Možno že je to hladom po futbale po dlhej odmlke, no návštevy 300 divákov na zápasoch už nie sú výnimočné, v Čároch na derby s Kútami bolo dokonca 500 divákov, čo je rekord uplynulého víkendu.

Slovan Šaštín potvrdzuje vzostup formy z kola na kolo a spolu s Hlbokým nestratili ešte ani bod. Naopak, jediným mužstvom bez bodu je zatiaľ Baník Čáry, možno aj vďaka ťažkému vyžrebovaniu, keď prvé dva zápasy hral vonku a susedské derby nikdy nemá favorita. Bolo to jediné víťazstvo hostí v 3. kole. Na tri body sa riadne natrápili Jablonica, Jány i Stráže, ktorým musel dokonca „vypomôcť“ v poslednej minúte hráč hostí vlastným gólom.

Skupina A 3. kolo

Dubovce – Oreské 2:0 (1:0)

Góly: 36. M. Ovečka, 58. D. Helt.

Pred 150 div. rozh. Kahúň, Kopunek. ŽK 2:1.

Chvojnické derby zvládli lepšie domáci futbalisti. Vedenia sa ujali gólom Milana Ovečku v 36. min. a po hodine hry zvýšil na konečných 2:0 David Helt. Hosťom tak po Rybkách ostali prázdne ruky aj v Dubovciach.

Jablonica – Rohov 1:0 (0:0)

Gól: 53. K. Koníček.

Pred 100 div. rozh. Knap, Jablonický. ŽK 0:0.

Domáci boli jasným favoritom stretnutia, no Rohov ich riadne potrápil. Až po prestávke ich vyslobodil gól Kevina Koníčka z 53. minúty. Ďalšie príležitosti ostali nevyužité a tak domáci brali najtesnejšie víťazstvo.

Cerová – Pop. Močidľany 5:1 (4:1)

Góly: 4. M. Gurín, 8., 45. D. Badáň, 42. J. Herceg, 51. K. Mikulčík – 33. M. Foriška.

Pred 150 div. rozh. Vlk, Škrinár. ŽK 0:1.

Cerová dominovala celý zápas a už do polčasu nastrieľali súperovi štyri góly. Močidľany dali čestný gól Foriškom na 2:1, keď využil nedorozumenie domáceho obrancu s brankárom. Paradoxne domáci boli s výsledkom nespokojní, podľa nich mal skončiť s oveľa vyšším gólovým rozdielom.

Hlboké – Sobotište 3:1 (1:0)

Góly: 22., 74. T. Slovík, 49. T. Vach (11) – 67. M. Tomeček.

Pred 300 div. rozh. Mesíček, Dzindzík. ŽK 1:2.

Zápas obojstranne výbornej úrovne. Dominantnejší však boli predsa len domáci, ktorí okrem gólov zahodili ďalšie skvelé príležitosti. Mali však aj šťastie, keď za stavu 2:1 trafil Beňa z trestného kopu brvno.

Rybky – Radošovce 0:0

Pred 150 div. rozh. Knap, Vlk, Škrinár. ŽK 0:1.

Rybky nemajú formu zo záveru minulého ročníka, prechádzajú generačnou výmenou kádra, do vyššej súťaže odišli K. Ravas a Kuchta, navyše majú zranených viacero opôr. Diváci sa v sobotu gólov nedočkali a tak si mužstvá body spravodlivo podelili.

Spartak Stráže – Kopčany 2:1 (1:1)

Góly: 2. R. Slovák (11), 90. vlastný (M. Hlúpik) – 1. M. Ivan.

Pred 200 div. rozh. Vlk, Škrinár, Thao. ŽK 1:0.

Kto sa v Strážach omeškal na futbal iba o dve minútky, už nevidel dva góly. Hneď v 1. min. po štandardke dostal hostí do vedenia Maťo Ivan, keď z trestného kopu pekne trafil ponad múr do horného rohu – 0:1. Ihneď po rozohraní však hostia vo svojej šestnástke faulovali a Robo Slovák z pokutového kopu vyrovnal – 1:1. Spartak potom ovládol dianie na ihrisku, no strelci sa pohnevali s koncovkou. Niečo pozahadzovali, niečo pochytal Erik Ivan v bráne hostí. Po prestávke sa hralo stále na jednu bránu. Chvíľu pred koncom zahodil tutovku Fukna, no bol to práve tento hráč, ktorý už v nadstavenom čase dobehol stratenú loptu, prudko ju poslal pred bránu a E. Ivan ju nešťastne vyrazil do Milana Hlúpika, od ktorého putovala do siete – 2:1.

