 100 div. rozh. Šturdík, Podmajerský. ŽK 3:0.

Letničie sa v 1. kole gólovo namlsalo (8:3 s Rovenskom), no tentoraz prišiel kvalitnejší súper. Trnovec v Sportika Cupe vyradil Kopčany a svoju kvalitu potvrdzoval aj v Letničí. Napriek tomu to dlho vyzeralo na ďalšie tri body pre domáci, ktorí od 23. min. vyhrávali gólom Patrika Kučka 1:0. Už v nadstavenom čase však obrana domácich nezvládli štandartku, po ktorej Rado Uher vyrovnal na 1:1 a body sa tak delili.

Hradište – Smrdáky 1:4 (0:3), 52. L. Štefka (11) – 21., 57. T. Danihel, 31. J. Pagáč, 35. V. Bôžik.
Pred 150 div. rozh. Kopúnek, Kahúň. ŽK 1:0.

Hradište si chcelo po 0:7 v Petrovej Vsi udobriť svojich priaznivcov, no nepodarilo sa mu to. Hostia v silnej štvrťhodinke v prvom polčase dali tri góly a prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Po prestávke Laco Štefka z penalty znížil na 1:3 a zapálil plamienok nádeje, no Tomáš Danihel nielenže gólový scenár zápasu v 21. min. začal, ale ho aj v 57. min. uzavrel na konečných 1:4.

Rovensko – Smolinské 5:1 (2:1), 10., 62. D. Pucheľ, 20. (11), 49., 82. E. Guoth – 78. R. Daniel.
Pred 100 div. rozh. Čech, Podmajerský. ŽK 0:2.

Veľmi prijateľný výsledok pre Smolinské. Ak by domáci premenili len zlomok z ďalších šancí, mohol byť výsledok aj dvojciferný. Erik Guoth strelil už druhý hetrik v sezóne a gólovo sa k nemu pridal aj David Pucheľ. Za hostí znižoval na 4:1 René Daniel.

UnínPetrova Ves 1:2. (0:1), 55. T. Rešetka – 40. Michal Mihálik, 50. F. Koryčánek.
Pred 400 div. rozh. Matúš, Bednár. ŽK 0:2.

Rekordná návšteva víkendu v súťažiach ObFZ videla v susedskom derby víťazstvo hostí. Päť minút pred prestávkou i päť minút po prestávke zabezpečili hosťom dvojgólové vedenie Mišo Mihálik a Filip Koryčánek – 0:2. O ďalších päť minút Tomáš Rešetka znížil na 1:2, no napriek snahe sa domácim už vyrovnať nepodarilo.

MO ObFZ Senica 8. liga

V 2. kole zaujali najmä štyri góly bývalého reprezentanta Slovenska v ľadovom hokeji René Jarolína v drese Prietrže, no najmä ukončenie predlhej domácej séria Podbranču na domácom ihrisku.

Osuské – Bukovec 1:3 (1:1), 36. S. Olah (11) – 41., 63., 73. B. Sabo.
Pred 150 div. rozh. Matúš.
Domáci síce vyhrávali 1:0, keď Samko Olah v 36. min. premenil penaltu, no v drese hostí si obul strelecké kopačky Braňo Sabo, ktorý hetrikom otočil skóre v prospech Bukovca – 1:3.

PrietržDojč 10:1 (5:0), 4., 18., 20., 38. R. Jarolín, 23. J. Janitor, 54., 77. S. Novák, 75., 81. M. Svatík, 84. E. Hečko – 52. S. Bukovský.
Pred 100 div. rozh. Jablonický, Kahúň.
Štyri góly bývalého slovenského reprezentanta v hokeji René Jarolína v prvom polčase zobrali hosťom aj tie najmenšie nádeje na úspech a nakoniec sa neubránil ani nepopulárnej dvojcifernej nakladačke.

Podbranč – Chropov 2:1 (0:0), 61. Š. Galbavý, 65. L. Rýzek – 56. V. Vávra.
Pred 50 div. rozh. Škrinár. ŽK 0:1.
Po dlhej dobe sa diváci v Podbranči mohli tešiť z víťazstva svojho mužstva aj na domácom trávniku. Naposledy sa tak stalo 27. apríla 2019, kedy vyhrali s Dojčom 1:0. Ani v nedeľu to nevyzerali, že túto dlhú sériu prerušia, keď od 56. min. prehrávali po góle Vávru 0:1. Netrvalo však dlho a Štefan Galbavý a Lukáš Rýzek v priebehu štyroch minút otočili stav na 2:1 pre domácich.

Chvojnica – Vrádište 2:2 (1:2), 6. M. Kollár, 90. M. Klačanský – 41., 45. P. Smaženka.
Pred 50 div. rozh. Foltín. ŽK 1:2.
Domáci sa pomerne rýchlo ujali vedenia gólom Maroša Kollára, no záver polčasu patril Vrádišťu, keď Peťo Smaženka dvomi gólmi otočil v prospech hostí, druhý gól dal v poslednej minúte na 1:2. Tento stav vydržal až do samého záveru, keď aj domáci dali gól v poslednej minúte zápasu, Mišo Klačanský vyrovnal na konečných 2:2.

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…