Čáry – TJ Kúty 2:3 (1:3)

Góly: 34. F. Kuník, 59. Ľ. Danihel – 10., 23. M. Puškáč, 44. M. Vrábel.

Pred 500 div. rozh. Hurbánek, Polakovič. ŽK 1:3.

Susedské derby ako za starých časov sa hralo v Čároch pred návštevou 500 divákov. Trošku nešťastne začali domáci, keď strela Kuníka sa od žrde odrazila brankárovi do rúk. Potom sa ako „nevďačník“ ukázal Milan Puškáč, bývalý hráč Čárov, ktorý dvomi gólmi dostal hostí do sľubného vedenia 0:2. Domáci sa začali viac tlačiť dopredu a F. Kuník znížil na 1:2. V samom závere polčasu potrestal chybu domácich Vrábel na 1:3. V druhom polčase už padol len jeden gól. Po akcii Sekáča znížil Ľubo Daniel na 2:3. Vyrovnať mohol Kuník, no opäť trafil konštrukciu brány. Čary si tak na prvé body musia ešte počkať.

Lakš. N. Ves – Štefanov 3:1 (3:0)

Góly: 8., 25. A. Vrablic, 27. N. Hubek – 79. A. Beňa.

Pred 200 div. rozh. Kahúň – Kopúnek, Jablonický. ŽK 1:1.

Lakšáre rozhodli o svojom víťazstve v prvej polhodine prvého polčase, kedy strelili všetky tri góly. Skóre otvoril už v 8. min. Adam Vrablic a ten istý hráč pridal v 25. min. aj druhý gól – 2:0. O ďalšie dve minúty trafil aj Noro Hubek na 3:0. Gólostroj domácich ustal, ďalší gól už nepridali a po prestávke sa zamerali skôr na udržanie svojho vedenia. Čisté konto však neudržali. V 79. min. znížil Adam Beňa na konečných 3:1.

Mor. Sv. Ján – Bor. Mikuláš 3:2 (2:0)

Góly: 11., 86. E. Šimonovič, 39. M. Benkovič – 52. T. Lipár, 55. M. Morávek.

Pred 200 div. rozh. Tubl, Thao. ŽK 1:1.

Po nádejnom vedení 2:0 domáci akoby poľavili, čo hostia dokázali využiť na vyrovnanie. Keď sa zdalo, že zápas skončí deľbou bodov, Erik Šimonovič v 86.min. rozhodol o víťazstve domáceho Slavoja.

Slovan Šaštín – Bor. Sv. Jur 4:1 (3:1)

Góly: 10. S. Mach, 29. M. Herda, 45. E. Brunner (11), 90. T. Perička – 19. D. Strapko.

Pred 300 div. rozh. Blaha, Podmajerský. ŽK 2:0.

Šaštín sa ujal vedenia v 10. min. gólom Macha, na ktorý odpovedal odchovanec futbalu v Šaštíne Dávid Strapko krásnou strelou z 20 metrov do šibenice – 1:1. Domáci sa dostali znovu do vedenia gólom Matúša Herdu a tesne pred prestávkou premenil pokutový kop za faul Erik Brunner – 3:1. Aj po prestávke mali domáci viac z hry a striedajúci Perička upravil v poslednej minúte na konečných 4:1.

MO ObFZ Senica 7. liga

V MO 7. lige vyhrali Smrdáky tretíkrát po sebe doma 3:2, Hradište „pokazilo“ Kunovu hody a osem gólovú prestrelku s deľbou bodov videli diváci v Trnovci. Bod získali aj Humence v Sekuliach, keď zachránili takmer stratený zápas.

Kunov – Hradište 1:1 (0:0)

Góly: 56. J. Burian – 46. R. Barcaj.

Pred 200 div. rozh. Hurbánek, Bednár. ŽK 3:2.

Domáce mužstvo na Kunovské hody veľmi chcelo vyhrať, no súper bol silný. Kunov mal síce loptu častejšie pod kontrolou, no hostia boli nebezpečnejší a že nezískali tri body, tak len vďaka domácemu brankárovi Maťovi Fábikovi. Hostia stále hrozili, šancu mal Tobiáš, no najmä dorážku Martina Sadloňa v poslednej minúte prvého polčasu Fábik reflexívne vyrazil na rok, po ktorom zlikvidoval aj hlavičku Nídela. Už niekoľko sekúnd po prestávke však Rišo Barcaj po peknej kombinačnej akcii predsa len poslal hostí do zaslúženého vedenia – 0:1. Kunov vyrovnal po štandardke, keď po trestnom kope Macka presne k tyči hlavičkoval Jozef Burian – 1:1. Tutovku spálil Tobiáš, v závere však mohli rozhodnúť domáci, no Vizváry, Burian ani M. Černek nepochodili pred Vaculom, ktorého po rohu Belohlávka zachránil na bránkovej čiare Baránek.

Trnovec – Rovensko 4:4 (2:2)

Góly: 10., 68. J. Brezina, 17. R. Uher, 73. S. Košút (11) – 14. L. Baláž, 27., 78. (11) E. Guoth, 84. V. Krátky.

Pred 100 div. rozh. Tubl, Blaha. ŽK 1:2.

V Trnovci sa pálilo ostrými ako u Verdunu. Stovka divákov videla až 8 gólov. Domáci vyhrávali počas celého zápasu, no hostia sa nevzdávali, stále doťahovali náskok domácich, nevzdali to ani za stavu 4:2 a nakoniec boli odmenení vyrovnávajúcim gólom, ktorý dal v 84. min. Vilo Krátky – 4:4. Erik Guoth po prvýkrát v sezóne nedal hetrik, no s 8 gólmi je suverénne na čele tabuľky kanonierov.

Smrdáky Unín 3:2 (1:1)

Góly: 21. V. Bôžik, 47. D. Sekáč, 64. R. Škojec – 40. P. Švrček, 59. S. Valachovič.

Pred 100 div. rozh. Thao, Čech. ŽK 2:1.

Smrdákom akoby bol výsledok 3:2 na domácom ihrisku predurčený. Vyhrali tak v Sportika Cupe s Čárami, v 1. kole so Š. Humencami a aj teraz s Unínom. Na góly Bôžika a Sekáča hostia zakaždým odpovedali vyrovnaním po góloch Švrčka a Valachoviča. Nestarnúci kapitán domácich Rasťo Škojec (47) však zaistil v 64. min. tri body pre Smrdáky – 3:2.

Sekule – Š. Humence 3:3 (2:1)

Góly: 7., 31. P. Kovár, 84. B. Markovič – 41. R. Tóth, 49. J. Cintula, 88. A. Foriška (11).

Pred 100 div. rozh. Polakovič, Hurbánek. ŽK 2:2.

Domácim vyšiel úvod stretnutia a po polhodine hry vyhrávali po dvoch trefách Paťa Kovára 2:0. Hostia to však nezabalili a ešte do prestávky dali kontaktný gól Tóthom – 2:1. Vyšiel im aj vstup do druhého polčasu a už v 49.min. bolo vyrovnané, úspešným strelcom bol Cintula – 2:2. Hoci hostia mali o niečo viac z hry, bližšie k víťazstvu boli Sekule, ktoré sa v 84. min. ujali vedenia gólom Markoviča – 3:2. Body sa napokon spravodlivo delili, keď v 88.min. Kubinák fauloval Bilku a Aleš Foriška z pokutového kopu vyrovnal na 3:3.

Petrova Ves – Letničie 5:2 (2:1)

Góly: 5. D. Gál, 36., 48., 62. F. Koryčánek, 71. M. Macánek – 8. P. Kuček, 90. M. Knap (11).

Pred 300 div. rozh. Bednár, Hušek. ŽK 2:3.

Zápas začal dvomi rýchlymi gólmi. Na gól Davida Gála o tri minúty odpovedal Paťo Kuček – 1:1. Potom však prišli chvíle Filipa Koryčánka, ktorý hetrikom poslal domácich do trojgólového vedenia a Maťo Macánek zvýšil až na 5:1. Hostia už len znížili v poslednej minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Mišo Knap – 5:2.

SmolinskéKoválov 1:3 (0:1)

Góly: 82. R. Buček – 13. J. Palkovič, 50. P. Tokoš, 62. L. Slezák.

Pred 100 div. rozh. Čech. ČK 1:0 (87. S. Maderič).

Hostia na ihrisku dominovali a po dvoch finálnych prihrávkach R. Macu ich poslali do dvojgólového vedenia Jakub Palkovič a Peto Tokoš. Tretí gól pridal krásnou strelou z 18 metrov Lukáš Slezák. Hostia mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom, no ďalšie príležitosti pozahadzovali. Domáci v samom závere korigovali Bučekom, no od 87.min. dohrávali bez vylúčeného Maderiča, ktorý videl ČK po piatich minútach na ihrisku.

MO ObFZ Senica 8. liga

V 3. kole zaujali dve susedské derby i dva zápasy doteraz nezdolaných mužstiev. Derby v Chropove zvládli lepšie domáci, v Bukovci neudržala Prietrž dvojgólové vedenie a body sa nakoniec delili.

Chropov – Chvojnica 6:1 (3:0)

Góly: 16. O. Orth, 20. M. Kuchárek, 29. L. Ivánek, 48. M. Ondrovič, 62., 80. T. Petri – 89. P. Vančík.

Pred 100 div. rozh. Polakovič. ŽK 3:3.

V susedskom derby cez kopec dali domáci v druhej štvrťhodinke 1.polčasu tri góly a definitívne rozhodli. Gólostroj začal Ondrej Orth, na 2:0 zvýšil Kuchárek a po polhodine hry dal Ivánek na 3:0. Po prestávke pridali domáci ďalšie tri góly a v 80. min. vyhrávali už 6:0, čo bolo pre hostí príliš kruté, keďže aj oni mali dobré príležitosti a dvakrát trafili aj konštrukciu domácej bránky.

Dojč Podbranč 0:3 (0:1)

Góly: 24. A. Miča, 56. Ľ. Vachula, 90. R. Toman.

Pred 60 div. rozh. Húšek. ŽK 1:3.

Hostia po výhre spred týždňa s Chropovom začali ako pokropení živou vodou a v 24. min. sa ujali vedenia Mičom – 0:1. Dojč mohol o desať minút vyrovnať, no Robo Búzek nepremenil pokutový kop. Po prestávke zvýšil Vachula na 0:2 a pri vabangu domácich v poslednej minúte upravil Toman na konečných 0:3. V Podbranči by museli asi dlho rozmýšľať, kedy vyhrali dva zápasy po sebe.

Bukovec – Prietrž 2:2 (0:1)

Góly: 58. P. Polakovič, 77. B. Sabo (11) – 40. R. Jarolín, 55. J. Janitor.

Pred 100 div. rozh. Švancara, Brezina. ŽK 1:3.

Ďalšie susedské derby v Bukovci prinieslo zaslúženú deľbu bodov, hoci hostia vyhrávali už 0:2 po góloch Jarolína a Janitora. Našťastie pre domácich už po troch minútach dal Polakovič kontaktný gól na na konečných 2:2 upravil z pokutového kopu domáci kanonier Sabo – 2:2.

Košariská – Osuské 1:1 (1:1)

Góly: 44. F. Gašparík (11) – 17. S. Olah.

Pred 50 div. rozh. Kurnický, Hudec. ŽK 0:1. ČK 0:1 (A. Malík).

Hostia sa ujali vedenia v 17. min. gólom Samka Olaha, no domáci pred odchodom do šatní premenili pokutový kop Gašparíkom – 1:1. Osuské dohrávalo bez vylúčeného Andreja Malíka, no nerozhodný stav už udržalo. Hostia boli veľmi nespokojní s výkonom delegovaných osôb, dokonca spomínali aj rasistické urážky z ich strany.

Vrádište – Kostolné 1:0 (0:0)

Gól: 72. J. Rehák.

Pred 50 div. rozh. Mesíček, Dzindzík. ŽK 1:3.

Súboj dvoch mužstiev, ktoré budú zrejme bojovať o čelo tabuľky, rozhodli domáci v 72. min. gólom Juraja Reháka – 1:0. Kostolné inkasovalo v súťaži vôbec po prvýkrát a hneď to znamenalo stratu troch bodov.

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…